Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Euroopa julgeoleku - ja Koostööorganisatsioon (OSCE; Organization for Security and Co- operation in Europe) kujunes 1970ndate aastate algul Euroopa Julgeoleku- ja Koostöönõupidamise (CSCE) nimetuse all kui foorum Ida ja Lääne vahelise dialoogi ja läbirääkimiste pidamiseks.
Euroopa julgeoleku - ja koostöönõupidamisega sisulielt seotud olid 1973. a viinis alanud läbirääkimised relvastuse ja relvajõudude vähendamiseks kesk-euroopas. Nsvl nõustus nende alustamisega üksnes seetõttu et tahtis lääneriike helsingisse meelitada.
Euroopa julgeoleku - ja Koostööorganisatsiooni Parlamentaarne Assamblee/OSCE Parlamentaarne Assamblee Juhid ja organisatsioon OSCE esimees vahetub iga aasta ning esimeheks on eesistujariigi välisminister. Esimehe asetäitjateks on eelnev ja järgnev esimees.

Euroopa julgeoleku - ja Koostööorganisatsioon Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon ehk OSCE (inglise Organization for Security and Co-operation in Europe) on organisatsioon, mis asutati 1975 NATO ja Nõukogude bloki riikide poolt ühiselt.
Euroopa julgeoleku - ja Koostööorganisatsioon (OSCE=CSCE)Euroopa Julgeoleku- ja KoostööorganisatsioonEesti ühines OSCE-ga 17. septembril 1991. Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE, kuni 1995. aastani Euroopa
Euroopa julgeoleku - ja Koostööorganisatsioon ehk OSCE (Organization for Security and Co-operation in Europe) on organisatsioon, mis asutati 1975. aastal NATO ja Varssavi Lepingu Organisatsiooni riikide poolt ühiselt.

Euroopa julgeoleku - ja asutati 1975. aastal NATO ja Varssavi Lepingu Organisatsiooni riikide poolt inimõiguste büroo, OSCE esindused 9 riigis, Koostööorganisatsioon OSCE 1975 OSCE-sse kuulub 56 liikmesriiki.
Euroopa julgeoleku - ja Koostööorganisatsioon ehk OSCE (inglise Organization for Security and Co- operation in Europe) on organisatsioon, mis asutati 1975 NATO ja Nõukogude bloki riikide poolt ühiselt.
Euroopa julgeoleku - ja Koostööorganisatsioon: 1960.aastate teisel poolel tegid VLO liikmesmaade juhid lääneriikidele ettepaneku korraldada nõupidamine Euroopa julgeolekuprobleemide arutamiseks.

Euroopa julgeoleku - ja Koostööorganisatsiooni (OSCE, kuni 1995. aastani Euroopa Julgeoleku- ja Koostöökonverents - CSCE) tegevuse põhivaldkonnaks on julgeolekualane koostöö riikide vahel.
Euroopa julgeoleku - ja Koostöökonverentsi (CSCE) raames toimuvate läbirääkimiste eduka lõpetamise toetamine (selle tulemuseks oli Helsingi lõppaktile allakirjutamine augustis 1975).
Vote UP
-1
Vote DOWN
Euroopa julgeoleku - ja Koostöönõupidamisega sisuliselt seotud oli 1973.aastal Viinis alanud läbirääkimised relvastuses ja relvajõudude vähendamiseks Kesk-Euroopas. NSV Liit nõustus nende alustamisega üksnes seetõttu, et tahtis lääneriikide Helsingisse meelitada. Helsingi lõppakti allkirjastamise järel kaotas NSV Liit huvi läbirääkimiste vastu ning need jooksid liiva.

Euroopa julgeoleku - ja kaitseidentiteedi väljaarendamise toetamine; Alliansi valmisoleku korraldada Bosnias ja Hertsegoviinas ÜRO eesmärkide toetuseks õhurünnakuid taaskinnitamine.
Euroopa julgeoleku - ja Koostööorganisatsioon ehk OSCE – eesmärk konfliktide ennetamine, kriiside ohjamine ja konfliktijärgsete sotsiaalsete taastustöödele kaasaaitamine.
Euroopa julgeoleku - ja koostöönõupidamine – millal toimus ja mida seal arutati? Kes võtsid osa? Millisel tasandil? I etapp 1973 Helsingis.

Euroopa julgeoleku - ja koostöönõupidamise lõppemise järel sai alguse Euroopa julgeoleku- ja koostöö protsess ehk Helsingi protsess.
Euroopa julgeoleku - ja Koostöö Organisatsioon OSCE • Euroopa Julgeoleku ja Koostöö Organisatsioon OSCE asutati 1975. aastal.
Euroopa julgeoleku - ja Koostööorganisatsioon (OSCE) asutati 1975 ühiselt NATO ja VLO riikide poolt.

Euroopa julgeoleku - ja koostöönõupidamine, mis leidis aset 1975. aastal Helsingis.
Euroopa julgeoleku - ja Koostööorganisatsiooni (OSCE, kuni 1995. aastani Euroopa
Euroopa julgeoleku - ja Koostööorganisatsioon……………………..lk 8

Vote UP
-2
Vote DOWN
Euroopa julgeoleku - ja koostöönõupidamine, mis leidis aset 1975. aastal Helsingis. Selle tippkohtumisel, millest Ameerika poolel võttis osa Nixoni järglane Gerald Ford, lepiti kokku vastastikust usaldust ja läbipaistvust soodustavates abinõudes, milleta olnuks oluliselt raskem nende opositsiooniliste gruppide moodustumine Ida-Euroopas, millest said 1989. aastal rahumeelse revolutsiooni ja seega lõppkokkuvõttes Ameerika võidu katalüsaatorid külmas sõjas.
Euroopa julgeoleku - ja Koostöökonverents (CSCE).

Euroopa julgeoleku - ja kaitsepoliitika (EJKP)

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun