Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Fajanss on samast toorainest, aga põletatud madalamal temperatuuril ning poorse, vettimava struktuuriga. Sanitaartehnilised tooted olid varem fajansist, nüüd portselanist Kõige levinum keraamikatoodete vormimise protsess on plastiline vormimine ekstruuderites (12-15% vett) On ka teistsuguseid vormimise protsesse – kuiva pressimist ja valamist vormidesse (kunstilise keraamika
Faasiüleminek –  muutub lipiidimolekulide asetumise korrapära temperatuuri mõjul (membraan sulab: geelias...poolvedel)   Kaskikside põhjustab süsivesinikahela kõverdumist ja ei võimalda hüdrofoobsete sabade tihedat kokkupakkimist, seega  omandab selline membraan geelja struktuuri alles küllaltki madalatel temperatuuridel. Mida pikem süsinikahel, seda  kõrgemal temperatuuril sulab. 
Farmaatsiatööstused on enamuselt juba aastaid välja arenenud ning samamoodi on välja kujunenud ka pikemalt käibel olevate ravimite hinnad . Tööstuse tulu suurendamiseks mõtlevad tänapäeva tööstused välja jaburaid põhjendusi nign seetõttu kasvavad ravimite hinnad üpriski tihti . Hiljuti levinud seagripioht tõstis vaktsiini sisseostu märkimisväärselt, kuid lõppkokkuvõttes enamus sellest jäi tarbimata ning aegus.

Faraday seadused – 1) Elektrolüüsil eraldunud aine mass (m) on võrdeline voolutugevuse (I) ja elektrolüüsi kestvusega (t) – seega elektrolüüti läbiva elektrihulgaga (m~I·t). 2) Võrdsete elektrihulkade mõjul elektrolüüsil eraldunud erinevate ainete masside suhe võrdub vastavate ioonide molaarmasside ja ioonlaengute jagatiste suhtega.
Fairy geelid on üldiselt rohelist värvi, ajendades hästi tuntud reklaamlauset "Now hands that do dishes can feel as soft as your face with mild green Fairy Liquid" (Nüüd saavad ka käed, mis pesevad nõusid, tunduda sama pehmed kui su nägu, kasutades kerget rohelist Fairy nõudepesugeeli).
Farmaatsia - või keemiatööstusele, Eesti tõsine probleem on teatud piirkondade suur reostatus raskemetallide, kütusejääkide jms-ga. Geneetiliselt muundatud taimed annavad võimaluse, kuidas keskkonnasõbralikul viisil probleem tulevikus lahendada.

Faraday seadus ehk elektromagnetilise induktsiooni põhiseadus ehk Faraday-Lenzi seadus ehk Faraday-Maxwelli-Lenzi seadus on seaduspära, mille järgi on elektromagnetilise induktsiooni elektromotoorjõud võrdeline magnetvoo muutumise kiirusega.
Faasid 3 - 4. Asetage 500 ml. plasku happe ja fenooli seguga jäävanni. Lisage väikeste annustena 38 ml. kontsentreeritud väävelhapet, pidevalt mikstuuri segades. Tekib tugev, kuid “süütu” reaktsioon.
Fantastika –  ilmneb fantastiline maailm;  2. psühhotomimeetika või psühhootika või psühhodeelika – tekib mööduv psühhoos;  3. müstikomimeetika – müstiliste kogemuste teke.

Faasidiagrammid – seovad kõikide faaside püsivuspiirid ja võimaldavad määrata aine agregaatolekut erinevatel temperatuuridel ja rõhkudel, samuti sulamis- ja keemistemperatuuri erinevatel rõhkudel.
Farmakokineetika – hea ravim on piisavalt stabiilne, et jõuda sihtmärgini ja piisavalt labiilne, et alluda metabolismile ja organismist täielikult väljuda peale oma regulatoorse ülesande täitmist.
Faasid – süsteemi osad, mida iseloomustavad faasisiseselt ühtlased termodünaamilised suurused ja mis on eraldatud piirpinnaga ülejäänud faasidest.

Faasiks on vedelik. – TOLM (aerosuspensioon) - t/g 10-5 - 10-4 m. võetakse piirväärtus pindpinevuse tuletisest kontsentratsiooni järele.
Fairy on nõudepesuvahendite bränd mida toodetakse Procter & Gamble kompanii poolt nende West Thurrock´i tehases Inglismaal.
Fariinsuhkur – Suhkrupeedi valgete suhkrukristallide katmine pruuni siirupikihiga, mida tehakse suhkrut ja siirupit kokku segades.

Fakultatiivsed anaeroobid on võimelised kohanema aeroobsete tingimustega, kasutades teisi elektronide aktseptoreid.
Fab on antigeeni sidumise regioon, Fc interakteerub immuunsüsteemi teise konplemendiga.
Fagotsütoos on tahke aine sisenemine rakku, pinotsütoos on vedela aine sisenemine rakku.

Faktorite koosmõju on olnud pikemat aega üheks Li-ioonakude kasutust pidurdavaks teguriks.
Farmakoloogiline - farmacologic asümmeetriline alküleerimine - asymmetrical alkylation
Faaside vabaenergiad on erinevad. Üleminek toimub alati vabaenergia vähenemise suunas.

Faasid ehk protsess toimub faaside piirpinnal) C2H4 + H2 + (Ni) = C2H6
Faasid - ruumiliselt üksteisest eraldatud homogeensed süsteemiosad.
Faasisiire e. Faasiüleminekud on aine üleminek ühest faasist teise.

Faktoritest on seletatavad lähtuvalt vee kui solvendi omadustest.
Faaside eraldumine on energeetiliselt soodne ja pöördumatu protsess.
Faasidiagrammid - osata joonistada vee oleku diagrammi näitel

Fairy on oma hinda väärt ja teeb oma töö ära.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Fariinsuhkur on aromaatne, värvi ja maitset andev suhkur, mis sobib küpsetamiseks, glasuuri tegemiseks, praadimiseks, pudru maitsestamiseks, magustoitudesse ja jookidesse .Fariinsuhkur on valgest suhkrust kohevam ja samas veidi vähem magusam, mistõttu

Fariinsuhkru säilitamiseks on külmkapp või isegi külmuti.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun