Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Geelkromatograafia on meetod erinevate suurustega molekulide eraldamiseks segust. Kolonni laetakse peeneteraline, võimalikult ühtlase poorsusega geel, kolonni alumisse otsa pannakse geeli mitte läbilaskev, kuid uuritavate ainete läbimist lubav takistus(klaasvill), mis lubab eraldada puhastatava aine geelist endast.
Geel - elektroforees - DNA kaksikahel liigub geelis elektriväljas kiirusega, mis on pöördvõrdeline log10–ga tema massist (suurusest). 44. Nukleiinhapete hüdrediseerimine Kindla NA järjestuse tuvastamine NA molekulide segust kasutates komplementaarsusel põhinevat üksikahelate paardumist.
Geel - elektroforees - DNA kaksikahel liigub geelis elektriväljas kiirusega, mis on pöördvõrdeline log 10– ga tema massist (suurusest). 1. maatriks on agaroos või polüakrüülamiid 2. puhver tagab, et DNA on laetud negatiivselt 3. DNA liigub suunas - + (katoodilt anoodile).
Geelkromatograafia meetoditest on kõige tuntum geelfiltratsioon ehk molekulaarsõelte meetod. See on ainete lahutamise, puhastamise ja analüüsi meetod, mis baseerub segus olevate erineva molekulmassiga ainete erineval liikuvusel läbi peeneteralise, võimalikult ühesuguse poorsusega geeli.
Geelküüned on populaarsed just seetõttu,et nad kaitsevad oma küüsi murdumise eest ● Polümeeri sisaldav geel kõvastub kokkupuutel ultraviolettvalgusega ● tegemist sellesama UV kiirgusega, mis on kasutusel ka solaariumides, põhjustades nahavähki, sh melanoomi.
Geeliks muutumine – värvi paksenemine ehk viskoossuse tõus värvipurgis, mistõttu värv muutub kasutuskõlbmatuks massiks Kasutusaeg ehk pot life – aeg, mille jooksul tooted pärast komponentide segamist säilivad kasutuskõlblikena. Ühikuks on tund või minut
Geelfiltratsioonikromatograafia ehk geelkromatograafia, mida tuntakse kui kui molekulaarsõelte meetodina, tugines lahuses sisalduvate erinevate molekulmassidega ainete erineval liikuvusel läbi peeneteralise võimalikult ühesuguse poorsusega geeli.
Geel on klaaside vahel, geeli peale võime proove kanda, näiteks DNA’d. Pannes geeli elektrivälja, siis teatud (omades laengut) juhul võivad molekulid läbi geelis olevate pooride teise elektroodi poole.
Geelkromatograafia on meetod erinevate suurustega molekulide eraldamiseks segust.Lahuses sisalduvad, erineva molekulmassiga ained liiguvad läbi peeneteralise , võimalikult ühesuguse poorsusega geeli erineva kiirusega.
Geelkromatograafia ehk geelfiltratsioonkromatograafia on segu komponentide lahutamise ehk fraktsioneerimise meetod, mis põhineb aine molekulmassidel ja nende erineval jaotumisel liikuva ja liikumatu faasi vahel.
Geelkromatograafia ehk geelfiltratsioonikromatograafia on üks kromatograafia meetoditest, mille põhimõte on lahuses sisalduvate ainete lahutamine ehk fraktsioneerimine nende molekulmassi suuruse järgi.
Geelkromatograafia meetoditest on kõige tuntum geelfiltratsioon ehk molekulaarsõelte meetod. See on ainete lahutamise, puhastamise ja analüüsi meetod, mis baseerub segus olevate ainete molekulmasside erinevusele.
Geelkromatograafia ehk geelfiltratsioonkromatograafia (aka molekulaarsõel, eksklusioonikromatograafia) põhimõtteks on lahuses sisaldavate ainete lahutamine nende molekulmassi suuruse järgi.
Geeli põhikomponentideks on akrüülamiidi ja bis-akrüülamiidi segu (valgugeelide puhul 36,5:1, DNA ja RNA geelide puhul 19:1 enamasti), mis polümeriseerudes määravad poori suuruse.
Geelkromatograafia on üks kromatograafia meetoditest, mille põhimõte seisneb lahuses sisalduvate ainete lahutamises (ehk fraktsioneerimises) nende molekulmassi suuruse järgi.
Geelkromatograafia on meetod, mis tugineb lahuses sisalduva erineva molekulmassiga ainete erineval liikuvusel läbi peeneteralise, võimalikult ühesuguse poorsusega geeli.
Geelipildilt on näha, et PCR on tõenäoliselt ebaõnnestunud, kuna bändi pole näha (peaks olema noolega märgitud kohas). Põhjuseks võib olla ebatäpsus.
Geelkromatograafia on kromatograafia meetod,mis põhineb lahuses sisalduvate ainete lahutamisest ehk fraktsioneerimisest nende molekularmassi suuruse järgi.
Geelkromatograafia on üks kromatograafia meetoditest mille põhimõtteks on lahuses sisalduvate ainete lahutamine nende molekulmassi suuruse järgi.
Geelid on spordimeditsiinis isegi rohkem kasutusel, kuna need läbivad paremini nahka ja jõuavad sügavamale vigastatud kudedesse.
Geelkromatograafia ehk geelfiltratsioonkromatograafia põhimõtteks on lahuses sisalduvate ainete lahutamine nende molekulmassi suuruse järgi.
Geel on õrna konsistentsiga ja bakterivastase toimega. Kuna aaloe pH sarnaneb inimese naha pH-ga, imendub ta väga hästi.
Geelkromatograafia on üks kromatograafia meetoditest, mis põhineb lahuses olevate ainete lahutamisel nende molekulmassi suuruse järgi.
Geelelektroforeesi tingimused on sellised, et sünteesitud DNA fragmendid eristuvad geelist üksteisest ühenukleotiidse täpsusega.
Geelkromatograafia on üks kromatograafilist meetodist, mida kasutatakse erineva molekulmassiga ainete lahutamiseks.
Geele on mitmeid erinevaid värvitoone, mis annab küünetehnikule suurte võimalustega mängumaa.
Geelfiltratsioonkromatograafia - geelfiltratsioonkromatograafias lahutatakse valgud teineteisest suuruse ja kuju põhjal.
Geel – lüofiilne kolloid, mis sisestruktuuri moodustamise järel on tahke aine omadustega.
Geelkromatograafia on kromatograafia meetod, mille põhimõtteks on lahuses sisalduvate ainete lahutamine.
Geel - kandjate poorne struktuur tagab elektroforeesi suurema kiiruse ja lahutusvõime.
Geelküüsi on mõttekas panna peal siis kui enda omaküüsi ei ole piisavalt tugev ja ilus.
Geelkromatograafia põhimõtteks on lahuses sisalduvate ainete lahutamine nende erinevate molekulmasside järgi.
Geelides on spetsiifilised. Sadestumisreaktsioonid geelidesse on rütmilise iseloomuga.
Geelkromatograafia põhimõtteks on lahuse sisalduvate ainete lahutamine nende molekulmassi suuruse järgi.
Geelideks ehk tarreteks (N: marmelaad, sült). anoodil: Pb+ SO42– - PbSO4 + 2e
Geelkromatograafia meetoditest on kõige tuntum geelfiltratsioon ehk molekulaarsõelte meetod.
Geelkromatograafia on meetod erinevate suurustega molekulide eraldamiseks segust.
Geelkromatograafia on meetod, mis võimaldab lahutada mitmekomponentseid segusid.
Geelimeetodeid on mitmeid: ühe geeliga ning mitme geeliga katmise meetodid.
Geelimoodustajad – ei seo aroomiaineid, ei talu kuumutamist, küpsetamist.
Geelipadjad — defibrillatsioon generaliseerunud krambid — krambid
Geelküüs on nime saanud pikendusmaterjali geelja tekstuuri järgi.
Geelfiltratsioon - kromatograafia – vastavalt valgumolekuli suurusele.
Geelis erinevalt – kõige rohkem pakitud versioon kõige kiiremini.
Geelvärvid - need värvid jätavad natukene ruumilise pinna.
Geelküüned on samuti väga loomulikud ja populaarsed.
Geeli ülesandeks on siduda õhus sisalduv vesi ja veeaur.
Geelide tekkimis - ja lagunemisprotsessid on pöörduvad.
Geelid e. struktureeritud süsteemid – disp.
Geelistavaks aineks on agaroos, mis on pärit vetikatest.
Geelidel on kõik näha, kui geele võrrelda.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun