Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Fantaasiakirjandus - ebareaalseid ja üleloomulikke elemente, imepäraseid tegelasi või sündmusi käsitlev kirjandus; igapäevamaailma probleeme käsitletakse metafoorselt.
Fantaasia - ja huumoriküllased on tema lasteraamatud ,,Kaelkirjak”, ,,Sirli, Siim ja saladused” ning ,,Leiutajaküla Lotte”, samuti laste animafilmide stsenaariumid, näiteks ,,Tom ja Fluffy ”. Tema näidendid: ,,Eesti matus ”, ,,Kalevipoeg”, ,,Teatriparadiis”. Ta on kirjutanud ka lastenäidenid, mis on ilmunud kogumikus ,,Sibulad ja šokolaad”. Kõige menukam raamat oligi ,,Rehepapp’’ , mis on siiamaani Eesti raamatumüügi edetabelites.
Fantaasia - ja huumoriküllased on tema laste animafilmide stsenaariumid, näiteks ,,Tom ja Fluffy” ja ,, Lepatriinude jõulud”. Andrus Kivirähk on kirjutanud Mart Juurega koos ka telesarja ,,Wremja”, mille lood ilmusid kahes raamatus: ,,Wremja:Zorro märk”(2004) ning ,,Wremja: Timur ja tema meeskond”(2004). Ta on kirjutanud ka lasteraamatuid: ,,Kaelkirjak”, ,,Sirli, Siim ja saladused” , ,, Lotte reis lõunamaale ”, ,,Limpa ja mereröövlid” ning ,,Leiutajaküla Lotte”.

Fantaasia - ja õnnemaailm (seotud isa, surma ja iluga) „päris“ maailm, mida täitis ema nutt, segadus ja lein Tundis suurt huvi surma vastu, pidas seda väga lummavaks.
Fantaasia on sellises olukorras vahendiks, mis võimaldab üle hüpata faktiaukudest, seostada senise kogemuse põhjal seostamatut, kujutleda olukordi ja situatsioone lõppastmes ka siis, kui loogilisel teel seda teha on võimatu või raske.
Fantaasia – klassi matkelaevade seeria kahel viimasel laeval on kummalgi kaks Azipodi sõuseadet, igaüks võimsusega 14 MW. Vahelduvvoolu elektrimootor asetseb laeva ahtri alla riputatud gondlis ja tema võllil on laeva sõukruvi.

Fantaasia on näituse juures üheks võtmesõnaks, kujutades sellega teispoolsuse väge ja jõulumeeleolu, mis käivad kirikuga käsikäes ning teevad külastaja oleku vägagi hubaseks ja meeldivaks.
Fantaasia on kujutluse eriliik! Assotsiatiivsed seosed – seesmiste assotsiatiivsete seoste baasil tekivad kujutlused objekti( varem tajutud eseme või nähtuse) otsese mõjuta meeleorganeile.
Fantaasia on tähtsaimaks faktoriks inimese inpiratsiooni jätkuks- see aitab inimesel unistada ning leida elu erinevatest külgedest pooli, mida varem võib-olla poleks märganud.

Fantaasia – on kõrgem psüühiline protsess, meelelise tunnetuse ja abstraktse mõtlemise vaheaste, kus varasema meelelise kogemuse alusel luuakse uusi psüühilisi kujundeid.
Fantaasia on piiritu. Lõbusus vaheldub nututujuga. Aja- ja ruumitaju muutub, ümbritsevad esemed paistavad moonutatutena. Mõnel inimesel võib tekkida tugev seksuaalne erutus.
Fantaasia on lennukas ja ülemeelik, kuid siiski sünnivad sellest reaalsed inimsuhted. Shakespeare arvates on tundeelu teejuhid mõistus ja hea tahe, mitte tormakad

Fantaasia - mida vohavam on kuntsniku kujutusvõime, seda parem kuntsnik ta on. Grotesk - ilusa ja inetu segamine, maailma kujutatakse groteskselt ja koomiliselt.
Fantaasia - ja tundeküllust ning teatud salapära; seetõttu seostus sõna „romanss“ sellise kaasaegse kunstiga, kus leiti samu tunnuseid.
Fantaasia - ja värviküllastest kujunditest arendas ta hiljem dekoratiiivstiili, mida ta sai teostada ka monumentaalsetes seinamaalides.

Fantaasia - ja folkloorilembust näitab tema sügav usk kõigesse müstilisse ja maagilisse, ennustused ja ended lähevad talle korda.
Fantaasia f - moll 2 kontserti klaverile ja sümfooniaorkestrile klaverikontsert nr. 1 e-moll sonaat tšellole ja klaverile Vokaalteosed
Fantaasia - ja värviküllased, laste joonistusi meenutavad on hispaanlase (täpsemalt katalaani) Joan Miro tööd.

Fantaasia f - moll. Helilooja oli kirjutanud selle klaverile koduseks musitseerimiseks neljal käel.
Fantaasia - ja sotsiaalne draamamäng, sõjamäng, arvutimängud, reeglitega mängud.
Fantaasia on teatud määral väga kasulik ja seda peetakse laste loomingu alguseks.

Fantaasia – võimas anne, mis on antud pea kõigile lastele, kelle arengut pole
Fantaasia on lapsemeelselt loogiline ja humoorikas ning loob elavaid pilte.
Fantaasia - ja huumoriküllased on tema laste animafilmide stsenaariumid.

Fantaasia on tunnetus protsess, mis seisneb uute kujundite loomises.
Fantaasia - kujutlusvõime, väljamõeldis hügieen – tervishoid
Fantaasia on lastekirjanduses nüüd väga-väga tähtis.

Fantaasia on tihedalt põimunud abstraktse mõtlemisega.
Fantaasia - ja sotsiaalne draamamäng ning keelemäng.
Fantaasia – kujutlusvõime; unistus; väljamõeldis

Fantaasia on kujutluse eriliigiks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Fantaasia on rikas, siis suudab ta palju välja mõelda, ettetulevaid olukordi raskusteta lahendada. Põhjuseks, miks seda ei öeldud, võib olla hiline lugema hakkamine.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun