Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Gaasivahetus kopsudes ehk väline hingamine - kopsukapillaarides olev veri rikastub hapnikuga ja annab ära süsihappegaasi (CO2); 2. Gaaside difusioon alveoolide õhu ja vere vahel; 3. Hapniku ja süsinikdioksiidi transport verega; 4. Gaaside difusioon kudede ja vere vahel; 5. Sisemine ehk kudede hingamine toimub rakkudes.
Gaasivahetus – kudede vasutamine Neuron - närvirakk hapnikuga ja rakuhingamisel tekkinud süsihappegaasi eemaldamine Närvikude – kude, mis suudab vastu organismist. võtta ärritusi, neid töödelda, erutust edasi kanda ja salvestada.
Gaasivahetus kopsudes on tingitud sellest, et alveoolide õhus ja kopsudesse tulevas venoosses veres on hapniku ja süsihapegaasi rõhk erinev: hapniku rõhk on alveoolides kõrgem kui veres, süsihapegaasi rõhk veres kõrgem kui alveoolides.

Gaasivahetuse tasandil on asi palju kiirem: organismi jaoks on ohtlikO2 puudus – inimene peab vastu 5 min. Väga probleemne on ka hapniku liig – kui ta hingab puhast hapnikku – a) puhta hapniku sissehingamisel häirub hingamisrütm, kuna piklikus ajus asuv hingamiskeskus emm erutub üle. Mida kõrgem on hapniku protsent seda rohkem tekib vabu radikaale -> 1,5-2 nädalaga saab inimene kopsukahjustuse.
Gaasivahetus - kudede pidev varustamine hapnikuga ja ühtlasi oksüdeerumisel tekkiva süsihappegaasi kehast eemaldamine. Hingamisteed(õhk liigub seda teed),kopsud(gaasivahetus õhu ja vere vahel).Hingamisega kaasneb veekadu.
G6pd lookus on ülipolümorfne. Esineb ~135 defektset alleeli (400 mln. inimesel). 1957 a. anesteetikum suksinüülkoliin põhjustab osadel patsientidel, kas lühema või pikema lihaste paralüüsi ja apnea.

Gaasijuhtme tööeaks on kavandatud 50a. • Projekti alustati aastal 1997. Kolm aastat kestnud uuringute alusel veenduti veealuse gaasijuhtme teostatavuses ja aastal 2000 anti sellele Euroopa Liidu projekti status.
Gaasivahetus on tähtis fotosünteesivatele vetikatele (tahavad süsinikdioksiidi). Tuuleenergia mõjutab paljusid protsesse, mis on olulised globaalse keemilise olukorra seisukohast.
Gaasivahetuseks on lehtedel erilised moodustised -- õhulõhed (stomata, ainsuses stoma). Need tekivad meristemoidse õhulõhe emaraku korduval jagunemisel.

Gaasiline õhulämmastik – õhulämmastikku võivad siduda nii mullas vabalt elavad kui ka taimedega sümbioosis olevad mügaraid moodustavad bakterid.
Gaasivahetus on kudede pidev varustamine kapnikuga ja ühtlasi • Eemaldab kehast mittevajalikke oksüdeerimisel tekkivad aineid.
Gaasivahetus kopsudes e. väline hingamine, mille käigus uuendatakse kopsude ventilatsiooniga osa alveoolides olevast gaasisegust.

Gaasivahetus - kudede pidev varustamine hapnikuga ja ühtlasi oksdeerumisel tekkiva süsihappegaasi kehast eemaldamine.
Gaasivahetus - kudede varustamine hapnikuga ja rakuhingamisel tekkinud süsihappegaasi eemaldamine organismist.
G3pdh reaktsioon on rakus pöörduv ning vastav ensüüm katalüüsib seega ka glükoneogenesi pöördreaktsiooni.

Gaasivahetus – loode saab hapniku ja annab CO2. Loote hemoglobiin on paremini hapnikku siduv.
Gaasi vakuool - on täidetud gaasiga, hõlbustab vees elavatel bakteritel liikumist.
Gaasivahetuse poolest on fotorespiratsioon fotosünteesile ristivastupidine reaktsioon.

Gaasivahetuse - kudede pideva varustamise hapnikuga ja CO2 kehast eemaldamise.
Gaasivahetus on hapniku ja CO2 vahetus organismi ja väliskeskkonna vahel.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Gaasivakuool - gaasiga täidetud mahuti rakus, mis parandab raku ujuvust, peamiselt veebakterites 9. Varuainete kogumid on peamiselt anorgaaniliste ainete kogumid (N, P ja S-ühendid) 10. Ribosoomid - vabalt esinevad molekulkompleksid, mis vastutavad valkude sünteesi eest.

Gaasivahetus on seda intensiivsem, mida suurem on selleks sobiv pind.
G1 faas - vahetult mitoosile (raku jagunemisele) järgnev faas.
Gaasivahetus - gaaside vahetus organismide ja väliskeskkonna vahel

G1 faasil on 2 nimetust: postmitootiline ja presünteetiline.
Gaasile – see on võrdeline gaasi mahuga gaaside segus.
G2 faas - toimub vahetu ettevalmistus rakujagunemiseks.

Gaasidest – need viimased siis see füüsikaline suund.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Gaasivahetus kopsudes e. väline hingamine- kopsukapillaarides olev veri rikastub hapnikuga ja annab ära süsinikdioksiidi (CO2). 2. Gaaside difusioon alveoolide õhu ja vere vahel.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Gaasivahetus kopsudes tähendab hapniku difundeerumist kopsusompudest (alveoolidest) verre ning CO2 difusiooni verest alveoolidesse.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun