Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Garantii on EhS § 4 lg 1 kohaselt ehitusettevõtja poolt võetud kohustus tagada, et tema tehtud ehitustöö vastab lepingu tingimustele ning ehitustöö tulemusena ehitatud ehitisel või selle osal säilivad määratud aja jooksul sihipärase kasutamise ja hooldamise korral ehitise või selle osa kasutamiseks vajalikud ohutuse ja kasutamise omadused ning kvaliteet.
Garantii - vastutus toote, kauba, töökvaliteedi eest (tootja või müüja võtab vastutuse, et see seade töötab mingi aja vältel); garanteeritakse, et makstakse kinni arve (bussifirmad tahavad garantiikirja, et makstakse peale sõitu või isegi siis kui ei sõideta). Garantiikirjal seadusandlikku võimu ei ole, on lubadus; sellel on psühholoogiline mõju.
Garantii on välja antud tähtajaga kuni “….”……………………… .a. 1. Garandi kohustus lõpeb summa maksmisega võlausaldajale või tähtaja möödumisega, milleks garantii on välja antud või võlausaldaja loobumisel garantiist käesoleva garantiikirja tagastamise korral, kusjuures võlausaldaja teeb garantiikirjale märke tagastamise kohta.

Garantii - oma majandus-või kutsetegevuses tegutseva isiku lepinguga võetud kohustust võlausaldaja suhtes, et garant täidab võlausaldaja nõudel garantiist tuleneva kohustuse Käsiraha, üks lepingupool annab teisele lepingusõlmimise tõendamiseks ja selle täitmise tagamiseks antud rahasumma
Garantii - praktilisus- soov osta otstarbekaid asju -Sobivus ostetud varem asjadega -Universaalsus-püütakse rahuldada erinevaid vajadusi vähemate või isegi ühe tootega Müük ja realiseerimine See on ostule vastupidine funktsioon.
Garantii - kliendile antud lubadus, mis puudutab ükskõik, millist autoosa või muud toodet, millele vastavalt valmistuse või materjaliveast tingitud tootevead kõrvaldatakse või toode asendatakse garantiiaja jooksul.

Garantii - iseseisev teistest lepingulistest kupongid. kohustustest sõltumatu jur. is. kohustus maksta võlgniku Laenatud vahendid Kõik kom.pangad võtavad laenu eest lepinguga ette nähtud summa esimesel teatel.
Garantii on kasulik, sest Aitab vähendada lepingust tulenevaid riske; Võimaldab saada lihtsalt ja kiirelt rahalist hüvitist; Aitab vältida ettemakse(te)ga seotud riske; Sobib väga erinevate riskide katmiseks.
Garantiid – kas kõik peavad kokkulepetest kinni Firmade liitumine Firmad laiendavad oma tegevust kahel viisil – sisemiselt ja väliselt Liitumine leiab aset siis, kui üks firma teise ära ostab

Garantii - majandus- või kutsetegevuses tegutseva isiku lepinguga võetud kohustust võlausaldaja suhtes, et garant täidab võlausaldaja nõudel garantiist tuleneva kohustuse.
Garantiikiri – Letter of Indemnity On dokument, mille võib esitada ekspedeerijale juhul, kui kõik orginaalkonossomendid on teatud põhjustel kadunud või viibivad transpordil.
Garantii on   koostatud   kahes   (2)   eestikeelses   originaaleksemplaris,   millest   üks   jääb   Garantii  saajale ning teine Garantii andjale. 

Garantii tuumaks on PS § 154 lg 1, mille kohaselt kõiki kohaliku elu küsimusi otsustavad ja korraldavad KOV-d, kes tegutsevad seaduse alusel iseseisvalt.
Garantii on müüja kirjalik lubadus selle kohta, mida ta teeb, kui toode on praak või ei tööta korralikult teatud aja jooksul pärast müüki.
Garantii on ühe juriidilise isiku kohustus maksta teise juriidilise isiku võlgnevust, kui viimane ei ole võimeline seda ise tasuma.

Garantiidokument on auto hooldusraamat, kus on fikseeritud auto kätteandmise kuupäev, mis märgib ühtlasi garantiiperioodi algust.
Garantiikiri – kirjalik lubadus tähtajaliselt teostada teatud tingimustel mingi töö, tarnida kaup, või sooritada maksed.
Garantiiaeg – seadustest tulenevalt on ehitustöödele antav garantii vähemalt 2 aastat ehitise üleandmise päevast.

Garantii – kolmas isik võtab endale kellegi maksukohustuse, kui viimane ei suuda või ei taha seda täita.
Garantii on üks levinumaid riskimaandamise viise nii riigisiseses kui ka rahvusvahelises äritegevuses.
Garantiikiri - ettevõtte või firma garanteerib kliendi eest maksmise.

Garantiikiri on koostatud ja allakirjutatud ühes originaaleksemplaris.
Garantiid on võimalik juurde osta, kehtib terves Euroopas.
Garantiikiri - vormistatakse maksmist tagava isiku allkirjaga.

Garantiikiri – väljastatakse puhta konossemendi vastu.
Garantiikiri - vormistatakse lubadusi sisaldavaid kirju.
Garantii on sama, kui mistahes muu ehitise korral.

Garantii on antud tähtajaga kuni 01.juuli 2001.a.
Garantii andmine on ühekülgsete kohustuste võtmine.
Garantii - kõik kohtusüsteemid teevad vigu.

Garantii - ja prooviplommi eraldusmärki;
Vote UP
-1
Vote DOWN
Garantii - tagatis Elimineerima- Kontseptsioon- vaadete Entsüklopeedia- kõrvaldama, süsteem tähestikuliselt järjestatud eemaldama materjaliga teatmeteos
Vote UP
-1
Vote DOWN
Garantii - tagatis Müriaad – lõputu hulk Sõsar – õdeTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun