Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Faasid fe - C sulameis: Raud moodustab süsinikuga rida metallseid faase: piiratud tardlahuseid (ferriit, austeniit,) ja keemilisi ühendeid (Fe3C jt) ning võib moodustada veel süsinikuga üleküllastunud feriidi ehk martensiidi (martensiit – süsinikuga üleküllastatud tardlahus α-rauas) (Feα(C)ülek). Toatemperatuuril on kõikide tasakaaluliste rauasüsinikusulamite struktuuriosadeks ferriit ja tsementiit, kõrgemal temperatuuril üle (üle 727°C) lisandub neile ka austeniit.
Ferriit on ferromagnetiline kuni Curie temperatuurini, s.o. kuni 768 °C. /-ferriidi kristallivõre on ruumkesendatud kuupvõre nagu _-ferriidilgi, kuid kuna ta eksisteerib tunduvalt kõrgemal temperatuuril kui _-ferriit (temperatuurivahemikus 1392...1539 °C), siis maksimaalne süsiniku lahustuvus temas on 0,1%. Ta ei esine süsinikterase struktuuris sellistel temperatuuridel, millel terast termotöödeldakse või kasutatakse, mistõttu pakub väiksemat huvi.
Faasiks nimetatakse materjali aine füüsikalist agregaatolekut (vedel, tahke, gaasiline), millel on ühesugune koostis ja ning mis on eraldatud teistest erineva omadusega osadest piirpinnaga. Üleminekul ühest faasist teise muutub aine keemiline koostis või struktuur hüppeliselt. Süsteemiks aga nimetatakse muutumatute välistingimuste (rõhk, temperatuur) korral tasakaalus olevat faaside kogumit.
Faasilised – A+L, L+T, A+T, F+A, F+T Mehaanilised segud: Ledeburiit (Le): C-4,3%, t=1147...727 kraadi C, Le= A+T; t=…727 kraadi C, Le=F+T Perliit(P): C-0,8%, aeglasel jahtumisel, alla 727 kraadi C, jäme struktuur, A->P, P=F+T Beiniit(B)=F+T, t= 400-500 kraadi C, peen struktuur Martensiit(M), üleküllastunud FeC.
Freesile edasi - tagasi kulgev liikumine (pealiikumine) ja toorikule kulgev ettenihkeliikumine b. freesile antakse kulgev ettenihkeliikumine ja toorik on paigal c. freesile antakse pöörlev pealiikumine, toorikule kulgev ettenihkeliikumine d. toorikule pöörlev liikumine ja freesile ettenihkeliikumine
Faasikontrast - optilise mikroskoobi abil, mis on varustatud Walton- Beckett`i skaalaga, loendatakse kiud, mille läbimõõt on kuni 3 μm ja pikemad kui 5 μm ning pikkuse ja läbimõõdu suhe on suurem kui 3 : 1 ning mis ei puutu kokku ühegi osakesega, mille läbimõõt on suurem kui 3 μm.
Feriidiks - martensiidiks- , mille C-sisaldus on võrdne lähteausteniidi C-sisaldusega. Martensiidi vabanemine - Austeniidi kiirel jahutamisel tekkiv martensiit, mille kristallivõre on kergelt tetragonaalne, on metastabiilne, aga sellele vaatamata toatemperatuuril väga püsiv ja kõva.
Ferriidiks nimetatakse süsiniku tardlahust α-rauas. Eristatakse madalatemperatuurilist ferriiti (ruumkesendatud kuupvõre, max C lahutuvus 727 kraadi juures 0,02 %, toatemperatuuril 0,01%) ja kõrgtemperatuurilist ferriiti (ruumkesendatud kuupvõre, max C lahustuvus 0,1%).
Freesimine on ka treimisest tunduvalt keerukam nii kinemaatika kui ka lõikuri geomeetria poolest 72. Plasmakeevitus- kuulub kaarkeevituse protsesside rühma, energiaallikaks konsentreeritud ja ioniseeritud gaasivool, mis on tekitatud keevituskaare kokkusurumise abil.
Ferriidi puhul on süsiniku lahustuvus α-rauas väga väike: temperatuuril 727 C 0,02%, toatemperatuuril 0,01%. Ferriit on sitke ja hästi deformeeritav nii külmalt kui kuumalt, tema kõvadus toatemperatuuril on 60...90 HB. Kuni 768 °C-ni on ferriit ferromagnetiline.
Filamentkiud on pikad ja pidevad kiud, mis saadakse märgmenetlusel.
Fosfor on malmides erinevalt terastest vedelvoolavust parandav lisand ning seetõttu lubatakse malmides seda ka rohkem kui terastes (0,1...0,2%). 2)Legeerivad elemendid Mõnevõrra kasutatakse ka malmi legeerimist, kuigi tunduvalt vähemas ulatuses kui terastel.
Ferriidi tera on kolme mõõtmeline, millest struktuuris o B. Ferriidi tera koosneb peamiselt molekulidest ja kristallv C. Ferriidi tera koosneb kristallvõrest, milles esinevad def D. ferriidi kristallvõre on ruumtsentreeritud kuupvõre K8. Score: 5/5
Firma juhatus on võtnud endale kohustuseks jälgida pidevalt sisemise kvaliteedisüsteemi toimimist ühelt ja klientide nõudmisi teiselt poolt ning tagada kvaliteedisüsteemi kohandamine väliskeskkonna muutunud nõudmistest lähtuvalt lühima aja
Fibroiin on väga lihtsa ehitusega valk: põhilisteks aminohappe jääkideks on glütsiin H2NCH2COOH ja alaniin CH3CH(NH2)COOH, vähem on veel seriini HOCH2CH(NH2)COOH ja türosiini 4-HOC6H4CH2CH(NH2)COOH, muid aminohappeid peaaegu ei olegi.
Ferriit on madala tugevusega, plastne struktuuriosa, seevastu tsementiit- kõva ( ≈ 800HV) ja habras, terase tugevus lõõmutatud või normaliseeritud seisus sõltub karbiidiosakaste suurusest ja jaotusest pehmes ferriidi maatriksis.
Firma juhatus on seadnud eesmärgiks selliste arusaamade ja poliitika juurutamise läbi kvaliteedisüsteemi, et olla võrdväärne partner kõigile kodu- ja välismaisel turul tegutsevatele tänastele ja homsetele klientidele.
Ferriidi puhul on maksimaalne süsiniku lahustuvus 0,1%. Ta ei esine süsinikterase struktuuris sellistel temperatuuridel, millel terast termotöödeldakse või kasutatakse, seetõttu pakub tema olemasolu vähe huvi.
Faasidiagramm fe – C. Faasidiagramm süsteemile Fe – C puhtast rauast kuni süsiniku 6,7%-ni on esitatud joonisel 6-16. Puhtal raual esineb allpool sulamistemperatuuri (1538) kaks kristallstruktuuri muutust.
Fenoolvaigud – madal kõvenemise kiirus (-) Karbamiidvaigud – eritab formaldehüüdi (-) Isotsüanaatvaigud – eeliseks tugev liimühendus väiksema liimihulgaga, ei erita formaldehüüdi.
Ferriit on tugevam kui tsementiit B. Ferriit on kõvem kui perliit C. Perliit on nõrgem kui tsementiit D. Ferriit on sitkem ja plastsem võrreldes perliidi ja tsementiidiga Score: 1,5/1,5
Fosfor on malmides erinevalt terastest vedelvoolavust parandav lisand ning seetõttu lubatakse malmides teda ka rohkem kui terastes (0,1...0,2 %). Legeerivad lisandid malmis.
Ferro - ja ferrimagneetikutel on omadus magnetväljas magneetuda ja säilitada indutseeritud magnetväli püsivana sõltuvalt sulami koostisest ja aine siseehitusest.
Freesimine on materjalide lõiketöötlemine pöörleva lõikeriistaga, mida nimetatakse freesiks. Freespingid on treipinkide järel kõige rohkem levinud.
Faasideks on A ja T B. eutektoidmuutuse ( ning faasideks on F C. eutektoidmuutuse ( faasiks on T D. eutektoidmuutuse ( ning faasideks on F Score: 1,5/1,5
Feriit - perliidi struktuur muutub kuumutamisel austeniidiks ning jahutamisel tekib ümberkristalliseerumisel austeniidist uuesti feriit ja perliit.
Ferriit on püsiv. See ala laieneb legeerivate elementide sisalduse suurenеmisega, kuni fеrriit muutub stаbiilseks kogu temperatuurivahemikus.
Footonid voolu - ja pingeimpulssideks, mida võimendatakse ning sellega moduleeritakse monitori heledust – saadakse objektist pilt monitori ekraanile.
Fiberglass - flagpoles-of-america.com/fiberglass-flagpoles.php 8.dets 2013 3. http://www.beka.co.za/files/beka/bekapole_brochure.pdf 8.dets 2013
Frees on pöördkehakujuline lõikur, mille CNC- freespink/töötlemiskeskus on mõeldud peamiselt nurklike toodete valmistamiseks.
Ferriit - grafiit või austeniit - grafiit on väiksem vaba energia kui segudel ferriit - tsementiit või austeniit - tsementiit.
Ftoriidid on viimasel ajal hakanud leidma üha laialdasemat kasutamist, tänu oma suurele termilisele ja keemilisele stabiilsusele.
Fretting ehk vibratsioonkulumine tekib kontaktis pindade omavahelisest väikeamplituudilisest (<0,1 mm) tangentsiaalvõnkumisest.
Frotee on puuvillane või linane riie, mida ühelt või mõlemalt poolt (ühtlaselt või mustriliselt) katavad väikesed aasad.
Ferriitperliitmalm - struktuur Üleeutektsed - struktuuris Le ja T koosneb nii ferriidist, perliidist kui ka grafiidiosakestest.
Fiiberklaasist - , süsinikfiibrist- või alumiinist vorm poleeritakse Õhuliikumine ümber auto esiosa ja vahatatakse.
Fat kasutuskohad - -Viimistluskivina kandvate ja mittekandvate lisaviimistlemiseta välis- või siseseinte ehitamiseks.
Fokaaltasapind – Tasandeid, mis läbivad fookusi ja on risti optilise peateljega nimetatakse fokaaltasanditeks.
Ftoroplast e. teflooh (polütetrofloretüleen) on valge värvusega tahke aine, tundub olevat rasvase pinnaga.
Ferriidil on ruumkesendatud kuupvõre, väike tugevus ja kõvadus, kuid Parendatavad terased suur plastsus.
Faaside koostised on kõigil juhtudel ühesugused, mikrostruktuur on aga erinev ja seetõttu ka erinevad omadused.
Ferriit on tugevam B. Ferriit on kõvem ku C. Perliit on nõrgem k D. Ferriit on sitkem ja Score: 0/1,5
Filament - lõngad on katkenud, muutes kanga labase sidusega multifilament polüesterlõngad.
Fotograafia - Fototööstus kasutab peamiselt hõbehaliide ja hõbenitraati, et toota fotofilmi.
Flub on kaabli max.. lubatud tõmbejõud, N µ on hõõrdetegur G on kaabli kaal, N/km
Ferriidi tera on kolme mõõtmeline, millest struktuuris on näha lõige teatud tasapinnas.
Fibrillide vahel on poorid ja kapillaarid, mille tõttu tselluloos märgubki ja on värvitav.
Faasideagramm fe - C Puhtal raual esineb allpool sulamistemo kaks kritallstruktuuri muutust.
Flanelliks nimetatakse ka samalaadilist puuvillriiet, mis sisaldab staapelkiudainet.
Ferriitmalm - struktuur Eutektsed - struktuuris Le koosneb ferriidist ja grafiidist.
Fluorosüsinikpolümeerid on fluori sisaldavad fluoroorgaanilised polümeerid, mis jagunevad:
Faasimuutus ehk siis saadakse toatemperatuuril austeniitse struktuuriga teras.
Ferrit on praktiliselt toatemperatuuril kõikide teraste struktuuriosa.
Ftaalhappe estritel on leitud kahjulikke kõrvalmõjusid ja neile otsitakse sobivaid
Feriit on sitke ja hästi deformeeritav nii kuumalt kui ka külmalt.
Faasid on tardlahused, keemilised ühendid või mehaanilised segud.
Freesile edasi - tagasi kulgev liikumine (pealiikumine) ja toorikule kulgev
Ferrule on vedrustatud nii, et liitumispinnad puutuvad kokku sobiva
Ferriidi tõttu on malmil väike kõvadus ja tugevus, kui suurem plastsus.
Ferriidil on väike tugevus ja kõvadus, kuid suur plastsus.
Fibroiin on keemiliselt vähemvastupidavam kui keratiin.
Foto para - aramiidi kasutatakse rattakummide koostises3
Fiberglass - fishing-rods-or-carbon-fiber- nordicstage.
Fullereenid - sfäärilised moodustised 60st C aatomist.
Fosforil on jootetemperatuuril räbustavad omadused.
Faasimuutused fe - C sulamites: eutekt- ja eutektoidmuutus.
Ferromagnetid on Fe, Co, Ni. Ferrimagnetid on ferriidid.
First put on a piece of silk or other thin fabric.
Foto puri on tehtud 100% Kevlarist4



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun