Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Add link
Gaasiline tsükkel - biokeemiline tsükkel Geoloogiline aineringe- geoloogiline aineringe viib Maa pinnal murenenud kivimid maakoore liikuvais osades suurde sügavusse, kus need moonduvad ja toob moondekivimid hiljem jälle maapinnale murenema (on pidev kivimite ringlemine). Ulatuse ja kestuse järgi eristatakse mitmesuguseid aineringeid: 1) väike geoloogiline aineringe 2) suur geoloogiline aineringe 3) bioloogiline aineringe Globaalne väljasuremine – taksoni kõigi isendite hävimine tervel planeedil.
Geneetiline polümorfism - on mingi liigi kahe või enama katkeliselt esineva vormi kooseksisteerimine, ühes ja samas kasvukohas, niisugustes proportsioonides, et nendest harvemini esineva vormi püsimajäämiseks, ei piisa üksnes korduvast mutatsioonist või püsima(sisse)jäämisest. Sobimatus võib tekkida sel juhul, kui ühes kasvukohas on tingimused muutunud sellisel määral, et üks vorm hakkab asenduma teise vormiga, mis nendesse muutunud tingimustesse paremini sobib.
Gaia hüpotees – geogeemilise keskkonna bioloogiline reguleerimine.

Gaas käis - ehk kinnasfilter on näha joonisel 3.5. Ventilaator imeb tolmuse gaasi läbi tolmukottide (käiste), mille alumised lahtised otsad on kinnitatud gaasijaotusresti avade külge ning ülemised suletud otsad raputusmehanismiga ühendatud raami külge.
Genet – kirjeldamaks geneetilisi indiviide, sügoodi produkte – populatsiooni organismide või känniste kogum, mis on tekkinud vegetatiivselt ühest sügoodist ja mil on seepärast ühine genotüüp.
Geneetilis - evolutsioonilisest aspektist moodustab populatsiooni omavahel vabalt ristuvate isendite kogum, mis on teistest sarnastest kogumitest sel määral isoleeritud, et nad võivad lahkneda.

Generalistid - laia ökoamplituudiga vabalt ristuvate isendite kogum,teistest organismid rühmadest ruumiliselt eraldatud) Keskkonna energeetiline iseloomusuts: Geograafiline populatsioon- paikneb
Geenitehnoloogiakomisjoni koosseis on kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusega, silmas pidades, et komisjon oleks oma põhiolemuselt kõrgelt teaduslik ja et tagatud oleks kõikide huvigruppide esindatus.
Gause reegel e. konkurentne väljatõrjumine - 2 liiki, mille nõudlused limiteeriva ressursi suhtes kattuvad, ei saa pikemat aega koos eksisteerida, üks neist tõrjutakse välja.

Gekolased – väikesed öise eluviisiga sisalikud, mõned suudavad püsida vetikaalsetel pindadel. N. kaspiageko, müürigeko Sgk Skinklased - Kehalaadilt sihvakad.
Genet – koosneb paljudest enam-vähem iseseisvatest moodulitest e. võsudest (taimede puhul) e. rametitest, mis on geneetiliselt identsed (kloonid).
Gaasiline tsükkel – biokeemiline tsükkel 88. Setteline tsükkel – biokeemiline tsükkel 89. Evolutsioon – Maa elusa looduse pöördumatu ajalooline areng.

Gaasilise - veeaur. Veeauru satub pidevalt aurumise käigus atmosfääri, kus ta koguneb ning kondenseerub ja sajab jälle sademetena maa peale.
Gaasidena on tegelikult suureks mureks, sest nende efekt maa kliimale, püüdes kuumust atmosfääri, mis muidu põrkuksid tagasi kosmosesse.
Geenile on veel lisatud antibiootikumiresistentne märgistusgeen,et ära tunda, millised sisestatatud rakud on võõra DNA vastu võtnud.

Garret eckbo - Am maastikuarhitekt Avaldumise maade kaupa: 1. Prantsusmaa 2. Sveits 3. Skandinaaviamaad Kolm suundumust: TÖÖKS!!!!!!!
Geneetilised eeldused on teistsugused isetolmnevate isendite populatsioonides, apomiksise või püsiva vegetatiivse uuenemise korral.
Geneetiline mitmekesisus on bioloogilise mitmekesisuse vahetu alus ja erinevate liikide geenide arv võib erineda kuni 3 suurusjärku.

Gaasiline tsükkel – reservfond on atmo- ja hüdrosfääris (C, O, N). Setteline tsükkel – reservfonf on maakoores (P, S).
Gause reegel – kaks liiki, mille nõudlused limiteeriva ressursi suhtes kattuvad ei saa pikemat aega koos eksisteerida.
Gaas on madalama põlemissoojusega (maksimaalselt 1000 ckal/m3) ja seda kasutatakse aurukatelde kütmiseks.

Generalist on rahul laiema tingimusteskaalaga kui ei saavuta sellist populatsiooni tihedust nagu spetsialist.
Gaasiliste väävel - ja lämmastikoksiidide veepiisakestes lahustumisest tuleneva happelise reaktsiooniga sademed.
Gause reegel – kaks liiki, millel on identne ökoloogiline nišš, ei saa püsivalt koos eksisteerida.

Gekolased – väikesed öise eluviisiga sisalikud, mõned suudavad püsida vetikaalsetel pindadel.
Geeniteadus on olnud raamatud,mis räägivad sellest, et on olemas info edasi andmine, mõju mehns.
Generalistid – mitmesugust toitu kasutavad organismid (nt jänes sööb erinevaid taimi)

Geneetiline polümorfism on vormide olemasolu liigis või paljude liikide olemasolu perekonnas.
Gamma - diversiteet summaarne diversiteet, koosneb erinevatest laikudest.
Gamma - ja röntgenkiirgus, keemilised ühendid (alkaloidid), viirused.

Gaaside 90 - 95 °/o-line puhastusaste, mis on suurem kui kuivmeetoditel.
Gause reegel ehk konkurentse väljatõrjumise reegel.
Gaia tähendab kreeka keeles Emakest Maad.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun