Sõnu seletav sõnaraamat

Handshake - faasi ( a) Bob satub Alice-i SSL-toega lehele; b) Alice saadab Bob-ile oma sertifikaadi, c) Bob saab kätte Alice-i avaliku võtme, d) Bob genereerib suvalise sümmeetrilise võtme ja krüptib selle, kasutades Alice-i avalikku võtit, saadab Alice-le; e) Alice dekrüptib sümmeetrilise võtme) ning suhtlus võib alata, kasutades edaspidi alguses genereeritud sümmeetrilise võtmega krüptitud andmeid.
Hea transpordi - ja tapaeelse pidamise tingimused tagavad, et : • Väheneb verevalumite hulk ja lihakeha korrastamisel väljalõigatavate lohatükkide kogus, • Paraneb liha kvaliteet • Väheneb tööjõuvajadus loomade ajamisel • On tagatud tööliste ohutus • On tagatud loomade heaolu Loomade valuaisting on arenenud suhteliselt hästi.
Hash - funktsiooni H) kindla pikkusega "sõrmejälje", mida nim. sõnumikokkuvõtteks H(m). Kui mingil põhjusel sõnum m muutub sõnumiks m', siis H(m) ei võrdu H(m')-ga. Nüüd saab terve sõnumi asemel digiallkirjastada sõnumikokkuvõtte tavalisel digiallkirjastamise moel.

Hostide identifitseerimiseks on kas hostinimed (www.yahoo.com, www.neti.ee) või IP- aadressid. Ruuteritele on lihtsam toimetada IP-aadressidega, kuna need annavad paremat informatsiooni hosti asukohast, inimestele jäävad nimed parenimi meelde, kui numbrite jadad.
Hooldatavus – Maintainability: • Mõõt, kui lihtne sisse viia muudatusi (evolvability) ja parandada vigu (repairability). Objektiivne hindamine raske – osaline hinnang võimalik meeskonna kogemuste järgi ja eelnevate projektide põhjal
Hdmi võimsus on vahemikus 4,9-10,2 Gb / s. [2] Standard kaabli pikkus on kuni 10 meetrit , samuti on võimalik suurendada pikkus 20-35 meetrit ja rohkem, kasutades nii välis võimendid, repiiteritele ja paigaldatud otse kaabliga.

Homogeniseerimine 5 - 10 MPa; 60-70 °C → pastöriseerimine 90-96 °C kuni 20 sek → jahutamine 22-26 °C (←juuretis) → hapendamine ja segamine → villimine → valmimine ja säilitamine külmlaos
Hööveldamisega on kohe mõtekas soolata ka. Lisaks soolale kasutatakse ka kipsi, sulfiidileelisi, ligniini ja ka magneesiumkloriidi. Samuti Durasoli, mis on akallim kuid pikaealisem.
Harilik humal on kanepiliste sugukonda humala perekonda kuuluv taimeliik, mille emastaime käbikujulisi õisikuid kasutatakse peamiselt stabiliseeriva ja maitselisandina õlles.

Homogeniseerimine 16 - 20 MPa → pastöriseerimine 90-95 °C; 5 min → jahutamine (←seenjuuretis/tarbejuuretis) → hapendamine → villimine → valmimine ja säilitamine
Hajutamise korral on kolme tüüpi nimeservereid, mis omavad teatud osa andmebaasist: kohalikud nimeserverid, juurserverid ja autoritatiivsed nimeserverid.
Hewlett - Packard, Intel, Lucent (nüüd Alcatel-Lucent), Microsoft, NEC ja Philips ühiselt käivitasid kiirema USB versiooni.

Häireliigid on suhteliselt ennestatava iseloomuga ja püsiva suurusega siis on nende vastu võimalik võidelda.
Hea elektri - ja soojusjuhtivus, plastilisus ja hea sepistatavus, metalne läige ja enamasti hallikas värvus.
Hoonesse on projekteeritud nii sissepuhke kui ka väljatõmbe süsteemid.

Hdlc - (High Level Data Link Control) - on üks kanalikihi standard.
Häälestus - kondensaatorite mahtuvus jääb vahemikku 1…470 pF.
H12 - Kompaktne heksagonaalvõre, nt Zn, Mg, Ti, Co, Be

Haldaja – ehitise haldamine ja ka lõppuks lammutamine
Hästijuhitavates asutustes on alluvad rahul, nende töötulemused on head.
Hange ostu - müügitehing juriidiliste isikute vahel

Harude arvutus on sobiv koondada tabelisse: Haru nimetus
Hitt - toodete omad ning isegi ületavad neid
Homogeniseerimine on rasvakuulikeste pihustamise protsess.

Hetkeseisuga on toetatud 58 erinevat arhitektuuri.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Haudemunade tootmisel - käsitsemisel tuleb hoolitseda selle eest, et haudemunad ei kaotaks enne haudesse asetamist liigselt vett.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto