Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Fenomen – meie arusaamine ise koosneb kahest protsessist, millest üks seotud teadvusega, teine alateadvusega. Nende protsesside vahel on tõlkimise, arusaamise ja mittearusaamise suhted, et kõik need protsessid on metafoorilised -seotud tähenduse ülekandmisega ja see, mis neid küiki kolme ühendab, on semitooika (märkide loomine, talletamine, vastuvõtmine, tõlgendamine aj nende edastamine)
Fenomenid on asjad, nagu me neid teadvuses tajume, erinevalt asjadest, nagu nad tegelikult ja meie kogemusest sõltumatult on. Fenomeloogia on järelikult meie teadvuse kogemuses olevate asjade uurimine; selle uurimine, kuidas inimene asju tajub ja kogeb, kuidas asi inimese kogemuses välja paistab e. ennast näitab ning milline on selle kogetava asja tähendus ühe kindla kogemusakti raames.
Fenomenoloogia – 1. 20.sajandi filosoofia suund ja meetod, millele pani aluse Edmund Husserl. Fenomenoloogia seab eesmärgiks kirjeldada inimese kogemust vahetult niisugusena, nagu see on, uurimata kogemuse päritolu jms, mis jääb ajaloolaste, sotsioloogida, psühholoogide jt ülesandeks.

Fenomenoloogia – filosoofiline vool mis uurib seda kuidas inimesed maailma tunnetavad.
Fenomeni nimetatakse overdrive suppression-ks3. Pidevalt aktiivne Na+-K+-ATPaas pump tagab õige ioonide kontsentratsiooni jaotavuse rakkude sisemuse ja rakkude välise ruumi vahel. Selleks viib ta välja kolm Na+ iooni ning toob sisse kaks K+ iooni.
Fenomenoloogiline aeg on aeg, mida pole kosmoloogiliseks, seal on minevik, olevik ja tulevik(kosmos puudub), kolmas aeg on inimlik aeg, See on aeg, mis on inimese mõõdu järgi, needon need sündmused, mida paneme tähele ja suudame jälgida.

Fenomenoloogia - õpetus, mis aitab inimestel astuda hetkeks kõrvale oma tavapärasest mõtlemise viisist nägemaks erinevust tegelikult hetkes toimuva ja selle vahel, kuidas toimuvat tajutakse läbi mineviku kogemuse prisma.
Fenomenoloogiline kogemus - sensoorse info ja mõtlemiskategooriate vahelise interaktsiooni tulemus – Me ei saa kunagi ümbritsevat maailma vahetult tajuda ja seega pole meil selle kohta ka kindlaid teadmisi.
Fenomen – olukord, kus ühe mikroorganismi kasv pidurdub teise mikroorganismi poolt eritatavate ainete tulemusel – oli teada juba 19. sajandi viimase veerandi bakterioloogidele.

Fenomenoloogia on filosoofiline mõttesuund, mis on ajendatud tõeotsingutest ning huvist, kuidas maailm end inimesesse ehitab, seega huvist inimese tunnetusliku poole vastu.
Fenomeniline teadvus – teadvus taandatakse subjektiivsele elamusele (vahetule kogemusele) nt. emotsioon ,tajuelamus TP keskmes olev idee või kujund.
Fenomenoloogia – filosoofiline vool mis uurib seda kuidas inimesed maailma tunnetavad. Schutz tõi fenomenoloogia filosoofiast sotsioloogiasse.

Fenomenoloogia – õpetus teadvuse nähtumustest ehk fenomenidest, see tähendab tegevusega kaasnevate kogemuste kirjeldust või analüüsi.
Fenomenograafia on algusest peale tundnud elavat huvi õppimise vastu ning õppimist vaadeldakse aga alati selles kontekstis, mida õpitakse.
Fenomenoloogilised mänguteooriad - Fr. J. Buytendijk- mäng on seotud subjekti ja esemega on sees üllatuslik element, tal on oma mänguväli ja reeglid.

Fenomenalism on skeptitsismi ja realismi vahel: - Tunnetada saab ainult fenomene (nähtumusi). Kõik objektid on tajumuste kogumid.
Fenomenoloogia on üldmõiste, mis hõlmab endas nii filosoofilist liikumist kui ka erinevate teadusuuringute lähenemisviise.
Fenomenoloogia - teadusharu, mis püüab leida paraalleelnähtusi ja vastavusi Šamaan- teadja, targa nimetus põhjarahvastel

Fenomenoloogiline uurimus on üks kavalitatiivse uurimisviisi meetod, mis uurib inimeste arusaamu ja käsitlusi ümbritsevast maailmast.
Fenomenalism – teaduslikud teadmised piirduvad meeleliste nähtuste fikseerimisega, nende tagant ei saa otsida olemust.
Fenomenoloogiline filosoofia ehk fenomenoloogia on filosoofia suund, mis peab filosoofilise uurimise fundamentaalseks üksuseks fenomeni.

Fenomenograafia on kui uurimissuund, mille eesmärgiks on inimeste kogemuste kirjeldamine, analüüsimine ja mõistmine.
Fenomenoloogias on kesksel kohal põhiolemuse mõiste, mida saab mõtestada kui reaalsusele vastava aspekti tähendust.
Fenomenoloogiline introspektsioon – introspektiivne analüüs, mis on suunatud terviklike, sisukate kogemuste vaatlemisele.

Fenomenoloogia on filosoofia suund, mis peab filosoofilise uurimise fundamentaalseks üksuseks fenomeni.
Fenomenoloogid – kritiseerisid positiviste, et need ei uuri fenomene, vaid oma kontseptsioone.
Fenomen on see, mis meil juba ees olemas on. Tänu sellele me üldse mõistame midagi.

Fenomenoloogia – all mõistetakse filosoofias fenomenidele suunatud filosoofilist uurimist.
Fenomeniline teadvus on vaadeldav teadvusseisundite kontiinumina, millel on alati mingi sisu.
Fenomeni on varasemalt uuritud kuid empiirikat ei ole piisavalt (Daft, 1995)

Fenomenoloogiline - Fr.J. Buytendijk: on kirjeldanud nii lapse kui ka looma mängu.
Fenomenid – meelteasjad ehk nähtumused, mis moodustuvad meeltemaailma
Fenomenoloogia teke – sellest arenes omakorda geštaltpsühholoogia.

Fenomenoloogilised meetodid on ebatäielikud ja lõpuni välja arendamata.
Fenomeniline teadvus on inimese või looma kogemused ehk elamused.
Fenomenoloogia – terviklike, sisukate kogemuste uurimine.

Fenomeniks on olnud väliseesti kirjandus.
Fenomen – teadvustatud kogemus.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Fenomenoloogiline uuring on küllaltki ajamahukas ja nõuab uurjal intensiivset ja pikajalist süvenemist tulemuste õigeks tõlgendamiseks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Fenomenoloogiline väli - Isiksus on antud hetkel, mitte koguaeg.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun