Sõnu seletav sõnaraamat

Hotis expressi on lihtne juurutada:  Süsteem on eesti- ning inglisekeelne;  Süsteemi abiinfo on teematundlik;  Kasutajaid koolitavad oma ala spetsialistid;  Väljatöötajad ise vastavad tugitelefonile ja on kohal süsteemi halduse probleemide lahendamisel;  Kiiresti reageeritakse uuendustele;  Teenuse puhul katab hoolduse ja varustamise kulud teenusepakkuja.
Hersey - Blanchardi mudeli edukuse eeldused: 1. Tippjuhi valmisolek juhtimistegevuse delegeerimiseks - • Juhtimisõiguse detsentraliseerimine; • Alluvate toetamine, abistamine, õpetamine ja võimekamate edutamine; • Alluvatele tagasiside andmine ja töötulemuste objektiivne hindamine; • Inimeste ärakuulamine, austades kriitikat ja enesekriitikat.
Hotellide vannitubadesse on ilmunud viisakas palve külastajatele: võimaluse korral kasutatagu sama käterätti paar päeva, säästmaks veekogusid täiendavast pesuainekogusest. Keskkonnasäästlikkusest on kujunenud toote kvaliteedi näitaja, millega ettevõtted püüavad võita uusi kliente.

Hinna sees - kőik lennud ja lennujaamamaksud, reisiprogrammi vastavalt kirjeldusele, kőik kohalikud rahvusparkide maksud, kőik söögikorrad vastavalt reisikirjeldusele, maapealne ja jőetransport vastavalt programmile, kahesed kajutid laeval ning Albion Reiside reisijuht.
Hotelliettevõtluses on „roheline mõtlemine“ endaga vaikimisi alati kaasa toonud ka konflikti. Ühest küljest on energia ja ressursside tarbimise vähendamine ka majanduslikust seisukohast mõttekas, rääkimata muidugi ka sotsiaalsest ja keskkonnaalasest vastutustundlikkusest.
Hiiumaal on eristuv sihtkoht, loodud hulgaliselt Eestis pakutakse palju pakkudes palju looduskaitsealasid (15 tk) erinevaid tooteid, mis huvipakkuvat ja hoiualasid (17 tk) on seotud meie informatsiooni, mida on kaitsmaks unikaalse lehte on lihtne kasutada looduskooslusi.

Hahn pub - TEINE KÜLASTUS Seekord otsustasime pubisse minna pühapäeva hommikul ja einestada pubi teisel korrusel. Istusime pehmetele nahkdiivanitele ning alumiselt korruselt saabus ka kohe teenindaja, kes meid tervitas ning võttis meilt tellimuse.
Heitveed on reostanud turismimagneti ümbruses asuvad veekogud, kahjustades ka sealset loomastikku ning taimestikku. Reovesi soodustab vetikate kasvu, mis omakorda tekitab veekogus hapnikuvaeguse ja see ohustab tõsiselt kalade elukeskkonda.
Hallitusjuustud - valmistamise ajal nendele tekib hallitus kas juustu sisse või pinnale, on kallimad ja spetsiifilise maitsega, rammusamad: •valgehallitusjuust •sinihallitusjuust •rohehallitusjuust •segu variant (nii sinist kui rohelist):

Hügieeni seisukohalt on ebatervislik kanda eelnevalt kellegi teise poolt kantud jalatseid, sest neid on vorminud võõras jalg ning need võivad moonutada või ära rikkuda täiesti terve jala; samuti on oht saada võõrast jalanõust seenhaigust.
Helistaja numbrinäit - Enne telefonikõnele vastamist toob programm helistaja numbri järgi kliendi kohta kogu info ekraanile (kontaktandmed, foto, kõned, meilid, külastused, dokumendid jne). See teeb teenindamise kiiremaks ja efektiivsemaks.
Hetkeolukord on saanud tekkida ainuüksi juba sellepärast, et Tallinna ja Harjumaa koostöö on väga nõrk, puudub ühine koordineerimine ja koordineerija, kes koondaks ajakohase turismiinfo, mida Tallinnaga koosturundamisel kasutada.

Hahn pub - KOLMAS KÜLASTUS .............................................................10 9. C. F. HAHN PUB - KIRJALIK SUHTLUS ...............................................................11 10. SUPELSAKSAD- KIRJALIK SUHTLUS.
Hinnanguliselt on Euroopas maapiirkondades majutuskohti üle 500 000. Voodikohti on ligi 6 500 000. Mainimist tasub kindlasti ka fakt, et olenevalt riigist on puhkemajanduse olulisus maapiirkondades 2-40% kogu turismitööstusest.
Hotellides on paika pandud toast välja registreerimise aeg. Tavaliselt loetakse arvestustunniks kella 12. Kui klient ei vabasta oma tuba õigeks ajaks, võib hotell tema arvele lisada tasu toa hilise vabastamise eest.

Hotellides on kasutusel kahte tüüpi arved: isiklikud arved (own accounts) ja ettevõtte arved (company accounts). Isiklike arvete eest tasuvad kliendid ise; ettevõtte arved tasub kas ettevõte või reisibüroo.
Hotellinduse tööl on palju häid külgi . Näiteks , seal on väga tähtis korrektsus, puhtus, sõbralikkus, hea suhtlemisoskus , hea keelteoskus , jne.Mulle meeldib sellel erialal on palju erinevaid ülesandeid.
Halogeenlampe kasutades on võimalik säästa kuni 50% energiast, kuna halogeenlamp tekitab eredama valgusvihu kui hõõglamp ning valgust on võimalik efektiivsemalt fokuseerida, et vajalikku paremini esile tuua.

Hahn pub - KIRJALIK SUHTLUS Kirjalikuks suhtluseks saatsime 1. novembri õhtupoolikul mõlemasse ettevõttesse samasisulised kirjad, et saada täpne võrdlus ning ülevaade soovitud teenuse kohta.
Hotell on suurem ja pakutavate teenuste valik on suurem, seega oli Radisson BLU hotellis raskem oma nõrga vene keele ja ka soome keelega hakkama saada, kui eelmises kohas praktikal olles.
Hiiumaa on suuruselt teine Eesti saar (989 km²), mis on tekkinud meteoriiditabamuse tagajärjel. Hiiumaal on lennuühendus Tallinnaga, kuid talviti pääseb saarele ka mööda jääteed.

Hooaja hind - kõrg- või madalhooajale kohandatud hind on kasutusel eelkõige puhkepiirkondade hotellised, kus hooajavälisel ajal pakutakse külastajale oluliselt madalamat letihinda.
Huvireisijad on puhkereisijate alaliik, reisivad kindle eesmärgi nimel, milleks sageli on mõni hobi, nt huvi spordi, looduse, ajaloo, kultuuri, matkamise, arhitektuuri, jne vastu.
Hotellimajanduseks nimetatakse erinevate teenuste osutamist majutusettevõttes. Peamised teenused, mida hotellimajandus hõlmab on toitlustus,- majutus,- meelelahutus- ja lisateenuseid.

Hotellis on 20 numbrituba, restoran, veinikelder, koosolekuruum, saun, parkla ning suveperioodil ka suveterrass - kõik selleks, et saaksite end siin mugavalt ja hästi tunda.
Heal harjal on vars eemaldatav, sest nii saab otsi vahetada (need eraldi müügil). Uuel pühkimisharjal on kkasas kühvel, mis on samuti poolpika varrega ja ühendatud harjaga.
Hotellimajandus mõistena on kui erinevate teenuste osutamine majutusettevõttes. Ning keskkonnasäästlikkus tähendab, loodusressursside minimaalset kasutamist ja keskkonna korrashoidu.

Halvaks omaduseks on elektrilisus ja see ajab kandmisel higistama. Hooldamine: pesuvee temperatuur ei tohi olla kõrgem kui 40 C. Ära pane kunagi õue päikese kätte kuivama.
Hotell - on kombineeritud teenindusettevõte, mille äritegevuseks on majutus- ja toitlustusteenuste ning arvukate meelelahutus –ja muude lisateenuste osutamine.
Hinnad eurodes on kalkuleeritud vastavalt Eesti Panga kursile 1 € = 15,6466 EEK. Kuni kahele alla 12-aastasele lapsele on majutus vanemate peretoas või sviidis tasuta.

Haanjamehe talu on ehtne maaturismi ettevõtte, mistõttu sobib ta ideaalselt maaturismi eriala praktikakohaks. Kuna õpin maaturismi oli mul kerge tallu tööle saada.
Humalal on unikaalne, äärmisel keeruline keemiline koostis, mistõttu ei saa seda asendada mingite teiste ainetega, ilma õlle kvaliteeti ja omadusi muutmata.
Hotellis on kindlasti üks või mitu toitlustuskohta. Suuremas hotellis on ka lõbustusasutusi, kontserdisaale ja koosolekuruume, saunu, basseine ning garaaže.

Hotellis on 500 voodikohta, kõigi mugavustega numbritubade rõdult avaneb maaliline vaade. Hotelli vahetus läheduses on Jahisadam ning ajalooline Pärnu muul.
Hindajad – juhid, kolleegid, alluvad, personali spetsialistid, kliendid, töötajad ise (komisjon, juhtkond). Autoriteet, erapooletus ja põhjendamisoskus!
Hotellis on 38 tuba Eksklusiivne neljakorruseline sviit ja kaks minisviiti Tähetorni hotell on Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu liige Pakutavad teenused

Hahn pub - KOLMAS KÜLASTUS Saabusime pubisse õhtul kella kümne paiku, mängis vali muusika ning esinejaks oli Viljo Tamm, samuti oli pubi rahvast täis.
Haanjamehe talu on ümbritsetud puhta looduse, paljude järvede ja soodega . Haanja maastik on palju muud kui igav, iga künka taga on peidus midagi erakordset.
Huvitavalt on kujundatud etnograafiliste esemete väljapanek, orelimeistrite Kriisade nurk, rätsepa ja kingsepa töökoda, setu tare ja metsavenna punker.

Half - pipe- The half-pipe is a semi-circular ditch or purpose built ramp (that is usually on a downward slope), between 8 and 22 feet (6.7 m) deep.
Hotell on üks osa Tallinna Olümpia Purjespordikeskusest, mis ehitati 1980. aastal Tallinnas toimunud olümpia-mängude purjeregati läbiviimiseks.
Haiti abistamiseks on algatatud mitmeid annetuskampaaniaid ja programme riigil maavärina põhjustatud kahjustustest üle saamiseks ja kannatatute aitamiseks.

Hispaania saared – Mallorca, Ibiza ja Kanaarid Madrid Hispaania pealinn Kuninga residents ja selle aed Kunstimuuseumid Botaanikaaed Segovia loss Barcelona
Hotellis on 2 sviiti, mõlemad on planeeringult ja suuruselt samasugused: elutuba, magamistuba, mullivann ja wc-ga varustatud vannituba ning eraldi
Hip - hopi õhtul muidugi ka väike räppimisvõistlus/.../ Rakvere kuulutab välja arhitektuurikonkursi Arvo Pärdi muusikamaja rajamiseks30

Hersey - Blanchard). Samas väidab ta, et lisaks sellele on kõigile efektiivsetele juhtidele omane emotsionaalse intelligentsuse kõrge tase.
Haava kaudu - nakatajaks Närvikoes, krampide teke mullabakter Gonorröa Sugulisel kontaktil Suguelundid Tuberkoloos Hingamisteede kaudu Kopsud
Hotellidel on mitu erinevat liigitamise viisi, kuid enamasti liigitatakse neid tärnide järgi- mida rohkem tärne, seda uhkem ja luksuslikum.

Head näited on merepõhja naftamaardlaid ja rannikut ühendavate torujuhtmete arengukontseptid ning nn arukate puurkaevude väljakujundamine.
Heategevuslaat – 450 toodet, u 3 eurot – kokku 1350 eurot 2. Annetused kohapeal – vaba valik, kes kui palju vajalikuks peab – 300 eurot
Habelendlane on ulatusliku levilaga, mis ulatub Skandinaaviast Kaug-Idani, kuid Eestist on teda vähe leitud ja ta on võrdlemisi haruldane.

Hõõrumispesurid on erinevat värvi: v PEHME – valge ja kollane v KESKMISE KAREDUSEGA – roheline, punane ja sinine v KARE – pruun ja must
Hotelli ees on üle 1600 euro, on hotellil õigus jätta reisibüroo klient (kliendid) majutamata, teatades sellest eelnevalt e-kirjaga.
Heatujuliselt - näidates inimestele oma energiat, lööb nii mõnigi norgus inimene selja sirgu ja läheb kindlama meelega koosolekule.

Hotellitöö on mitmekülgne ja huvitav. Seal on pidev suhtlemine , palju uusi teadmisi , saad tuttavaks paljude erinevate inimestega.
Hotellis on ka veel kaks sauna, mida saab välja üürida kas siis hotelliklientidele ja ka külalistele väljastpoolt hotelli.
Hotelli sviidid on avarad, valgusküllased, võrratu merevaatega elegantsed toad, kus on olemas kõik vajalik hubaseks ajaveetmiseks.

Hägususest on ökoturismi põhiväärtused muutunud järjest konkreetsemaks ja üha enamate asjaliste silmis aktsepteerituks.
Hahn pub - TELEFONIVESTLUS Saades väga meeldiva telefonikogemuse Supelsaksad kohvikust helistasime kohe ka Hahni pubisse.
Huizinga on öelnud: „Igasugune mäng on esiteks ja enne kõike vaba tegevus. Pealesunnitud mäng pole enam mingi mäng.

Hapnikuvaegus on probleemiks peamiselt jõgede suudmealadel ja rannikuvetes, kuigi seda võib ette tulla ka mageveejärvedes.
Homne turist on infoühiskonna laps, elukogenud, keskkonna pärast muretsev, kes sealjuures tahab tunda oma raha väärtust.
Hotellijuht on aruandekohustuslik Juhatuse ees. 6.2. Hotellijuht oma igapäevases töös viib ellu Juhatuse otsuseid.

Heaks võimaluseks on uute toodete loomine vastavalt iga 1 segmendi vajadustele, võttes arvesse nende hobisid ja tegevusi.
Heitveed on reostanud turismimagnetite ümbruse mered ja järved, kahjustades sealset loomastikku ja taimestikku.
Hotellis on kokku 40 tuba Raadimõisa hotell on Eesti hotellide ja Restoranide Liidu liige Pakutavad teenused

Hotellis on 163 mugavat moodsa vannitoaga tuba, milles on üks lai (double) või kaks kitsast (twin) voodit.
Hotellindusel on väga pikk eellugu, mida saab avada mõistete „võõrustamine“ ja „kostitamine“ kaudu.
Hahn pub - ESIMENE KÜLASTUS Hahn´i pubi asub samuti vanemas renoveeritud puumajas nagu ka Supelsaksad.

Hinna sees on kuni 20 kilo ära antavat pagasit ning kuni 5 kilo käsipagasit, samuti check- in’i tasud.
Hallitus on hallitusseente kasvav koloonia elutegevuseks vajalikke aineid sisaldaval alusmaterjalil.
Hotell on suunatud eelkõige lastega peredele, kes soovivad lõõgastuda, kuid ka äriinimestele.

Humal on looduses laialt levinud väänjas rohttaim, mis kasvab metsikult mitmel pool maailmas.
Huulepulga - , värvi- ja viltpliiatsi- ning lateksvärviplekkide eemaldamiseks värvitud pindadelt.
Huvitav fakt on see, et veiniturismi turg ei järgi tingimata traditsionaalseid turismi hooaja trende.

Hinna sees on hommikusöök. Personal on mitme astmeline: omanikud, keskastmejuhid ja teenindajad.
Hotelli sisseregistreerimine on alates 15:00, kuid Teie soovile vastu tulles saame Teid ka 09.00-10.00 vastu võtta.
Hotellis on hiiglaslik kasiino, muuseum, kaubanduskeskus, uisuväljak, ööklubid, restoranid

Hinduiste arv on umbes 1500 ning üle saja aasta vanuse juudi kogukonna suurus on ligikaudu 1000.
Harilaid – See asub Saaremaa äärmises loodetipus, Tagamõisa poolsaare läänejätkuna.
Hispaania põhja – ja läänerannikut uhub Atlandi ookean ning ida– ja lõunarannikut Vahemeri.

Hoolivus – avaldub liidri sõbralikkuses, usalduslikkuses, toetuses ja abis järgijatele.
Hostel on toitlustusteenust või toiduvalmistamise võimalust pakkuv majutusettevõte.
Hea kokk on Jaapanis kõrge staatusega inimene ning temasse tuleb suhtuda aupaklikult.

Hispaania kuningriik on selgesti eristuvate ning omavahel konkureerivate piirkondadega kuningriik.
Higiplekid – palju tööd või soe koht ajab higistama, või suvised palavad ilmad.
Hommikusöök - üks sõna tervislik puder või röstitud helbed, lisaks ürditee/ kohv.

Hotell on toitlustusteenust pakkuv vähemalt 10 majutusruumiga majutusettevõte.
Huizinga on väitnud: „Täiskasvanud haritlaselegi on maskis midagi salapärast.
Hea reisi - ja turismikorraldus eeldab ka nende klientide nõudmiste rahuldamist.

Hõõruge küürimis - vahendiga. Loputage veega hiljemalt 2 min. möödudes pihustamisest.
Hermann tähendab saksa kultuuriruumis sama, mis Lembitu meile, ehk rohkemgi.
Hea teenindamine tähendab palju rohkemat, kui lihtsalt head suhtlemist klientidega.

Hiiumaa on hinnatud puhkusepaik nii eestlaste, kui Eesti külaliste hulgas.
Hotellimajanduse mõiste - majutus- toitlustus- ja lisateenuste osutamine majutusasutustes.
Hallitus on hallitusseente kasvav koloonia elutegevuseks vajalikke aineid

Hotellis on võimalik arveldada sularahas vaid Eesti Vabariigi kroonides.
Hullos on üks suur kivi, mida tänapäeval nimetatakse Paruni kiviks.
Hüperboloid - kujuline hoone on kaetud kaasaegse betoonkonstruktsioonidega.

Hotellikülastajate käsutuses on suvekuudel merele avanev päikeseterrass ning välibassein.
Hapupiimajuustud - kalgendamiseks kasutatakse piimhapebaktereid, nt sõir.
Hong - Kong – Helsingi; AY068, kestus 01:05 - 06:05 – 11 h

Hotell on suunatud kultuurihuvilistele ning puhkusenautijatele.
Hotellil on paaridele pakkuda kolm suurepärast romantikapaketi!
Hotell – Victoria Hotell Spa Hotell – Tervis Medical Spa

Hotellindus on tekkinud ja arenenud ümbritseva keskkonna mõjul.
Heaks klienditeenindajaks on võimalik saada vaid läbi kogemuste ja praktika.
Hotell on sobiv peatuspaik nii ärireisijale kui turistile.

Hotellis on eraldi toad mittesuitsetajatele ja allergikutele.
Hotell on kolme korruseline ja stiilse sisearhitektuuriga.
Hersey - Blanchardi eestvedamise mudel (Türk 2001:76).

Hotell on kõrgeima teenindustasemega majutusettevõte.
Hermann on tugevuse, kaitsetahte, rahvusuhkuse sümbol.
Hotellis on 4 erinevat toaliiki, mida meile ka näidati.

Haanjamehe talu on tugev ettevõte ja teist sellesarnast pole.
Hotellis on 50 tuba, restoran, baar ja oma raamatukogu.
Hotellis on soome saun, konverentsiruum ning restoran.

Heaks eelduseks ehk stardipakuks edukaks juhiks kujunemisel.
Hotellis on kahekohalised toad , peretoad ja sviidid.
Haridustaseme tõus – üks tähtsamaid reisimise mõjutajaid.

Harjasrestid - eemaldamaks tahket mustust tallamustrist.
Hds – Karistusseadustik eriosa üldosa ÕIGUS
Hommikul on mõnus istuda kuumas puuküttega saunas.

Hotell - toitlustusteenust pakkuv, 10 majutusruumi
Hotellil on hea bussiühendus Tallinna kesklinnaga.

Hotellis on 34 tuba ja suvel lisaks kämpingmajad.
Ht13 - KE Green Key/Roheline Võti Kokkuvõte
Hooajalisus – töötajate toetamine madalhooajal.

Hiiumaa on tuntud ka rohkete majakate poolest.
Hotellis telegraaf on ka ööpäevaringne toateenindus.

Ht13 - KE Kodutöö Küsimustele vastused
Hoida 2 - 5 minutit lõputata põhjalikult.
Hotellis on kolm sviiti ning 25 deluxe tuba.

Hüppevõime on eri liikidel erinevalt arenenud.
Hinkalid - suured liha täidisega pelmeenid
Hinna kvaliteet on suhteliselt hästi mõõdetav.

Hotellis on 6 sviiti, neist üks nimeline.
Hartšo - tugev riisi ja lambalihasupp.

Hotellis on kokku 5 Double de Luxe tuba.
Hatšapuri - pirukas suluguni juustuga.

Hispaania - MAAILMAKUULUS VEINITURISMI
Hostis – külaline, külastaja).

Hinnas on toitlustamine lennukis.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Hinnangute andmine – me kiidame midagi heaks või mitte, s.t. me ei võta asju nii nagu nad on vaid ütleme kas see on hea või halb.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto