Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Add link
Geomeetriline jada – test 5) Geomeetrilise jada 1) -2; 3; -6; 12; -24; … 2) 2; tegur q on 3) -½; 4) ½. Geomeetriline jada – test 6) Kui geomeetrilise 1) jada alati kasvav; jada tegur q >0, siis on 2) jada liikmed sama märgiga, 3) jada liikmed sama märgiga, kui a1>0 ning jada liikmed vahelduvate märkidega, kui a1<0; 4) jada liikmed alati positiivsed.
Geomeetriline gradient – sügavuse ehk rõhu suurenemisega kaasneb mõõdukam temperatuuri tõus kui teistes tektoonilistes kooslustes (teatud tektoonilisele režiimile iseloomulike kivimite kooslus). Ei saa kehtida kuigi sügaval, kuna selle järgi oleks temperatuur juba 100km sügavusel ~2500-3000C, mille tagajärjel sulaksid juba suurem enamus kivimeid.
Geomeetriline jada – test 2) Geomeetrilise jada n 1) Sn=a1(1-qn): (q -1) esimese liikme 2) Sn=a1(qn-1): (q -1) summa arvutamise valem on 3) Sn=a1qn-1: (q -1) 4) Sn=(a1qn-1): (q -1) Geomeetriline jada – test 3) Geomeetriline jada, 1) 3; 3½; 4; 4½; …; milles a1= 3 ja q = ½, on 2) 3; 6; 12; 24; …; 3) 3; 3,5; ¾;⅜; …; 4) 3; 2½; 2; 1½; …;

Geomeetriline jada – test 7) Järgnevatest jadadest 1) kõik esitatud jadad; -5; -10; -20; -40; … 2) ainult esimene ja kolmas; -5; -3; -1; 1; … 3) ainult esimene, kolmas -5; 2,5; -1,25; 0,625; … ja -5; -2,5; 1,25; -0,625; … neljas; on geomeetrilised jadad 4) ainult esimene, teine ja kolmas.
Geomeetriline interpretatsioon e. joone puutujaks punktis P nimetatakse lõikaja PQ piirseisu, kui punkt Q mööda kõverat piiramata läheneb punktile P. Üle vaadata! 7. Tuua näide diferentsiaali rakendamise kohta ligikaudsel arvutamisel.
Geomeetriline jaotus – Tekkemehhanism (kasutatakse kui): Igal katsel on sündmuse toimumise tõenäosus sama (p). Juhuslikuks suuruseks on katsete arv (X=k) sündmuse esmakordse toimumiseni.

Geomeetriline – koosneb: lihtsatest Ivarred, õied, viinapuuväädid, teokarbid, lainetest või kõverjoontest, spiraalidest, Iloomakujutised: lõvid, tiivuline lõvi - GREIF.
Geomeetriline jada - Jada, mille iga liige alates teisest on võrdne eelneva liikme ja antud jada jaoks mingi kindla arvu korrutisega nimetatakse geomeetriliseks jadaks.
Geomeetriline abstraktsionism - sai alguse Malevitši ja Mondariani koomingust, põhirõhk on geomeetriliste kujundite kasutamisel ja maali läbimõeldud kompsitsioonil.

Geomeetriline keskmine – kasutatakse siis, kui tunnuse väärtuseks on kordarvud, millest iga järgnev näitab seda, mitu korda on ta eelmisest suurem.
Geomeetriline jada on lõpmatult kahanev, kui tema teguri absoluutväärtus q  1. a1 Jada summa: S  . 1 q n 1 Üldliige: an  a1q .
Geomeetriline kesksuunang on kasutusel juba palju aastaid ja see on hea suunangu liik autotagatelje liikumissuuna ühtimisel geomeetrilise keskteljega.

Geomeetriline jada on lõpmatult kahanev, kui tema teguri absoluutväärtus q < . 1 a1 Jada summa: S = . 1−q Üldliige: an = a1q n −1 .
Geomeetriline - pearõhk on asetatud geomeetriliste kujundite kasutamisele ja maali läbimõeldud kompositsioonile.
Geomeetriline juugent - sirge joon, toonitatakse konstruktsiooni musta joonega, kasutatakse ümmargust kuuli liitekohtades.

Geomeetriline keskmine on võrdne ruutjuurega nende arvude korrutisest( tähistame:k ) Näide: Kolmnurgad on võrdelised.
Geomeetriline optika ehk kiirteoptika on optika osa, kus ei ole oluline valguse levimisviis, vaid ainult levimissuund.
Geomeetriline keskmine - Ruutkeskmine - n Standardhälve – ruutkeskmine hälve, mis on hajuvuse statistiline mõõt.

Geomeetriline jada on jada, mille iga liige alates teisest on võrdne eelneva liikme ja jääva arvu korrutisega.
Geomeetriline jada on jada, mille teisest liikmest alates iga liikme ja talle eelneva liikme jagatis on jääv.
Geomeetriline optika on laineoptika selline erijuht, mille korral lainepikkus on lõpmata väike.

Geomeetriline optika ehk kiirteoptika on optika osa, mis tugineb ettekujutusele valguskiirtest.
Geomeetriline e. konstruktiivne abstraktsionism, mille loojaks peetakse F. Kupkat
Geomeetriline jaotus on diskreetse juhusliku suuruse jaotus, mille korral defineeritakse

Geomeetriline – Ω on loenduv või kontiiniumi võimsusega.

Geomeetriline - stereomeetriline arhitektuur.

Geomeetriline - , kvantoptika, fotomeetria.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Geomeetriline isomeeria - ehk cis-transisomeeria. On ainult kaksiksidemega ühendite puhul.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun