Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Friedrich ii – Sitsiilia (a. 1208 / pärast isa surma 1198) ja Saksa kuningas (a. 1212). Lõi Sitsiilias tugeva tsentraliseeritud riigi (huvitus rohkem Itaaliast), aga Saksamaal jättis vürstidele faktilise sõltumatuse. Võitles Lombardia linnade ja paavstiga.
Friedrich ll - Preisi kuningas(1740-1786),tema ajal muutus Preisi sõjavägi L-Euroopa tugevaimaks, propageeris kartulikasvatust, keelustas piinamised, kehtestas usuvabaduse, valgustatud valitseja, erinevalt oma isast ta ei kogunud armeed vaid ka kasutas seda.
Friedrich ii - le järgnes Preisimaa troonil tema vennapoeg Friedrich Wilhelm II [1786–97], tahtejõuetu ja naudinguhimuline müstik, kes taastas kollegiaalse valitsemissüsteemi, aga ka tsensuuri ning luterluse riigis ainulubatava usutunnistusena.
Friedrich kuhlbars on avaldanud järgmised luulekogud: Wastse laulo ja kannel (1863), Laulik koolis ja kodus (1868), Vanemuine ehk Neljakordne Laulu-Lõng (1870), Laste laulik (1899), Kooli kannel (1908), Jõulu-pähkled ja teised luuletused (1910), Viliènde (1877), Vom Ostseestrande (1904), Kannel ning mõõk (1919), Villi Andi Luuletused I (1923), Villi Andi Luuletused II (1923), Villi Andi Luuletused III
Friedrich i - (Friedrich III) Ta sai end kuningaks kuulutada seetõttu, et tema Preisimaa-valdused asusid väljaspool Saksa-Rooma riigi piire ja esialgu pidigi ta saama kasutada kuninga tiitlit vaid Preisimaa kohta, kuid vaikselt laiendas ta selle nimetuse ka Brandenburgile ning niiviisi tekkinud Preisimaa kuningriigist sai peagi üks Euroopa sõjaliselt võimsaimaid riike.
Friedrich suur on nimetanud teda “omaette Akadeemiaks”. Ta kavandas mõistelise keele, mis põhineb formaalsel arvutusel ja on rakendatav kõikjal, sisust sõltumata, mistõttu Leibnizit võib pidada üheks nüüdisaja matemaatilise loogika esiisaks. Leibnizi filosoofia keskmeks on metafüüsilise probleemistiku lahendamine monaadi mõiste varal.
Friedrich - “Lumi“ C.D. Friedrich-“Vaade Kunstniku Ateljeest“ C.D. Friedrich-“The Wanderer Above the Sea of Fog“ 1818 ● Teine saksa romantikust maalikunstnk oli Philipp Otto Runge (1777-1810). ● Oma maalides püüab ta välja tuua üksikisiku hingeelu ja ka valgusekäsitlus on tema töödes uuelaadne.
Friedrich - Karl Lücke Laboratory of Food Quality Control and Hochschule Fulda (University of Applied Hygiene, Department of Food Science and Sciences), P.O. Box 2254, 36012 Fulda, Technology, Agricultural University of Germany. Athens, Iera Odos 75, 11855 Athens, E-mail: [email protected] Greece.
Friedrich nietzsche - saksa (1844-1900) ■ “Nõnda kõneles Zarathustra”, “Teispool head ja kurja”, “Moraali genealoogia”, “Antikristus”, “Ecce homo” ■ võimutahe (Wille zur Macht) ■ üleinimene (Übermensch)- Inimene võib olla "nagu kõik teised", üks rahva hulgast, olla viimne inimene.
Friedrich saebelma – ,,Kaunimad laulud´´ ; ,,Ema süda´´ Karl-August Hermann – ,,Isamaa mälestus´´; ,,Kungla rahvas´´ Aleksander Kunileid – ,,Sind surmani´´ ; ,,Mu isamaa on minu arm´´ Aleksander Thomson – ,,Palve´´ ; ,,Kevade käes´´
Friedrich ii - oli tuttav valgustuskirjandusega.
Friedrich ii – Vana Fritz, suhtus eitavalt parlamenti ja esindusorganitesse, reforme peab läbi viima valitseja, monarh toetus ametnikkonnale, talurahvapoliitika – uued külad ja talud ning uued maakoolid.
Friedrich ratzel - asendas Ratzel Ritteri teleoloogilise arusaamise looduse ja inimtegevuse vahekorrast keskkonnadeterminismi kontseptsiooniga, mida oli juba varem viljeldud ajaloos ja politoloogias.
Friedrich ii - t. Voltaire ei uskunud demokraatiasse („Kui harimatu rahvahulk hakkab tegutsema, hukkub kõik.”). Tema jaoks oli ideaalseks riigikorraks valgustatud absolutism.
Friedrich miescher - leidis nukleiinhappe J.Watson, F.Crick -avastasid DNA biheeliksikujulise struktuuri Struktuuri tähtsus- *vesiniksideme paljusus tagab vastupidavuse, stabiilsuse.
Friedrich ii - Armee kasvas 2,5 korda,juurutas armees range distsipliini,ohvitseride piiramatu võim sõdurite üle,sõjavägi mobiilseks,loodi väli ja ratsasuurtükivägi.
Friedrich ii – Oli viimane võimas Püha Rooma keiser ja valitses aastail 1220-1250. Friedrich sai hästi läbi islamiusuliste valitsejatega, eriti Egiptuse sultaniga.
Friedrich hegel on leidnud, et inimene on selline nagu tema ümber olevate minad ta konstrueerivad. Ehk siis inimene on selline nagu ta ümbritsevad inimesed tema loovad.
Friedrich ii - 1740-86 Joseph II - 17(61/)80-90 Maria Thereisa - 1740-80 Agraarpoliitika Talurahvapoliitika – teotöö Teotöö piiramise patent (3 mahu piiramine.
Friedrich ii – Preisimaa kuningas, kes oli rahva teenimisele tõepoolest keskendunud, omamata nõunikke ning tehes ise pidevalt tööd.
Friedrich saebelmann - Friedrich August Saebelmann oli Eesti üks esimesi muusikaharidusega heliloojaid, ta tegutses ka koorijuhi ja pedagoogina.
Friedrich ii ehk Friedrich Suur 24. jaanuar 1712 Berliin – 17. august 1786 Potsdam oli Preisimaa kuningas 1740. aastast kuni surmani.
Friedrich on võitnud vähemalt minu sümpaatia, sellise tugeva ja õigalse valitsejana, kes tõi palju kasu oma riigile.
Friedrich nietzsche – uus vaade kreeka tragöödiale Antiikaja tegelased ja kujundid saavad aluseks ideede ja mõtete ajaloos.
Friedrich nietzsche – uus vaade kreeka tragöödiale Eesti: Hugo von Hofmannsthali Oidipus ja sfinks (Anna Haava eestindus).
Friedrich nietzsche - Kõigi väärtuste õmberväärtustamine. Kirjutas probleemidest, ideedest, pingetest, läks hulluks.
Friedrich i - ks. Armastades luksust ja toredust lõi ta õukonna, kus töötasid teadlased ja kunstnikud.
Friedrich ii ehk Friedrich Suur (Preisi kuningas 1740-1786) kuulus Hohenzolerite dünastiasse.
Friedrich ii - le andma üle kirja, milles preisi saadik soovitati tungivalt tagasi kutsuda.
Friedrich ii - ga tegi Peeter kohe rahu, andes lepingu tingimuste dikteerimise preislastele.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Friedrich ii – keelas piinamised, kehtestas usuvabaduse, merkantilism, edendas kartulikasvatust näljahädadest üle saamiseks, lasi kaotada pärisorjuse, lasi rajada uusi külasid ja talusid, tugevdas sõjaväge ja kasutas seda Austria pärilussõjas, vallutas Austrialt ära Sileesia.
Friedrich kuhlbars – ilmaliku laulurepertuaari viimine koolidesse, lastelaulud + noodid.
Friedrich ii - t. Ühiskonna ümberkorraldamise teed nägi Voltaire reformides.
Friedrich ii – Friedrichit peetakse parimaks näiteks valgustatud monarhist.
Friedrich ii - Preisimaa valitseja 1740-1786- usuvabadus, uued manufaktuurid.
Friedrich – maastikupildid olid uuenduslikud nii sisult kui ka vormilt.
Friedrich ii - piiras teotöö mahtu, nõuti talupoegadelt vähem tööaega.
Friedrich falz - Fein(1863-1920) rajab 1898 Venemaa esimese looduskaitseala.
Friedrich ii - viis läbi palju reforme, millega kindlustas merkantilismi.
Friedrich kuhlbars - http://et.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Karl_Johann_Kuhlbars
Friedrich branell – avastas siberikatku tekitaja ja selle vahelise seose.
Friedrich ii – (1740-1786) Nooruses hellik ja kultuurihuviline.
Friedrich iii – Tark (1486-1525). Saksi hertsog ja kuurvürst.
Friedrich saebelmann – ei lõpetanud konservatooriumit Peterburis.
Friedrichi maalidel on keskseks teemaks looduse majesteetlik jõud.
Friedrich ungern - Sternberg.  Komplekteerimiminese allikad.
Friedrich nietzsche on jätnud tugeva jälje filosoofia ajalukku.
Friedrich ii - l tekkisid mitmed konfliktid paavstiga.
Friedrich ii – oli vaimustatud valgustusideedest
Friedrich wilhelm – (1640-1688) valitseja.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun