Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Harrastajal on saavutussportlasega võrreldes raskem saavutada õiget tunnet hobuse seljas, kuna üldjuhul on harrastajateks inimesed, kes käivad ratsutamas vabal töövälisel ajal mõned korrad nädalas (4-5 korda) ning sageli jagades mõne teise ratsanikuga ühte ja sama hobust (Kiilo, 2013). Tihtipeale sõidetakse üldse ratsakooli hobusega, kes on mitme ratsaniku sõita.
Harrastajad ise on aga näinud vajadust harrastaja tasemete eristamises, see tähendab eraldi harrastajate klasside olemasolu ühe võistluse raames (Kiilo, 2013). Samuti soovitakse rohkem väliskohtunikega võistlusi, kuna välismaa kohtunikel on rohkem kogemusi ning samuti jagavad nad palju uut arvamust ja infot ratsaniku soorituse kohta võrreldes Eesti kohtunikega.
Harrastajad on aegajalt isegi liiga innukad, võib juhtuda, et harrastajad on motiveeritumad kui seda on tegev- ja noorsportlased (2 vastanut). Sealhulgas tõi 2 treenerit välja, et harrastajad on väga motiveeritud ja teadlikud, kuid treenerite tase on erinev ning kõik ei pruugi oma tööd oodatud tasemel teha.
Harrastajat on lihtsam treenida sest koormused on suhteliselt madalad (näit. 3-4 X nädalas, 30-60 min, pulss 120-150). Tippsportlase koormused on “väljakannatamatult” kõrged (2 X päevas, 600 km ratast, 100 km jooksu, 24 km ujumist, suhteline intensiivsus maksimumile
Harrastajad on nõus panustama nende poolt armastatud ala tegevsportlastesse ning tunnevad huvi spordi arendamise vastu. Harrastajatele mõeldud võistlusklasside vähesusest annab kinnitust nii ERL 2012. kalenderplaan kui spetsialistide hinnang arengu osas.
Harrastajatel on soovi ja tahtmist võistelda, üle 50% harrastajatest teeks seda hooaja/aasta vältel lause üle 10 korra (Kiilo, 2013). Tihtipeale jääb võistlustel osalemine probleemiks selle tõttu, et pole piisavalt harrastajate tasemele võistluseid.
Harrastaja on kõige parem spordi edasiviija, tuues endaga kaasa tihtipeale palju sõpru hobusega ratsutama ning just harrastaja näol võib tõsisemasse sporti tulla lapsi ja noori, kes vanemate jälgedes minna tahavad.
Harrastajad on väga tublid ja töökad inimesed, kes soovivad vaid võrdset kohtlemist teistega, kuid samas tunnustust vaatamata sellele, et nad ei jõua maailmameistrivõistlustele, nagu Varusk (2012) kommenteeris.
Harrastaja näol on tegemist arukate inimestega, kes õpihimust ja eneseteostus vajadusest pühendavad aega ja raha harrastustegevusele, oodates sealjuures võimalust endale sobival tasemel võistelda.
Harrastajate õpihimu on üle ootuste suur, tihtipeale on nad rohkem erialase kirjandusega kursis, kui seda saavutussportlased.
Harrastajate tähtsus on igal alal olulisel kohal, peamiseks põhjuseks teiste inimeste kaasamise sporti ning sponsorlus.
Harrastajate motivatsioon on uuringu järgi kõrgem kui seda on paljudel lastel ning noortel ratsaspordis.
Harrastajad on üldjuhul haritud inimesed ja seega ka rohkem teadmisjanulised.
Harrastajaid hiiu - , Lääne-, Rapla- ja Võrumaa spordiklubides.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun