Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Futurism - 20saj algus Itaalias, eesmärk- teha kõike teistmoodi kui eelmine, eitas traditsioonilist kirjandust ja keelekasutust, laadilt agressiivne, imetleti töölisklassi, tunded tagaplaanil, eksperimenteeriti lausetega, kirjavahemärke eitati, hääbus 1920- ndal // Majakovski, Visnapuu, Kivikas
Futurism – seotud 20. sajandi sündmustega Venemaal (taheti kukutada tsaar, töölisklass tuli võimule). Futuristid püüdsid leida väljendusvahendeid kaasaegse, kiiretempolise ja tehnoloogilises keskkonnas elava inimese probleemide kujutamiseks.
Futurism – tekkis 20.saj.algul Itaalias levides sealt Venemaale ja siis kogu üle maa. Futuristid ülistasid hädaohtu,hulljulgust,vastuhakku.Armastasid lärmakust ning protesteerisid kõige vastu,mis on traditsiooniline.Uueks usuks sai kiirus.

Futurism on parimal juhul maalinustisõnastiku avardamine, aga kaugeltki mitte nii ulatuslik, kui lootsid futuristid ise. Nad tahtsid saada täiesti uus kunsti loojateks, kuid said noorimakunstihari – kinematograafia – matkijaiks.
Futurism on kunstivool, mille liikmed tunnistasid ennast moodsa tsivilisatsiooni vaimustunud pooldajaiks, ülistasid tehnilist progressi, nõudsid kõigi traditsioonide hülgamist ja passeismi likvideerimist.
Futurism on kunstivool, millele on omane tehnika ja moodsa ühiskonna tormilise arengu ülistamine. Huvitaval kombel sündis futuristlik kunst kõigepealt teoreetiliselt ja ideoloogiliselt.

Futurism - Oli anarhistlik kirjandusvool, mis tekkis Iitaalias ja Venemaal Esimese maailmasõja eel. Eitati mineviku traditsioone hallustati endist kultuuri ja senist keelekasutust.
Futurism – 20. sajandi alguse kunstivool, mis eitas agressiivselt mineviku kultuuritraditsioone ja esteetilisi norme ning ülistas uut, tehnikaühiskonda, suurlinna, kiirust jne.
Futurism – kunstimeetod, mis tekkis 20. sajandi alguse Itaalias ning pidi kujunema tulevikukunstiks. Futuristid eitasid kogu varasemat elukorraldust ja kunstiloomingut.

Futurism on kunstivool, millele on omane tehnika ja moodsa ühiskonna tormilise arengu ülistamine ning selle kasutamine loomingus.
Futurism - Kujutavas kunstis taotlesid futuristid korraga paljude rahutute muljete kujutamist, mida tajub kaasaegne suurlinlane.
Futurism - Futuristlikud tekstid on fragmentaarsed ja keerulised, kasutavad trükitehnilisi võtteid, ei pea kinni õigekirjast.

Futurism on kunstivool, millele on omane vanade kunstivoolude hülgamine ja uute ja moodsate ühiskonna vormide ülistamine.
Futurism - Itaalia sai iseseisvaks teistest EUroopa riikidest hiljem ning seal oli seega ka uue ja vana kontrast suurem.
Futurism on võõrandunud ennast realismist, loobudes kunsti inimese pildi vaimse ja füüsilise ilust.

Futurism on äärmiselt agressiivne, eesmärgiks oli luua kaasajale vastav tulevikku suunatud kunst.
Futurism on kunstivool, millele on omane tehnika ja moodsa ühiskonna tormilise arengu ülistamine.
Futurism – eitas minevikku, ülistas tööstust, linnu; stiil agressiivne, lööv, jultunud.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Futurism on suunatud tulevikku, nagu ütleb ka voolu nimetus (lad k futurum – “tulevik”). Futurismi algataja ja peamine teoreetik oli itaallane Filippo Tommaso Marinetti (1844 – 1900), kes avaldas mitu futurismi manifesti, esimene ilmus 1909 Pariisi ajalehes Le Figaro.
Futurism ehk ''tulevikukunst'' on 1909. aastal Itaalias tekkinud kunstivool.
Futurism - Futurismile ongi omane vanade kultuuritraditsioonide hülgamine.

Futurism - Kubismi sugulusnähtus Itaalias Futurism e Futoro ehk tulevik
Futurism on 1909. aastal Itaalias tekkinud kunsti- ja kirjandusvool.
Futurism ehk tulevikukunst sündis Itaalias 1909. aasta paiku.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Futurism - Futurism (ladina futurum 'tulevik') on 1909. aastal Itaalias tekkinud kunsti- ja kirjandusvool. Futuristide manifesti loojaks on itaalia luuletaja Filippo Tommaso Marinetti ning see ilmus 20. veebruaril 1909. aastal Pariisis ajalehes Le Figaro.
Futurism – (ld k tulevik) 20 saj alguses Itaalias.
Futurism - 1909-1914kõrgaeg. Tekkis Itaalias.

Futurism - XX saj varaseim modernistlik vool.
Futurism – 19.saj. lõpp ja 20 saj.

Futurism - Tekkis 20 saj. alguses.
Futurism - Bella “Jalutav koer.
Futurism - ital. keeles tulevik.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun