Sõnu seletav sõnaraamat

Heaoluriik on riigikorraldus , mis: Püüab parandada inimeste toimetuleku võimalusi ja heaolu Pakkuda ühishüvesid Kaitsta inimesi tururiskide eest Leevendada loodukatastroo fide kahjusid Korraldada haridust ja tervishoiu Rõhutada sotsiaalset õiglust, õigust Toetada keskklassi kui peamist maksumaksjat Püüab pakkuda soodustusi, toetusi Põhitunnused: Riigieelarve tuludest 40-50% läheb sotsiaalsfääri vajadusteks Iga heaoluühiksond tugineb mingile ideoloogiale ja rahvuslikele traditsioonide le.
Heaoluriik on riigikorraldus, mis: 1) Püüab parandada inimeste toimetuleku võimalusi ja heaolu 2) Pakkuda ühishüvesid 3) Kaitsta inimesi tururiskide eest 4) Leevendada loodukatastroofide kahjusid 5) Korraldada haridust ja tervishoiu 6) Rõhutada sotsiaalset õiglust, õigust 7) Toetada keskklassi kui peamist maksumaksjat 8) Püüab pakkuda soodustusi, toetusi
Heaoluriik on poliitiliselt kahjulik Heaoluriik nõrgendab valitsuse autoriteeti sellega et oletatakse et igale probleemile on vastav valitsuse poliitika, kuigi see ei ole alati nii. Näiteks heaoluriigis peaks valitsus leevendada vaesust, parandada rahvuse tervist või võrdsustama hariduse saamise võimalusi.

Heaoluriik - valitseb demokraatia, turvalisus olemas, riik hoolitseb rahva eest, osutab ühiskondlikku abi, kõrged maksud 9. Põhiseaduslik demokraatia- määrab riigis toimuva (kes ja kuidas valib parlamenti) Riigipea kõrval on ka parlament ja nende võimu piirid panebki paika põhiseadus.
Heaoluriik – riik, mis sekkub majandusliku tootmise ja jaotamise protsessi, selleks et leevendada sotsiaalsete teenuse ja väljamaksete abil turuhindade mõju inimese toimetulekule. Heaoluriigi peamine tunnus: 1) Sotsiaalpoliitika suur osa riigi valitsemissüsteemis.
Heaoluriik - püüab parandada inimese toimetulekuvõimalusi ning sekkub sel eesmärgil majandusse ja tulude jaotamisse nt:Inimene ei suuda enda eest hoolitseda sünnist surmani niisiis kui inimene seda vajab aitab heaoluriik toime tulla vastavalt vajadusele.

Heaoluriik on riigikorraldus, mis tugineb majandusliku taastootmise ning jaotamise protsessidele, et parandada inimese toimetulekuvõimalusi, kaitstes neid tururiskide eest ja leevendades elu bioloogilistest tsüklitest tulenevaid riske.
Heaoluriik on sotsiaalriik, mis garanteerib kodanike nii poliitilisi kui ka sotsiaalseid õigusi, püüab parandada inimese toimetulekuvõimalusi ning sekkub sel eesmärgil majandusse ja tulude jaotamisse.
Heaoluriik – riik, mis sekkub turumajandusse ning tulude jaotamisse, et leevendada sotsiaalsete teenuste ja väljamaksete abil tururiskide mõju inimese toimetulekule Heaoluriigi olemus ja ülesanded

Heaoluriik – riik, mis sekkub turumajanduse ning tulude jaotamisse, et leevendada sotsiaalsete teenuste ja väljamaksete abil tururiskide mõju inimese toimetulekule BAASIDEOLOOGIA SOTSIAALDEM.
Heaoluriik - riik, mis tungib majandusliku tootmise ning jaotamise protsessidesse, selleks, et pehmendada sotsiaalsete teenuste ja väljamaksete abil turuhindade mõju inimeste toimetulekule.
Heaoluriik – riik, mis tugineb majanduse valdkonnas tootmise ja jaotamise protsessidesse, et leevendada sotsiaalsete teenuste ja väljamaksete abil tururiskide mõju inimese toimetulekule.

Heaoluriik – riik, kus sotsiaalsele poliitikale pööratakse suurt tähelepanu, riik sekkub majandusse, jagab maksupoliitika abil ümber tulusid, garanteerib sotsiaalse turvalisuse.
Heaoluriik on ebaefektiivne Heaoluriigis valitsevad suured monopolid, kelle käes on liiga palju võimu, seega inoovatsiooni ja efektiivsuse eelis ehk konkurents puudub.
Heaoluriik - Riik mis sekkub turumajandusse ning tulude jaotamisse, et leevendada sotsiaalsete teenuste ja väljamaksete abil tururiskide mõju inimeste toimetulekule.

Heaoluriik on lisaks klassikalistele funktsioonidele (seadusloome, õiguskord, riigikaitse) võtnud enda kanda ka sotsiaalseid ning majandusreguleerivaid funktsioone.
Heaoluriik on riik, mis sekkub maj tootmisse ning jaotamisee, et leevendada sotsiaalsete teenuste ja väljamaksete abil turuhindade mõju inimese toimetulekule.
Heaoluriik - lisaks riigi klassikalistele funktsioonidele on see riik võtnud enda kanda ka sotsiaalseid ning majandust reguleerivaid funktsioone.

Heaoluriik – minimaalne riik, sest riik piirab ja on ebatõhus ning majanduslikult kahjulik; nähtamatu käsi ehk majandus paneb asjad paika.
Heaoluriik on hea küll kodanikule, kuid riigile endale võib olukord muutuda väga raskeks, kui pole süsteem korralikult läbi mõeldud.
Heaoluriik – ühiskonna võrdsus, jagab riigi tulusid ümber, vabariiklik ühiskonnakorraldus – riiki juhib rahva poolt valitud juht,

Heaoluriik – Püüab vähendada indiviidi riske ja parandada toimetuekuvõimalusi, sekkudes majandusse ja tulude jaotamisse.
Heaoluriik - valitsemise viis, milles riik mängib otsustavat rolli oma kodanike sotsiaalse ja majandusliku heaolu kaitsmisel.
Heaoluriik – Kujunemine: 19. sajandi lõpuks oli Lääne-Euroopas aset leidnud kaks põhjapanevat ühiskonnamuutus.

Heaoluriik on majanduslikult kahjulik Põhimõtte on selles et iga riigi sekkumine nõrgendab majandust.
Heaoluriik – riik panustab vastavalt vajadusele, ei tee kõike, vaatab, kas ta üldse saab lahendada.
Heaoluriik - miks tekkis, mida taotleb, kuidas ellu viiakse? Tekkis industriaalühiskonna tagajärjel.

Heaoluriik ehk sotsiaalriik on riik, mis garanteerib kodanike poliitilisi ja sotsiaalseid õigusi.
Heaoluriik – riik vähendab indiviidi riske, sekkudes majandusesse ja jagades ressursse ümber.
Heaoluriik - tunnused:ülekandeühiskond,pool avalikest kuludest läheb sotssfääri vajadusteks.

Heaoluriik - Sotsiaalriik, mis garanteerib kodanikele nii poliitilised kui sotsiaalsed õigused.
Heaoluriik – riik, milles on saavutatud enamike elanike sotsiaalne ja majanduslik turvalisus.
Heaoluriikides on puuetega inimesed tavaline nähtus, siis eestlased ei ole veel selleks valmis.

Heaoluriik - riik kus kõigile ühiskonnaliikmetele on püütud luua võrdsed tingimused
Heaoluriiki on võimalik luua, tõhusalt mõjutada ning muuta ühiskonda reformide kaudu.
Heaoluriik on riik, mis garanteerib kodanike poliitilisi ja sotsiaalseid õiguseid.

Heaoluriik tähendab kindlasti seda, et on kõigile kättesaadav arstiabi.
Heaoluriik - riik mis sekkub turumajandusse ning tulude jaotamisse.
Heaoluriik on ühiskond, mis väärtustab solidaarsust ligimesega.

Heaoluriik – positiivsed sotsreformid, et ei oleks kihistumist.
Heaoluriik – pärit UK-st, vastand warfare state (Saksamaa).
Heaoluriik on see, mis toimib tõelises heaolus.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto