Sõnu seletav sõnaraamat

General requirements – Methods of testing and required test results; • IEC 61162: Navigation interfaces – Methods of testing and required test results; • IHO S-57: IHO Transfer Standard for Digital Hydrographic Data, edition 3.1; • IHO S-52: IHO Colour and Symbols Specifications for ECDIS, edition 4.2; • IHO S-61: IHO Product Specification for Raster Navigational Charts, edition 1.0; • IHO S-62: IHO Codes for producing Agencies; and • IHO S-63: IHO Data Protection Scheme, edition 1.0.
Gps - vastuvõtja mõõdab oma asukoha määramiseks kaugusi neljast teadaolevate koordinaatidega satelliidist. Mõõtes kauguse esimesest satelliidist, määratakse vastuvõtja võimalike asukohtade kerapind. Mõõtes kauguse teisest satelliidist kitseneb vastuvõtja võimalike asukohtade hulk kahe kerapinna lõikumisel tekkivaks ringjooneks.
GPS
Gml on alg piki metatsentri kõrgus ja BML on pikimetatsentri raadius, mida arvutatakse: JF BM L = , ∇ kus JF – veejoone tasandi keskinertsimoment y telje suhtes (läbi tasandi raskuskeskme F ) [m4] . Teades keskmete vahelisi lõike, võime analoogiliselt avaldada ka piki- metatsentri kõrguse:

Gaasiveolaevad on tulekahju suhtes ohutud, sest vaatamata suurele hulgale lenduvale ja tuleohtlikule ainele puuduvad lastiruumides kaks tulekolmnurga elementi – hapnik ja kuumus. Kui aga gaas pääseb atmosfääri, võib iga säde gaasi väga madala leekpunkti tõttu põhjustada tulekahju.
Gmdss - Global Maritime Distress Safety iseloomustus heita olenevalt prügi liigist järgmiselt: kontrollima veokite soringu kinnituskohtade System Kanepitrossid- valmistatakse Kanepi kaugemal kui 25 miili „lähimast kaldast tugevust, vigastuste puudumist.
Gaaside sisaldus on katlavee tähts omadus.

Gps - mängud. GPS-mängud aitavad Eestit avastada [WWW] http://www.reisijutud.com/book/export/html/2178 Robert I.Egbert & Joseph E. King ”The GPS Handbook” Revised and Updated Edition 2008. GPS-i ajalugu ja struktuur.
GPS
Gps - süsteem ei ole võimeline registreerima selliseid asju, millel ei ole transpondereid, samas kui nende asukoht oleks vaja kindlaks määrata kuna nad kujutavad piisavalt suurt ohtu suuremate laevade liikumisele.
Gps - süsteemi puhul on võimalik jälgida laeva liikumist kaini täielikult, kuna GPS transponderi signaalid ei ole masinatekogu, ehitiste ja liikumatute objektide poolt mõjutatavad nagu seda on radari puhul.

Geopeitus on mitmekülgne: võid otsida üksi või sõpradega, iga “aare” on omanäoline ja peidikute asukoha väljamõtlemine üks põnevaim osa selles mängus.
GPS
Gaaside liikumiskiirusest – mida suurem see kiirus on, seda õhem on küttepindadel piirikiht, s.t seisva gaasikihi paksus, ja vastavalt seda intensiivsem on soojusülekanne.
Geoloogiliselt on šelf mandri pikendus, iidse maismaa üleujutatud osa, kus sageli leidub maimaa pinnavorme, näiteks jõeorge ning nafta, kullaliiva jt. maardlaid.

Generaator - mootor süsteemiks kutsutakse elektriajamit, mis koosneb alalisvoolumootorist ning autonoomsest muudetava pingega generaatorist koos abiseadmetega.
Gps - TEHNOLOOGIA LOGISTIKAS Logistika on viimastel aastatel läbinud mitu arenguetappi, millest ühe osa moodustab uute süsteemide juurutamine.
GPS
Gps - idelt ja laeva kontrollprotsessorilt tulev info edastatakse transponderi ja raadio abil kaldajaamale, kust siis info kuvatakse ekraanile.

Gaasijaotusklapid on suletud. Põlemisprotsessile järgneb gaaside kõrge rõhu toimel kolvi liikumine ülemisest surnud seisust alumisse surnud seisu.
Gps - iga edastatud informatsiooni täpsusaste on peaaegu 100% ja samasugune täpsusaste (-100%) on ka aluste identifitseerimisel.
Gpp – HINGAMINE =NPP 1.1.2.1 Hingamine – (ingl k. respiration) – organismide kataboolne gaasivahetus väliskeskkonnaga.

Gps - jälgimisele eeldab süsteem tsentraalse juhtimiskeskuse rajamist, mis peab tegutsema sõltumatu infovahendajana.
GPS
Gps - süsteemi kasutamise tulemuseks võib olla vähem kaiäärseid kahjustusi, ladusam laevade liikumine kai äärde.
Grunttropp –  käesoleva määruse tähenduses on alumise selise alla  eraldi otsale kinnitatud raskus Traalnoot

Geosnapping ehk oma piltide lisamine vastavasse veebi www.geosnapping.com koos pildistamiskoha koordinaatide või aadressiga.
GPS
Gps - MÄNGUD Alltoodud GPS-mänge sobib mängida aga kõigi mudelitega, alates juba kõige lihtsamatest.
GPS
Gotland ehk Ojamaa 3001 Fyn (Taani) 2973 Saaremaa 2673 Ahvenamaa 1344 Lolland (Taani) 1241 Hiiumaa 989

Ghs tabelites on Bonjean’i tabel, kuid täpsuse tagamiseks peab olema δT = 0,1m või veel vähem.
Gaasikeevituse õmblus on kvaliteetne, kuid gaasiballoonid ja lahtine leek keevitusel on suurendatud ohu
Guidelines on the Management of Ship’s Stability (SLF 43/9 15.05.2000) Sissejuhatus

Graafikust on näha ,et pumba maksimaalne tootlikkus on iga 60 0 järel.
Gps vastuvõtja - funktsioon juba olemas mob.telefonides, fotoaparaatides.
Gps - süsteemiga saab huvitavalt aega veeta.
GPS

Gaasitankeritest on suurimad mahutavusega 137 000 m3.
Globaalne veeringe ehk hüdroloogiline tsükkel.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto