Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Add link
Fischeri tasakaal – kui ühte sugupoolt hakataks tootma rohkem, siis selle soo esindajate kohasus langeks, sest järglasi oleks vähem nende kohta (kuna mõlemat sugu on vaja paaritumiseks ja see määratakse vähema isendite arvu järgi). Evolutsioon aga liigub suurema kohasuse suunas, seega on liikide sooline tasakaal 1:1. Haplodiploidia – isaseid on väga vähe; isaste arvu hoitakse kontrolli all; see saavutatakse sellega, et peaaegu kõik emased on viljatud.
Fanerofüüdid – maapealsed taimed, mille pungad asuvad püstistel võrsetel, maapinnast ohkem kui 25 cm kõrgusel, maapealsed osad püsivad ebasoodsal aastaajal (või viimane puudub) (näiteks puud, põõsad, puitliaanid, epifüüdid, tüvesukulendid). Epifüüdid – juurteta “õhutaimed”, taimed, mis kasvavad teiste taimede peal (näiteks troopilised orhideed). Kuuluvad fanerofüütide alla.
Faktorid - ilm, füüsilised katkestused (vulkaanid, maavärinad). 8. Loomade geograafiline levik Elupaiku kujundavad tegurid: Bioome iseloomustavad seal esinevad aastajad, päeva pikkus, sademete hulk ning maksimum- ja miinimumtemperatuurid. Enamik bioome on nime saanud domineerivate taimede järgi, sest taimedest oleneb millised teised organismid seal esinevad.

Fenotüüpiline plastilisus – genotüübi võime toota erinevaid fenotüüpe, sõltuvalt KK tingimustest (taime juurte omadus olla suur või väike) VF=VG+VK+VG*K +VE Fenotüübi varieeruvus = peamõju + peamõju + koosmõju e interaktsioon + mingi keskkonnast tulev segav faktor e „müra“. Genotüübi mõju fenotüübile sõltub keskkonnast.
Fadn üldkogumiga on hõlmatud 2001.aastal 75,3 % Eesti põllumajandusliku tootmise standardkogutulust, 14,9 % põllumajanduslike majapidamiste koguarvust ja 71,0 % põllumajandusmaast ning 2007. aastal olid näitajad vastavalt 92,6 %, 58,7% ja 87%. [Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda] 3. TAIME- JA LOOMAKASVATUSTOODANG
Finantskonto - Kapitali- ja finantskonto - see osabilanss kirjeldab erineva tähtajaga aktivatega (näiteks kohalikesse ettevõtetesse tehtud pikema perioodi investeeringuid) ja mitmesuguste majandusüksuste laenamisega (näiteks riigilaenud ja omavalitsuste laenud) kaasnevaid finantsvoogusid.

Fenoloogia on teadus looduse aastaajalistest muutustest ning nende vastastikustest olenevustest. Vaatlusvõrgustik, mis haaras terveid maid, võimaldas välja selgitada fenoloogia üldisemad geograafilised ja ökoloogilised seaduspärasused.
Fenotüübiline plastilisus – keskkonna võime toetada erinevaid fenotüüpe sõltuvalt keskkonna tingimustest Fenotüübilise varieeruvuse komponendid on varieeruvus, mida kujundab folügenees, ontogenees, keskkonnafaktorid
Faagotroof – [PHAGOTROPH—An organism that obtains nutrients through the ingestion of solid organic matter] Ökoloogia kontrolltöö küsimused 1.osa Organism mis toitub tahketest orgaanilistest ainetest

Facebook on , mida omab ja käitab eraõiguslikult Facebook, Inc. Kasutajad võivad lisada sõpru, saata neile sõnumeid ja uuendada oma personaalseid profiile, et oma sõpru teavitada endast.
Filtratsiooni - ehk puhveralad Need on enamasti suuremad puistud ja haljasalad, mis puhastavad saastunud õhku nii füüsilistest tolmuosadest kui ka keemilistest lisanditest.
Fao – Food and Agricultural Organisation, järgi peab inimene saama päevas rohkem kui 2400 kcal energiat, üle 70 g üldvalku ja rohkem kui 20 g loomset valku.

Fakultatiivsetes tiikides on ülemistes veekihtides aeroobne ja alumistes veekihtides anaeroobne keskkond. Aeroobses tiigis leidub kogu veemassis vaba lahustunud hapnikku.
Finantseerijana on arendaja ekspertgrupiga üks meeskond, mis loob vähemalt teoreetiliselt mõningad võimalused mõjutada ekspertgrupi erapooletust.
Fikseeritud vahetuskurss - Fikseeritud ehk püsikursiks nimetatakse valuutakurssi, mis on jäigalt seotud mõne teise välisvaluuta või valuutakorviga.

Fenotüübiline plastilisus – organismi võime toota erinevaid fenotüüpe sõltuvalt keskkonna tingimustest sama genotüübi piires.
Firmastiil on organisatsiooni üks komponent, mis aitab kindlaks määrata organisatsiooni identiteedi.
Fechtneri kivipuravik - Boletus fechtneri II kategooria seeneliigid kollane kivipuravik - Boletus suspectus

Feromoonid – liblikatel isaste isendite väljapüük, repellendid –hoiavad isendid eemal.
Filter on täidetud poorse täiteainega, mille pindadele moodustub mikroobidest biokile.
Fakultatiivsetes tiikides on ülemistes veekihtides aeroobne ja alumistes veekihtides anaeroobne keskkond.

Fakultatiivsed - ehk hemiparasiidid - suudavad eksisteerida ka muul moel kui parasiidina.
Fakultatiivsetes tiikides on ülemistes veekihtides aeroobne ja põhja lähedal anaeroobne keskkond.
Fenotüüpiline plastilisus – ühe genotüübi piires erinevaid fenotüüpe sõltuvalt keskkonnast.

Farm on osaliselt rekonstrueeritud tänapäeva nõuetele vastavaks.
Fenotüüp tähendab isendi ehituslike ja talituslike omaduste kogumit.
Facebook on kohati tunda saanud vastumeelsust viimastel aastatel.

Fenotüüp – organism oma tunnustega, genotüübi realisatsioon.
Filtrid on efektiivsed aerosoolide kõrvaldamise vahendid.
Fassaadide kujundus on rahutu ja liigendusega ja rikkaliku dekooriga.

Fenotüübilise polümorfismini e. väliselt erinevate isendite kujunemiseni.
Fakultatiivparasiidid - parasiteerivad ainult arvel toituma.
Feeds on floral parts, tunnels in Seed.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun