Graafika - ja heliefektid jne. 2)kahjulikud, mis võivad viia tõsiste tõrgeteni arvuti töös 3)väga kahjulikud, mille tööalgoritmi on lisatud kindlad protseduurid, mis võivad viia programmide kaotuseni, hävitada andmed, kustutada arvuti tööks vajaliku informatsiooni 4)mitte kunagi kasulikud
Graafik on argumendi x väärtustel ümbrusest (a-δ,a+δ) allpool puutujat, mis on tõmmatud punktis f(x) f’ni graafikule * Öeldakse, et f’ni f(x) graafik on nõgus punkits a kui leidub punkti a selline δ-ümbrus, et f’ni f(x) graafik on argumendi x väärtustel ümbrusest (a-δ,a+δ) ülalpool puutujat, mis on tõmmatut punktis f(x) f’ni graafikule * Öeldakse, et f’ni f(x) graafik on kumer hulgal X, kui selle f’ni graafik on kumer hulga X igas
Graafik on parabool: 100 -kui a>0, siis avaneb üles 68. Eksponentfunktsioon -kui a<0, siis avaneb alla y = a x , kus a > 0 ja a ≠ 1 -parabool y=ax2 on sümmeetriline y-telje F-nide y=ax ja y=(1/a)x graafikud on suhtes sümmeetrilised y-telje suhtes x1 + x 2 Eksponent f-ni(y=ax) graafik läbib Haripunkt: H x = 2 punkti(0;1) 57. F-ni mõiste.
Graafik on hüperbool: sx sy -kui võrdetegur a>0, siis sirge asub I,III 46. Sirge üldvõrrand veerandis Ax + By + C = 0 -kui võrdetegur a<0, siis sirge asub II, IV 47. Sirgete lõikepunkt veerandis 55. Lineaarfunktsioon y = ax +b , kus a, b =R Graaik on sirge 56. Ruutfunktsioon y = ax 2 + bx + c , kus a, b, c = R ja a ≠ 0 p n
Graafik on sirge: X − x1 Y − y1 -läbib kooridnaatide alguspunkti = x 2 − x1 y 2 − y1 -kui võrdetegur a>0, siis sirge asub I,III 44. Sirge võrrandi koostamine telglüikude abil veerandis x y -kui võrdetegur a<0, siis sirge asub II, IV + =1 veerandis
Graafika on tasapinnaline kunstiline kujund, mis luuakse trükkimise abil: 1. Kõrgtrükk – värvi kannavad paberile trükiplaadi kõrgemad osad; materjal puit, linoleum 2. Sügavtrükk – värvi kannavad paberile trükiplaadile sisse kraabitud jooned, siledalt pinnalt pühitakse värv maha; materjal metall nt. Vasegravüür 3. Lametrükk – trükiplaadi pind on tasane, värv kinnitatakse sellele erinevate keemiliste võtete abil
Graafika — kunsti liik, mille aluseks on joonistuse või joonte kasutamine; mitmete graafikatehnikate puhul tehakse joonistus puust, metallist või muust materjalist plaadile, millelt see trükitakse paberile.
Graafik on stabiilne ning sellest võime ka järeldada ,et ei ole olnud suuri sündmusi, mis on mõjutanud suurelt rahvastiku kasvu, väljaarvatud 2006.aasta keskpaigas kui Prantsusmaad tabas siis beebibuum.
Graafika on üks kujutava kunsti põhiliike, millesse kuuluvad joonistus-, joonestus- ja kirjakunst, joonistus- ja paljundustehnikad. Vermeeri kunstis on eriline rahu, suletus ja keskendatus.
Graafik on näitlikum kui tabel ja lubab kindlaks teha ka mingeid olulisi parameetreid (näiteks maksimumi). Graafikule kantakse katsepunktid koos määramatuse või vearistidega.
Graafik on punktis A=(a,f(a)) sile joon, mille puutuja tõusunurk ei ole π/2. 1. Arvteljeks nimetatakse sirget, millel on määratud nullpunkt, pikkusühik ja positiivne suund.
Graafik nõgus – enamik isendeid sureb noorelt (kalad, kahepaiksed, putukad) Graafik kumer – enamik isendeid elab vanaks Sirge graafik – suremus on kõigis vanusastmetes ühtlane
Graafik on sirge, siis seda pikendades kuni sirge lõikub vertikaalteljega saan lugeda X0 ln(X - X0) = ln(4,315- 0,25) = 1,4 e1,4 = x∞ - x0 ehk x0 = x∞ - e1,4 = 0,2598
Graafika on üks kujutava kunsti kolmest põhiliigist kõrvu maali ja skulptuuriga. Graafika peamised väljendusvahendid on jooned ja must- valged või värvilised pinnad.
Graafika programmides on see nool, tekstitöötlusel- rõht- või püstkriips või vilkuv ruuduke. Kui hiir tõsta üles ja panna teise kohta lauapeal, siis kursor ekraanil muidugi
Graafikakaartide keerukus on tulenev enamasti sellest, et mitmed rakendused (eriti arvutimängud) vajavad kolmemõõtmelise pildi kujutamist, sellised arvutused on väga keerulised.
Graafik on sirge. Isohooriline protsess – V on constant, Valem p1/T1=p2/T2.Tegemist on võrdelise seosega. Kui 1 suureneb siis suureneb teine sama arv kordi.
Graafika väljendusvahendiks on joon. Graafikat võib jagada vabagraafikaks ja rakendus graafikaks. Vabagraafikas on kunstnik vaba nii tehnikates kui teemades.
Graafikal on palju erinevaid tehnikaid nt.linoollõige,ofort 4)ARHITEKTUUR Arhitektuur on kujutava kunsti haru,mis hõlmab kogu elu keskkonda,mille inimene on loonud (hooned,asulate planeerimine) Arhitektuuri kuuluvad 1.Elamuarhitektuur 2.Tööstusarhitektuur 5)TARBEKUNST On kujutava kunsti kõige vanem haru.
Graafikadisainer on isik, kes loob kursuse jaoks vajaliku graafika (näiteks banner, animeeritud illustratsioonid), nõustab sisu spetsialisti teksti graafilise disaini, teksti ja graafika paigutuse ning värvide valiku alal.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk). Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).
Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu! Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.