Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Handi - mansi Toorem (kui kõu ja taevajumal). tere ja tore sarnane algupära? neenetsi tir 'pilv', karagassi Teere 'jumal, taevas', siis võiksime rekonstrueerida algse kuju *tere, kus e  (tagurpidi e) tähistab määramata lühikest või pikka vokaali, tähendusega ‘kõrge, ülemine’. ühtne uurali sõnapere? Taara on seega jumal, kes on ise kõrge ning asub kõrgel üleval taevas.
Haanja vallas on 92 küla, neist suurimad Haanja, Ruusmäe ja Luutsniku Haanja valla territooriumi pindala on 170 km 2. Haanja valla asustustihedus on väike, 6,7 in/km2. Haanjale on iseloomulikud sumbkülad ja hajatalud, väikesed põllulapid nind heina- ja karjamaad ja künklikust reljeefist tingitud omapärased maaharimisvõtted ning kehvast põllumaast juurutatud käsitöötraditsioonid.
Haanja vallas on haritavat maad 3 245,8 ha; looduslikku rohumaad 1 960,9 ha; metsamaad 8 802,3 ha; õuemaad 158,5 ha; vee alust maad 363,2 ha ja muu maad 1 568,7 ha. Silmapaistvalt suur on loodusliku rohumaa osatähtsus, mis on 12%, metsamaa osakaal on 55%, mis on üle maakonna keskmise.

Hajureostus - hõlmab suurt ala, mida põhjustavad põllul, aias ja metsas kasutatavad väetised ja mürkkemikaalid, õhusaaste jms. Happevihm (happesademed) – pms. gaasiliste väävel- ja lämmastikoksiidide veepiisakestes lahustumisest tuleneva happelise reaktsiooniga sademed.
Haanja - valla-marksona-on-koostoeoe http://www.pikk.ee/nouetelevastavus/hpk http://www.estonica.org/et/Loodus/L%C3%B5unaEesti_k%C3%B5rgustikud_ja_n %C3%B5od/Haanja_maastikumosaiik http://www.haanja.ee/upload/fck/file/valla%20yldinfo/TEEDEV6RK_YHISTRANSPORT.pdf
Haid – käävjas keha, heterotserkne sabauim, palju teravaid hambaid, enamasti röövkalad N: saaghai Raid – keha dorsoventraalselt lamendunud, sba piitsjalt peenike, suured peaga liitunud rinnauimed, väikesed hambad.

Halvem seis on kanalisatsiooniga, Tilsi külas, ja ka mujal külades voolab kanalisatsiooni vesi biotiikidesse, ainult Himma külas voolab kanalisatsiooni vesi settekaevudesse.
Haloonid — klorobromosüsivesinikud; kasutatakse tulekustutus- vahendites. Hävitavad osooni 3–10 korda rohkem kui freoonid; samas kasutatakse neid tunduvalt vähem.
Haavikutele on iseloomulik küpsete ja üleseisnud (vanus ületab küpsusvanust 20 aastat või enam) puistute rohkus, samas esineb väga vähe lati- ja keskealisi metsi.

Haljastus – õhu isepuhastus, madal haljastus (muru) on haljastamata alaga võrreldes 2...3 korda efektiivsem, kõrghaljastus 8...9 korda, eriti tähtis linnades.
Haanja - valla-marksona-on-koostoeoe) Suurimaks põllumajandusettevõtteks on OÜ Loyde oma 1000 seaga Luutsnikus ja 200 lüpsilehmaga Ruusmäe suurfarmis.
Haljasväetised on põllukultuuride (mesikas, vikk, lupiinid, pelusk, punane- ja roosa ristik) haljasmass, mis mullaviljakuse tõstmiseks mulda küntakse.

Haigestumise tunnusteks on õhupuudus, hingeldus ja valulikkus hingamisel, mis võivad aja jooksul süveneda ning tulemuseks võib olla töövõime langus.
Hapendamist - taandamist (redoksprotsessid), desinfitseerimist (kloorimine, osoonimine), pH reguleerimist ja neutraliseerimist.
Haigustekitajatel – bakteritel, viirustel, seentel ja algloomadel – võib olla suur mõju isegi koosluse struktuurile.

Halupuit kütusena on kahtlemata kõige odavam kütus, aga selle kasutamine kütteks eeldab üsnagi suurt tööjõukulu.
H2o - Veeaur on peamine kasvuhoonegaas, mille arvele langeb 90-95% kasvuhooneefektist.
Haide - Ene Rebassoo “Eesti taimeriigis” Kirjastus “Eesti raamat” Tallinn 1974,

H2o - ni. • Saavutada keskkonnalaste õigusaktidega määratud puhastamise tase.
Hapestavad väävli - ja lämmastikuühendid eralduvad õhust kas märg - või kuivdepositsioonil.
Haanjas on 2 matkarada: Vällamäe matka- ja loodusrada ning Kavadi matkarada.

Hajumine on väga intensiivne kristalliliste ja amorfsete osade piirpindadel.
Habitaadid on paigad kus organismid elavad ja habitaadid sisaldavad arvukalt
Vote UP
-1
Vote DOWN
Haljasala on vaid ajutine lahedus ning varem või hiljem tuleb leida mõistlik lahendus kogu ajaloolise Harju tänava taashoonestamiseks. Selles valguses tundub eriti mõttetu otsusena kulutada haljasalale nii palju raha, eriti hetkel valitseva majanduskriisi ajal.

Haeckel 1869 – ökoloogia on teadus organismide ja kk suhetest.
Haanja vald on inimeste heaolu jaoks väga palju ära teinud.
Haljasalad on samuti tähtsad valdavate külmade tuulte ja

Haanja vald on põllumajanduslikult ebasoodne piirkond.
Haigustetekitaja on haige inimene ja saastatud keskkond.

Vote UP
-2
Vote DOWN
Haljastus – õhu isepuhastus, madal haljastus on haljastamata alaga võrreldes 2-3 korda efektiivsem, kõrghaljastus 8-9 korda, eriti tähtis linnades 2. Saasteallikate likvideerimine 3. Õhupuhastid 4. Maastiku rajoneerimine – tööstuskvartalid magalatest eraldi 5. Juriidiliselt seadustega.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun