Sõnu seletav sõnaraamat

Frustratsiooni - agressiooni teooria pärineb J.Dollardi ja N. Milleri „sulest“. Kõige olulisemaks agressiivsete impulsside vallapäästjaks on takistused eesmärgipärasel käitumisel. Tüüpilisek agressiooni vallandavaks sündmusteagelaks on järgmine: eesmärgipärase tegevuse teele ilmub ootamatu takistus, takistust tajutakse kellegi poolt ettekavatsetune, tekib järsk frustratsiooniseisund, vallandub agressiivne reaktsioon. Agressiivsuse sotsiaalse õppimise teooria.
Frustratsiooni - agressiivsuse teooria kohaselt tekitab agressiooni miski sotsiaalne stiimul. Et inimene on frustreeritud, tekib tal negatiivne emotsioon: kurbus, depressioon, viha, ärrituvus. Seega võis Akmentinil olla mingisugune negatiivne emotsioon, mis oli justkui stiimuliks käitumaks agressiivselt.
Frustratsiooni - agressiooni-teooria, lk. 25). Sellises Ema reageerib järgnevalt: ta läheb kiiresti lapse juurde, küki- olukorras oleks vanemate poolt õige hoida last kaisus või süles ning tab tema kõrvale, võtab õrnalt lapsel kätest kinni, vaatab talle rahustada teda oma jutuga (vt. Puudutus.

Frustratsiooni - agressiooni teooria – J.Dollard ja N.Miller rõhutavad, et lisaks instinktile on agressiivsusel ka sotsiaalsed ja inimeste interaktsioonist tulenevad ajendid. Kõige olulisemaks agressiivsete impulsside vallapäästjaks on takistused eesmärgipärasel käitumisel.
Frustratsioonireaktsioonidel on kaks põhitunnust:  Impulsiivsus  Tolerantsus (taluvus) Kui mingi takistus blokeerib inimese tegevuse, võib ta reageerida agressiivse tegevusega, mis on suunatud takistusele või ka mõnele kõrvalisele, kuid kättesaadavale, jõukohasele objektile.
Frustratsiooni - agressiooni hüpotees: 1939.a. avaldas grupp Yale´i ülikooli psühholooge (Dollard, Doob, Miller, Mowrer, Sears) oma teoreetilised arusaamad agressiooni kohta, mis põhines arusaamal, et inimeste puhul on tegemist teatavate instinktide mahasurumisega.

Frustratsiooni - agressiooni hüpotees – kui takistada inimese eesmärgipärast käitumist, tekib frustratsioon, mis tekitab agressiivsuse tungi inimese vastu (suurenenud ärevus >sotsiaalne õpitus >agr käitumine avaldub).
Frustratsiooni - , viha-, joobe- ja muus mõjuda vastuargumendina läbimõeldud ja häiritud seisundis, mitte ratsionaalse ettekavatsetud raskete kuritegude valiku tulemusena, mistõttu oht saada (tapmiste) puhul.
Frustratsiooni - agressiooni hüpotees: 1939.a. avaldati teoreetilised arusaamad agressiooni kohta, mis põhines arusaamal, et inimeste puhul on tegemist teatavate instinktide mahasurumisega.

Frustratsiooni - agressiooni teooria järgi tema algses vormis viib frustratsioon alati agressioonile ja siit tulenes ka asjaolu, et agressioon tulenes alati ja ainult frustratsioonist.
Frustratsiooni - agressiooni teooria – J.Dollard ja N. Miller rõhutavad et lisaks instinktile on agressiivsusel ka sotsiaalsed ja inimeste interaktsioonist tulenevad ajendid.
Frustratsiooni - agressiooni teooria: viha, ärritus ning kättemaksuiha tekitavad ka argielu pinged, pettumused ja sellest tulenevad enesehinnanguprobleemid.

Frustratsiooni - agressiivsuse teooria: J. Dollard & N.Miller. Agressiivsus pole vaid instinkt, vaid seostub ka teatud sotsiaalsete faktoritega.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Frustratsiooni - agressiivsuse hüpotees • Neal Miller (1909 – 2002) Frustratsiooni – agressiivsuse hüpotees (1939, Yale) • Idee: eesmärgile suunatud tegevuse blokeerimine toodab agressiivsust • Frustratsioon – olukord, kus eesmärgi saavutamine väliste tegurite poolt takistatud • F loob pingeseisundi, mis vajab lahendust.
Frustratsiooni - agressiooni teooria (John Dollard ja Neal Miller) Inimene muutub agressiivseks teatud tingimustel nagu frustratsioon.

Frustratsiooniseisund on subjektiivselt ebameeldiv sisemist pinget tekitav ning seda püütakse ületada sageli ka kriminaalselt käitudes.
Frustratsiooni - agressiivsuse hüpotees (1939) • Idee: eesmärgile suunatud tegevuse blokeerimine toodab agressiivsust.
Frustratsiooniseisund on subjektiivselt ebameeldiv ning seda püütakse ületada sageli ka kriminaalselt käitudes.

Frustratsioonireaktsioonidel on kaks põhitunnust: (1) impulsiivsus, (2) tolerantsus.

Frustratsiooni - AGRESSIIVSUSE HÜPOTEES:
Frustratsiooni - agressiivsuse hüpotees
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto