Sõnu seletav sõnaraamat
Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Fiskaalpoliitika on valitsuse toitjakaotuspension II sammas - kohustuslik individuaalne (näit. õppelaenud) majanduspoliitika, kus valitsus, kasutades väljateenitud aastate pension kogumiskindlustus, mis põhineb töövõtja Välismõjud tekitavad era- ja sotsiaalsete valitsuse kulutusi ja maksumäärade muutmist rahvapension KÜSIMUS? (tööandja) poolt tasutaval kohustuslikul kulude ja kasude lahknevuse.
Fiskaalpoliitika – makromajanduspoliitika osa, mille eesmärgiks on mõjutada majanduse arengut maksude ja eelarvekulutuste abil fraktsioon ehk saadikurühm – erakonna või valimisliidu saadikute rühmitus parlamendis/volikogus globaliseerumine ehk üleilmastumine – maailma maade vastastikuse sõltuvuse süvenemine, kogu maailmale ühiste arengutendentside ja ohtude ilmnemine
Fiskaalpoliitika – valitsus kasutab majandustegevuse mõjutamiseks maksude või avaliku sektori kulude muutmist (automaatne või situatsioonikohane). Automaatne fiskaalpoliitika – stabilisaatorid ehitatud majandussüsteemi sisse, kindlustavad avaliku sektori kulutuste automaats emuutuse, kui kogutulu või töötus muutub.

Fiskaalpoliitika - eelarvepuudujäägi tekkimine peamised puudused - väljatõrjeefekt - inflatsioonioht - poliitiline surve eelarvele Rahapoliitika Rahapoliitika on poliitiliselt sõltumatu keskpanga tegevus, mis mõjutab rahamassi ja intressimäärasid, selleks et kontrollida inflatsiooni ning majanduskasvu.
Fiskaalpoliitika on majandusliku aktiivsuse vanaduspension 2000.a. kasutuselolevale nõus turu nõudlust rahuldama nende riskide mõjutamine läbi avaliku sektori tulude ja invaliidsus/töövõimetuspension pensionikindlustusele; kõrvaldamisel või vähendamisel riigi poolt kulude.
Fiskaalpoliitika – maksude ja eelarve poliitika Riigieelarve võib olla tasakaalus – tulusid on sama palju kui kärpeid Riigieelarve võib olla defitsiidis – vahendeid on puudu Eelarve ülejäägis - Nii puudujäägi kui ka ülejäägi korral koostatakse lisaeelarve.

Fiskaalpoliitika - eesmärgid, vahendid ja täidesaatja- Fiskaalpoliitika e. eelarvepoliitika eesmärgid on sarnased rahapoliitika eesmärkidega, fiskaalpoliitika vahenditeks on maksusüsteem ja valitsuse kulutused.
Fiskaalpoliitika on riigi seadusandluses tehtavad muudatused, täpsemalt avaliku sektori tulude, maksude ja tulusiirete kohta käiva seadusandluse kavatsetud muutmine, vähendamaks majanduse tsüklilisust.
Fiskaalpoliitika on valitsuse majanduspoliitika, mis kasutab avaliku usektori kulutuste või tulude baasi muutmist majandustegevuse stimuleerimiseks või vähendamiseks.

Fiskaalpoliitika on automaatne, kui majandusese käivituvad automaatsed stabilisaatorid ehk fiskaalpoliitika vahendid, mis on sisse ehitatud majandussüsteemi endasse.
Fiskaalpoliitika - valitsuse eelarvepoliitika, mis lähtub riigile pandud ülesannetest, makromajanduslikest vajadustest ja valitsevate poliitikute taotlustest.
Fiskaalpoliitika on avaliku sektori tulude, maksude ja tulusiirete kohta käiva seadusandluse kavatsetud muutmine, vähendamaks majanduse tsüklilisust.

Fiskaalpoliitika on seotud peamiselt riigitulude- ja kulude kujunemisega, seega otsustus maksustamise, kulutuste ja ka eelarvedefitsiidi määra kohta.
Fiskaalpoliitika – eesmärgid, vahendid ja täidesaatja’ Eesmärgid sarnased rahapoliitikale, vahendid Riigieelarve ja maksud, ellu viib valitsus.
Fiskaalpoliitika – valitsuse tegvus avalike kulutuste väldkonnas ja maksupoliitika suunamisel makroökonoomilise aktiivsuse mõjutamiseks.

Fiskaalpoliitika on makromajanduspoliitika osa, mille eesmärgiks on mõjutada majanduse arengut maksude ja eelarvekulutuste abil.
Fiskaalpoliitika - majanduspoliitikat, mis mõjutab majandusaktiivsust avaliku sektori kulude või tulude baasi muutmise kaudu.
Fiskaalpoliitika - avaliku sektori kulutuste ja maksude muutmine tagamaks makromajanduslikku stabiilsust ja täistööhõivet.

Fiskaalpoliitika - Kui valitsus kasutab majandutegevuse mõjutamiseks maksude või avaliku sektori kulutuste muutmist.
Fiskaalpoliitika - valitsuse tegevus majandusliku aktiivsuse mõjutamisel maksude ja eelarvekulutuste kaudu.
Fiskaalpoliitika on valituses otsused maksustamisest ja eelarvesse laekunud rahade kulutamisest.

Fiskaalpoliitika - riik püüab sellega toetada majanduse arengut ning vähendada tööpuudust.
Fiskaalpoliitika – Riigikassa poliitika – riigi kulude ja tulude arvestus üheks aastaks.
Fiskaalpoliitika - Riik püüab toetada maj arengust ja vähendada tööpuudust.

Fiskaalpoliitika - tegeleb valisus- maksude või valisuskulutuste muutmine.
Fiskaalpoliitika - makromaj poliitika osa, mille eesmärgiks on korraldaja.
Fiskaalpoliitika - eelarvepoliitika, mis kuulub valitsuse pädevusse.

Fiskaalpoliitika - on põhimõtteliselt tulumaks igasugused maksud.
Fiskaalpoliitika on märksa komplitseeritum kui monetaarpoliitika.
Fiskaalpoliitika ehk eelarva poliitika, valitsus teostab.

Fiskaalpoliitika - riigikassasse puutuv poliitika.
Fiskaalpoliitika on riigi eelarvepoliitika.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Fiskaalpoliitika –  avaliku sektori kulutuste ja maksude muutmine tagamaks makromajanduslikku stabiilsust ja  täistööhõivet. Fiskaalpoliitika peamiseks eesmärgiks on tagada riigi jätkusuutlik majandusareng ja majanduse tasakaal.  Majanduse tasakaalutase võib kogutoodangu täishõivetasemest olla väiksem või suurem. Esimesel juhul tegu  languslõhe, teisel juhul inflatsioonilõhega.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun