Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Hüdrolüüs on rajatis, mille eesmärk on tagada laevatatavus veekogu erineva veetasemega osade vahel Väär 3. Hüdrofiilsed ained, näiteks rasvad, vees ei lahustu Väär 4. Vesi on fotosünteesi saadus Väär (lähteaineks on vesi) 5. Vesi on Maal leiduv ainus aine, mis esineb looduses kolmes olekus Tõene 6. Pindpinevuse tõttu moodustab vesi tilkasid Tõene
Hüdrolüüs –  aine ära reageerimine veega.  1)  Estri happelisel hüdrolüüsil (katalüütilisel hüdrolüüsil) moodustuvad  hape ja  alkohol. Katalüsaatorina kasutatakse tugevaid happeid (H2SO4).  +  +  CH3  — COOCH3  + H2O + H3O  CH3  — COOH + CH3  — OH + H3O  2)  Reageerimisel leelistega (leelise vesilahusega) moodustuvad estrist  happe sool ning alkohol. Seda reaktsiooni nimetatakse estri leeliseliseks  hüdrolüüsiks.
Hüdrolüüs – lahutunud aine ja lahusti vaheline reaktsioon, mille juures tekivad vähedisotsieeruvad või rasklahustuvad ühendid Anorgaanilises keemias vaatleme soolade hüdrolüüsi, mille puhul lahustunud soola ioonid reageerivad veega, mistõttu soolade vesilahused ei ole neutraalse, vaid olenevalt soolast kas aluselise või happelise reaktsiooniga.
Hüdrolüüs – tärklis+vesi+ amülaas (ensüüm) = glükoos 3. vesi on taimse fotosünteesi lähteaine, veest pärineb eralduv hapnik 4. vesilahustes avaldub biovedelike pH väärtus Vere pH on vahemikus 7,3 – 7,4 Uriinil 5 – 8 Puhas vihmavesi 5,5 – 6,3 (happevihmadel alla 5) Uriin pH-ga 5 uriinist pH 7 on 100x happelisem (ühiku vahe 10x)
Hüdrolüüs tähendab reaktsiooni veega, lahjendatud hapete või ensüümide toimel (katalüsaatorite juuresolekul). Hapetega keetmisel või ensüümide toimel hüdrolüüsuvad kõik disahhariidid monosahhariidideks C12 H 22O11 + H 2O →C6 H12O6 + C6 H12O6 Sahharoosi hüdrolüüsil moodustub glükoos ja fruktoos.
Hüdrolüüsiks nimetatakse lahustunud aine ja vee (lahusti) vahelist reaktsiooni, milles tekivad vähedissotsieeruvad või raskesti lahustuvad ühendid. Anorgaanilistest ühenditest alluvad hüdrolüüsile põhiliselt mitmesugused soolad (nt. FeCl 3 , Na 2 CO 3 ) ja halogeen-anhüdriidid (nt. PCl 3 ,
Hüdrolüüsiks nimetatakse lahustunud soola ioonide reageerimist vee, vesinik- või hüdroksiidioonidega, mistõttu soolade vesilahused ei ole neutraalsed, vaid olenevalt soolast kas happelise või aluselise reaktsiooniga.
Hüdrolüüs - lahustunud soola ioonide reageerimist vee, vesinik- või hüdroksiidioonidega, mistõttu soolade vesilahused ei ole neutraalsed, vaid olenevalt soolast kas happelise või aluselise reaktsiooniga.
Hüdrolüüs - lagundamine 4) Vesi transpordib aineid- ainevahetus ja jääkained 5) Vesi tagab raku siserõhu 6) Vesi reguleerib soojust 7) Vesi on vajalik paljunemiseks 8) Vesi on fotosünteesi lähteaine
Hüdrolüüsi ulatus on suurem väikeste, kuid suure laenguga katioonide (Bi3+, Fe3+, Cr3+, S2– + H2O D HS – + OH– (b) Be2+, Al3+) korral ja on seda suurem, mida nõrgema aluse või happega on tegu.
Hüdrolüüs – estersidemete katkemine, füsioloogilistes tingimustes toimub seedetraktis ja rasvarakkudes ensüümide – lipaaside – toimel. Produktides on vabad rasvhapped ja glütserool.
Hüdrolüüs – pea pöördub, kaela konformatsioon muutub (vagumus sulgub) ja müosiini molekul seostub uuesti aktiini filamendiga, aga subühikuga, mis paikneb –otsast kaugemal.
Hüdrolüüs – lahustunud soola ioonide reageerimine vees, mistõttu soolade vesilahused ei ole neutraalsed, vaid olenevalt soolast kas happelised või aluselised.
Hüdrolüüs - päevakivid lagunevad hüdrolüüsi tulemusena ja vastavalt laguproduktile, mis tekib, eristatakse talgistumist, serpentiinistumist, kaolinistumist.
Hüdrolüüsist - lihtsalt Tugevast happest ja tugevast alusest moodustunud soolad (Na2SO4, KCl, NaNO3) ei hüdrolüüsu, nende soolad on neutraalse reaktsiooniga.
Hüdrolüüsitakse atp - d. Kui see initsiaatorkoodon üles leiti, initsiaatortRNA paardub, tekib kodoon-antikoodon interaktsioon, skaneerimine lõpe, tekib 80S kompleks.
Hüdrolüüsiks nimetatakse lahustunud aine ja vee (lahusti) vahelist reaktsiooni, milles tekivad vähedissotsieeruvad või raskesti lahustuvad ühendid.
Hüdrolüüs on aine reakstioon veega, mille käigus aine ϕKal = ϕkal + 0 ln a Cl − (molekuli) koostisosad ühinevad vee molekuli koostisosadega.
Hüdrolüüs – reageerimine veega Oksüdeerumine(redutseerija) – elektronide loovutamine Redutseerumine (oksüdeerija)– elektronide liitmine
Hüdrolüüs on keemilise ühendi lagunemine vee toimel, üks aktiivsemaid reaktsioone, mis põhjustab muutusi materjalis ja objektide hävimist.
Hüdrolüüs on soolas olevate ioonide ja vee molekulide vahel toimuv reaktsioon, mille tulemusena muutub soolalahuse PH nautraalsest erinevaks.
Hüdrolüüs on neutralisatsioonireaktsiooni pöördreaktsioon, mille tasakaal on siiski nihutatud neutralisatsioonireaktsiooni suunas.
Hüdrolüüs - on keemiline reaktsioon (täpsemalt nukleofiilne asendusreaktsioon), kus keemiline ühend veega reageerides laguneb.
Hüdrolüüsil on üks põhjusi, miks värskes rohus olev proteiin hüdrolüüsub 10 korda kiiremini kui sama materjali kuiv hein.
Hüdrolüüsiks nimetatakse keemilist reaktsiooni, mille käigus lõhustuvad molekuli keemilised sidemed veega reageerides.
Hüdrolüüsiks nimetatakse keemilist reaktsiooni, mille käigus molekuli keemilised sidemed veega reageerides lõhustuvad.
Hüdrolüüsimisel on võimalik saada polüvinüülalkoholi, mille menomeer – etenool – vabal kujul teatavasti ei esine.
Hüdrolüüs - aine keemiline reaktsioon veega:soola hürdolüüs on neutralisatsioonireaktsiooni pöördereaktsioon
Hüdrolüüsub mono - sahhariidideks; Sahharoos võivad lagundada ei toimi ei toimi konts happed võivad dehüdraatida
Hüdrolüüs - temperatuur, vesi, happed, ensüümid Taimparknaha happeline hüdrolüüs - Punane mädanik
Hüdrolüüs on reaktsioon veega Soolade hüdrolüüs on neutralisatsioonireaktsiooni pöördreaktsioon
Hüdrolüüs – vee molekulide lisamine • Kasutatakse polümeeride lammutamiseks monomeerides.
Hüdrolüüs – lahustunud soola ioonide reageerimine vee, vesinik- ja hüdroksiidioonidega.
Hüdrolüüs on lahustunud soola reaktsioon veega, millega kaasneb keskkonna pH muutumine.
Hüdrolüüs – suurtes molekulides olevate keemiliste sidemete lõhkumine veemolekulide
Hüdrolüüs – ainete reagreerimine veega, tekib happeline, aluseline või neutraalne
Hüdrolüüs on seda ulatuslikum, mida kõrgem on temperatuur ja mida lahjem on lahus.
Hüdrolüüs - keemiline reaktsioon, kus keemiline ühend veega reageerides laguneb.
Hüdrolüüs – EF-Tu GDP vabaneb ja kasvav peptiidahel kantakse üle alaniinile.
Hüdrolüüs – solvolüüs, kus reaktsioon toimub lahustunud aine ja vee vahel
Hüdrolüüsub d - glükoosiks ja D-galaktoosiks (laktoos D-glükoos + D- galaktoos)
Hüdrolüüs - peptiidsideme lõhkumine e. Primaarstruktuuri lagunemine.
Hüdrolüüs – keemiliste sidemete lõhkumine vee molekulide toimel.
Hüdrolüüs on seda tugevam, mida nõrgema happe soolaga on tegemist.
Hüdrolüüs – vee toimel kulgev ühendi lagunemisreaktsioon.
Hüdrolüüsipiiritus - Suhkru kääritamisel saadaksegi taas etanool.
Hüdrolüüs - reaktsioon veega katalüsaatori juuresolekul
Hüdrolüüs - Estrid ja amiinid hüdrolüüsuvad kergelt.
Hüdrolüüs - veemolekulid viivad ioonid lahusena välja.
Hüdrolüüsitööstus - mikrobioloogiline puidu ümertöötlemine.
Hüdrolüüs - valk laguneb tagasi aminohapeteks
Hüdrolüüs – veega reageerides aine laguneb.
Hüdrolüüs on rasvade tähtsaimaks omaduseks.
Hüdrolüüs – aine ära reageerimine veega.
Hüdrolüüs – soolade reageerimine veega.
Hüdrolüüs – aine lagunemine vee toimel.
Hüdrolüüs - mineraali osaline lagunemine
Hüdrolüüs – veega toimuv reaktsioon



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun