Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Gay - Lussac'i seadus: Jääval ruumalal on etteantud gaasikoguse rõhk võrdeline gaasi temperatuuriga: p p1 p 2 p~T ehk = = =const (1.25) T T1 T2 Ülalnimetatud seadus kirjeldab isokoorilist protsessi.
Gay - Lussacy´i seadus – Jääval rõhul on antud gaasi koguse ruumala võrdeline temperatuuriga (isobaarilises protsessis) Charlesi seadus – Jääval ruumalal on antud gaasi koguse rõhk võrdeline temp´ga 11. Keha Siseenergiaks nim. Keha molekulide kineetilise ja potensiaalse energia summat mikrokäsitluses
Gay - Lussaci seadus väidab, et kui gaasid reageerivad omavahel ja moodustavad sealjuures uusi gaase ning kõigi gaaside ruumala mõõdetakse samal rõhul ja samal temperatuuril, siis nii reaktsiooni lähteainete kui saaduste suhe on väljendatav väikeste täisarvude abil.

Gay - Lussaci seadus- Konstantsel rõhul on kindla koguse gaasi ruumala võrdelises sõltuvuses temperatuuriga. (jooned graafikul- isobaarid) V V1 V 2  const  Charlesi seadus- Jääval T T 1 T 2 ruumalal on antud gaasi rõhk võrdeline absoluutse temperatuuriga.
Gay - Lussac’i seadus: m=const, p=const Absoluutne temp järgi:antud gaasi hulga jaoks const rõhul on ruumala võrdeline absol.temp. 45.Charles’i seadus:m=const, V=const,p=1/273 l/k Antud gaasi hulga jaoks const ruumala on gaasi rõhk võrdeline absol.
Gay - Lussac saatis probleemi Berzeliusele, kes 1830 avastas, et viinhape ja viinamarihape on samasuguse koostisega C 4 H 6 O 6 , ta andis sellistele ühenditele nimetuse ISOMEERID (sama määr). Wöhler ja Liebig tegid hiljem tihetat koostööd.

Gay - Lussac'i seadus:Jääval rõhul on antud gaasikoguse ruumala võrdeline absoluutse temperatuuriga.V/T = const, kui p = const (V = const T) 5. Tuletage valem rõhu arvutamisel vedelikus sügavusel h. 6. Sõnastage impulsi jäävuse seadus.
Gay - Lyssac’i seadus printsiip: süsteemile juurdeantav soojushulk kulub süsteemi siseenergia 1.4 Isohooriline protsess suurendamiseks ja mehaaniliseks tööks, V=const. ehk siis gaasi ruumala ei muutu.
Gay - Lussac soovitas sellele nime (värvi järgi) ja Ampère teatas avastusest Inglise keemikule Humphry Davyle, kes täheldas uue elemendi suurt sarnasust klooriga keemiliste omaduste poolest.

Gay - Lussac seose ruumala ja temperatuuri vahel (ruumpaisumise valemi), ning mõni aeg hiljem Charles (loe ša:rl, kuna tegu on prantslasega!) analoogilise seose rõhu ja temperatuuri vahel.
Gay - Lussac ja Louis Thenard (1811) viisid läbi eksotemilise reaktsiooni ränitetrafluoriidi ja metallilise kaaliumi vahel, kuid ei suutnud analüüsida reaktsioonil tekkinud ühendeid.
Gay - Lussac uuris gaasiliste ainete vahelisi reaktsioone ning tõdes, et reageerivate ja reaktsioonil tekkivate gaaside ruumalad suhtuvad üksteisesse nagu lihtsad täisarvud.

Gay - Lussaci seaduse järgi muutub gaasi ruumala jääval rõhul temp muutumisel lineaarselt: V=V 0(1+αt) (p=const). Jääval ruumalal on samasugune sõltuvus rõhu ja temp.
Gay - Lussaci seadus - Prantsuse füüsik Joseph Louis Gay-Lussac kirjutas 1802. aastal Gay-Lussaci seaduse, mille kohaselt temperatuuri kasvades suureneb aine ruumala.
Gay - Lussaci – konstantsel rõhul temperatuuri tõstmisel ühe kraadi võrra paisuvad kõik gaasid ………… võrra sellest ruumalast V0, mis oli gaasil 0C

Gay - Lussaci seadus – jääval rõhul suureneb antud gaasimassi ruumala kuumutamisel 1°C võrra 1/273 võrra sellest ruumalast, mis on gaasil 0°C juures.
Gay - Lussac’i seadus (isobaariline protsess)-Antud gaasi kogusega toimuval isobaarilisel protsessil on gaasi ruumala ja temperatuuri suhe jääv.
Gay - Lussac’i seadus ehk Charles’i seadus Konstantsel rõhul on kindla koguse gaasi ruumala võrdeline gaasi absoluutse temperatuuriga.

Gay - Lussaci seaduse (r=C1C2). =6,670*10-11 m3/(kg*s 2). Kui vaadata   järgi muutub gaasi ruumala jääval rõhul temp.
Gay - LUSSACI SEADUS – reageerivate ja reaktsioonil tekkivate gaaside ruumalad suhtuvad üksteisesse nagu lihtsad täisarvud.
Gay - Lussac: Gaasi ruumala ja temperatuuri vaheline seos: temperatuuri tõstmisel paisuvad erinevad gaasid võrdsel määral.

Gay – Lussac’i seadus – konstantsel rhul on kindla koguse gaasi maht võrdelises sõltuvuses temperatuuriga. V/T=const
Gay - Lussac'i seadus Konstantsel rõhul on kindla koguse gaasi ruumala võrdelises sõltuvuses 18. Nanomaterjalid.
Gay - Lussac (6. detsember 1778 – 10. mai 1850) Ta uuris katseliselt gaasi ruumala sõltuvust temperatuurist.

Gay - Lussac´i seadus- konstantsel rõhul on kindla koguse gaasi maht võrdelises sõltuvuses temperatuuriga.
Gay – sõbraliku atmosfääri loomine, HIV/AIDSi ja suguhaiguste testimise ja ennetamise töö gayde seas.
Gay - Lussac'i seadus: Jääval rõhul on antud gaasikoguse ruumala võrdeline absoluutse temperatuuriga.

Gay - Lussaci seadus – isobaarilise protsessi korral on gaasi ruumala ja absoluutse t suhe jääv.
Gay - Lussac’i seadus: P=conts. Ruumala on võrdelises sõltuvuses temperatuurist. V1/T1=V2/T2.
Gaye - Töötab Shaliki heaks, osav spioon, kes suudab võrgutamise teel vajaliku info hankida.

Gay - Lussaci seadus ehk kordsete suhete seadus.
Gay - Lussac’i seaduseks (avastatud 1802.a.).
Gay - Lussaci ( ge - lüssak ) seadus .

Gay - Lussaci seadus [V / T = const.
Gaynor – Georgtowni sõsarkonna liigeTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun