Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Föderatsioon - liitriik, mille haldusüksustel on mõningad iseseisva riigi tunnused st suur otsustamisõigus, keskvõim vastutab välis-, rahandus-, kaitsepoliitika eest (Venemaa, USA, Austraalia, Mehhiko, Saksamaa, India)
Föderatsioon – tekib riigiõigusliku akt, konstitutsiooni vastuvõtmise tulemusel ning on oma riigipea ja keskorganid 2. konföderatsioon – luuakse rahvusvahelise lepinguga ja puudub ühtne riigipea, ühisküsimused otsustab konvent; ei ole rahvusvahelise õiguse subjekt, subjektsust kannavad konföderatsiooni moodustanud riigid Mõlemal juhul jagatakse territoorium haldusüksusteks.
Föderaalriigid - riigid, kus kohalikel piirkondadel on suurem otsustamisõigus (USA). Unitaarriigid (Eesti) - kohaliku elu määrab keskvalitsus ( Prantsusmaa, SB, Skandinaaviamaad). Presidendi ja parlamendid tegevust piiravad ja kontrollivad riigivõimu teised harud: riigikontroll… Seaduse rikkumise eest võetakse ka parlamendiliikmed kohtulikule vastutusele.
Föderalism - osariigid eesotsas kuberneriga Demokraatlik partei Vabariiklik partei Rajati lõuna orjapidajate parteina Rajati Põhju töösturite, farmerite, haritlaste Pooldas orjuse pidamist parteina Võimul kuni 1861 Pooldas orjuse kaotamist (abolitsionistlik) Taas võimul 1913 Esimest korda võimul 1861
Föderatsioon – liitriik, mis tekib riigiõigusliku akti alusel, konstitutsiooni vastuvõtmise tulemusel. Föderatsioonil on oma riigipea ja keskorganid föderatsiooni kompetentsi kuuluvate küsimuste lahendamiseks, kuid föderatsiooni osades kehtib omanäoline, teistest erinev õiguskord.
Föderaalriikidele on omane kahekojaline parlament, mille teist koda loetakse föderatsiooni subjektide esindusorganiks ( nt. Saksamaa Bundesrati kuuluvad iga liidumaa valitsuste esindajad, keda nimetab liidumaa; USA Senatisse kuulub igast osariigist 2 senaatorit sõltumata osariigi suurusest ).
Föderatsiooni subjektil on oma konstitutsioon ja oma kodakondsus, tema piire ei või muuta tema nõusolekuta. Konstitutsioonilise föderatsiooni subjektil ei ole ka vormiliselt suveräänsust, enamasti puudub tal konstitutsioon, nende piire võib muuta liitriigi keskorganite aktidega.
Föderaal - ehk liitriikides on riiklik suveräänsus jagatud keskvõimu ja liikmesriikide (osariikide või liidumaade) vahel teatud valdkondades ja piirides, mis on sätestatud põhiseaduses või muul moel legitiimselt kokku lepitud.
Föderaalsed riigid on tekkinud liidumaade ühinemisel, on delegeerinud oma võimu ülespoole (USA, Saksamaa, Belgia, Šveits). 2) Regionaalvalitsused – piirkondades, kus erilised tingimused, luuakse erilised regionaalvalitsus- süsteemid.
Föderalism - suveräänsuse (osaline) delegeerimine rahvusülestele institutsioonidele, kusjuures mõlemal on oma kohustused • lepingupõhisus – keskvõimu ja osariikide vahelised suhted ja pädevuse jaotumine on sätestatud
Föderatsioon on liitriik, mis tekib riigiõigusliku akti, konstitutsiooni vastuvõtmise tulemusel. Föderatsioonil on oma riigipea ja keskorganid föderatsiooni kompetentsi kuuluvate küsimuste lahendamiseks.
Föderatiivse ehk liitriigiga, jaotatakse riigi territoorium avaliku võimu hajutatud teostamiseks kohtadel n haldusjaotuse üksusteks, millised moodustavad riigi piires seostatud hierarhilise süsteemi.
Föderatsioon ehk liitriik on riik, mille koostisosadeks on liikmesriigid või riiklikud moodustised (föderatsiooni subjektid). Konföderatsioon on riikide liit, mis luuakse mingi ühise eesmärgi
Föderatsioon - liitriik, mille keskvõim vastutab ühise välis- kaitse- ja rahanduspoliitika eest; haldusüksustel on mõned iseseisva riigi tunnused st suur otsustamisõigus. Nt Saksamaa, USA
Föderatsiooni vastandiks on unitaarriik. Näiteks USA Konföderatsioon on riigikorralduse vorm, kus liidetatud riigid delegeerivad mingi osa oma võimust keskvalitsusele ja samas säilitavad esmase võimu.
Föderatsioon – Liitriik, mille haldusüksustel on mõningad iseseisva riigi tunnused st suur otsustamisõigus, liitriigi keskvõim vastutab ühtse välis-, kaitse- ja rahanduspoliitika eest.
Föderatsioonil on oma riigipea ja keskorganid föderatsiooni kompetentsi kuuluvate küsimuste lahendamiseks, kuid föderatsiooni osades kehtib omanäoline, teistest erinev õiguskord.
Föd - suurem keskvõimu tähtsus, osariikidel väiksem suveräändsus, Washingotn, Hamilton- koostas föderalistide partei, John Adams, 19.saj alguses läks partei laiali.
Föderalism – mõttevool rahvusvahelistes suhetes, mis rõhutab poliitilise visiooni olulisust ning suveräänsuse delegeerimist rahvusülestele institutsioonidele.
Föderatsioon - see on liitriik mille haldusüksustel (nt liidumaadel Saksamaal, osariikidel USA-s) on mõningad iseseisva riigi tunnused ehk suur iseotsustamisõigus.
Föderaalriikidest on kahekojaline parlament näiteks väikesel Austrial ja suurtel Ühendriikidel, unitaarriikidest väikesel Hollandil ja suurel Prantsusmaal.
Föderatsioon on aga liitriiik mis koosneb ehk selle subjektideks on kas osariigid, provintsid, liidumad etc. ja need on ise teatud riiklikud moodustised.
Föderaal - liidusse puutuv, liidu-; föderatiivne ▪. Föderaal+ liidu-: föderaal+kantsler, föderaal+valitsus, föderaal+võim , liidu piirkond
Föderaalriik - Riik, kus piirkondadel Inimesed ei käi valimas, kuna on oma elu korraldamisel suurem 1)puudub huvi 2)Ei teata, mis nende vabadus.
Föderaalriikidele on omane, et föderaalparlament on kahekojaline, kusjuures ülemkoda on sisuliselt osariikide kui selliste esindajatest moodustatud.
Föderaalriik ehk föderatsioon (USA, Saksamaa ja Venemaa) Liitriik, mis koosneb riiklikest moodustistest, mille osadel on laialdane autonoomia.
Föderatsioon – koosneb autonoomsetest osariikidest (USA). Konföderatsioon – ühendus, mille liikmesriigid on säilitanud suveräänsuse.
Föderatsioon on liitriik. Liitriik koosneb alamüksustest (föderatsiooni subjektidest), millistel on vaid teatud iseseisva riigi tunnused.
Föderaalriik – Riigid  kus  om a  elu  korralda mi s el  on  suure m  vabadu s.  (USA  , Sak s a m a a ,   Ven e m a a )
Föderatsioon - liit; liitriik , alamüksuste (föderatsiooni subjektide) ühendus, mille osadel on mõningad iseseisva riigi tunnused
Föderatsiooni jäämurdjad on maailmas kõige võimsamad ning Venemaal on plaanis 2020 aastaks ehitada neli uut ookeani kindlat jäälõhkujat.
Föderaalriigi osariikidel on kõik riigi välised tunnused, aga neid käsitletakse riigina ainult föderaalriigi enese õiguskorra sees.
Föderatsioon on liitriik, mis tekib riigiõigusliku akti, liituvate riikide ühise konstitutsiooni vastuvõtmise tulemusel.
Föderaalüksused on esindatud parlamendi teises kojas (Bundesrat), kus esindajate arv sõltub rahva arvust föderaalüksuses.
Föderatsioon on liitriik, mis tekib riigiõigusliku akti liituvate riikide ühise põhiseaduse vastuvõtmise tulemusel.
Föderaalriikides on iseseisev ja eriti oluline õiguse instituut, mis reguleerib föderaalvõimu ja osariikide vahekorda.
Föderaliseeumise põhiideeks on liikmesriikide suurema administratiivse ja poliitilise kontrolli saavutamine üle fiskaalpoliitikate.
Föderaalkodakondsus on vajalik eeskätt rahvusvahelisel areenil tegutsemiseks ja ka üleriigilistel valimistel osalemiseks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Föderaalriikides - - instituut, mis määrab kindlaks keskvõimu ja osariikide õiguslikud vahekorrad 9. unitaarriikides -- instituut, mis määrab kindlaks kohalike omavalitsuste või autonoomia olemasolu, autonoomsete piirkondade staatuse 10. instituudid, mis reguleerivad sõjaseisukorda või erakorralist seisukorda.
Föderatsioonile on 5 mõistlikku põhjendust: a) Riigi geograafiline suurus, kuna nii on parem valitsusvõimu levitada.
Föderatsioon ehk liitriik kosneb autonoomsetest osariikidest, kes osa riigivõimu on andnud keskvõimu pädevusse.
Föderatism – riikide ühinemise põhimõte, mille järgi mitu riiki moodustavad liitriigi (föderatsiooni)
Föderalism – riikide ühinemise põhimõte, mille järgi mitu riiki moodustavad liitriii (föderatsiooni)
Föderatiivne - võim ja funksioonid on keksvalitsuse ja mitmesuguste alamüksuste valitsemiste vahel jagatud.
Föderaalriik –  piirkondadel on oma elu korraldamisel suurem vabadus. (USA, Saksamaa, Venemaa)
Föderaalriikides on enamasti eraldi peatükiks peatükk, mis käsitleb föderatsiooni ja osariikide vahekorda.
Föderatsioon – liitriik, mis tekib riigiõigusliku akti alusel, konstitutsiooni vastuvõtmise tulemusel.
Föderatsioonil on oma riigipea ja keskorganid föderatsiooni pädevuse kuuluvate küsimuste lahendamiseks.
Föderaalne ülemkohus on pädev tunnistama konstitutsioonivastaseks Kongressi või presidendi mistahes akti.
Föderatsioon on liitriik, 4-5 tasandit sõltuvalt riigi suurusest. Neid on umbes 20 föderatsiooni.
Föderatsioon - (Saksamaa, Šveits, USA) . Föderatsioonis õigused on paika pandud põhiseaduses.
Föderalistlik tee - Euroopa riigid moodustavad liidu, kus riikide valitsused teevad koostööd.
Föderaalne ülemkohus on aga välja töötanud nn. föderaalkongressi eeldatava pädevuse teooria.
Föderatsioon - on liitriik mille haldusüksustel on mõningad iseseisva riigi tunnused.
Föderaalriik on riik, kus kohaliku elu korraldamisel on piirkondadel suurem vabadus.
Föderaalriikides on võim jagatud erinevate valitsuse tasandite või valitsuste vahel.
Föderatsiooni subjektidel on sageli oma põhiseadus, mis ei vaja keskvõimu poolset heakskiitu.
Föderaalriigid - piirkondadel on oma elukorraldamisel suurem vabadus(usa,saksamaa).
Föderaalriik - liitriik, mille osadel on mõningad iseseisva riigi tunnused
Föderaalvõimu pädevauses on riigikaitse, välispoliitika, rahandus ja maailmakaubandus.
Föderaalriik – piirkondadel on oma elu korraldamisel suurem vabadus.
Föderaalriigid on näiteks USA, Brasiilia, Kanada, India, Mehhiko jne.
Föderaalriik – riik, kus piirkondadel suur tegutsemisvabadus.
Föderaalne ülemkohus nimetatakse presidendi poolt senati nõusolekul.
Föderatsiooni subjektil on konstitutsioon mille ta ise vastu võtab.
Föderatsiooni kodanikeks on kõik föderaalriigi kodanikud.
Föderalism – esindab poliitik A. Spinelli.
Föderatsioonid - üksikute riikide ühendused.
Föderatsioonil on oma riigipea ja keskorganid.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun