Sõnu seletav sõnaraamat

Eugeenika – Francis Galton arendas edasi Darwini loodusliku valiku teooriat (evolutsiooni käigus kõrvaldatakse kehvemad tunnused ja asendatakse parematega) väites, et ka inimese vaimsed ja füüsilised tunnused on päritavad ja tuleks soodustada paremate tunnustega isendite sigimist ja takistada kehvemate tunnustega isikute sigimist.
Eugeenika - ōpetus inimese tōupuhtusest. Idee, et kunstliku valikuga saab parandada inimtōugu voi rasse. Parilikud haigused on tingitud defektse geeni olemasoluga (sugurakkudes?) ja selle ekspressiooniga (nt. Hemofiilia, Huntingtoni haigus, tsüstiline fibroos).
Eugeenika – (kunstlik valik) heade tunnustega (kõrge intelligentsus, tugev tervis) vanematel tuleb soodustada järglaste saamist, kehvade tunnustega (madal intelligentsus, vaimsed haigused, alkoholism) vanematel aga takistada.

Eugeenika tähendab sünnilt head ja õiglast, tähistab teadust, mis peaks tegelema inimkonna paremaks muutmisega, eelistades sobivamaid inimesi vähem väärtuslike ees. Sellest tuleneb ka positiivne ja negatiivne eugeenika.
Eugeenika – inimene on hakanud alla käima ja midagi on vaja ette võtta, et seda pidurdada; hakkas ilmnema, et tervishoid ja toit hakkasid paranema ja ellujäämine oli
Eugeenika on ideede ja meetmete süsteem, mis on suunatud vaimselt ja füüsiliselt tervete ja võimekate ning moraalselt väärikate inimeste osakaalu tõstmisele.

Eugeenika on teadus, mis tegeleb kõikide mõjudega, mis aitavad kaasa inimrassi parandamisele pöörates erilist tähelepanu kaasasündinud faktorite kontrollile
Eugeenika – kui eemaldame mingi inimgrupi, nt ülekaalulised, siis on maailm parem (positivism vaimuteadustes). Vaimuteadused keskenduvad sellele, mida uurida.
Eugeenika – õpetus “tõuinimese” loomisest Aaria rassi kujunemine 20. Saj. Saksamaal USAs 20 saj. Teatud vaimuhaiged steriliseeriti.

Eugeenika on teadus, mis tegeleb parandamisega/täiustamisega, kontrollides inimeste paaritumist ja rassi või liigi pärilikke omadusi.
Eugeenika – inglise teadlase Francis Galtoni arendatud idee kunstlikust valikust inimpopulatsioonis eesmärgiga parandada inimkonda.
Eugeenika - heade tunnustega vanematel tuleb soodustada järglaste saamist, kehvade tunnustega vanematel aga takistada.

Eugeenika - 19.- 20. sajandi liikumine, mis propageerib inimkonna genofondi parandamist.
Eugeenika – “tõuinimeste” aretus ehk inimese geneetika väärsuundumus.
Eugeenika – geneetikateadmiste ära kasutamine inimese arenguks.

Eugeenika - väär õpetus mis põhineb inimese geneetikal.
Eugeenika – rahva tõupuhtuse eest hoolitsemine.
Eugeenika – valikuline aretus inimeste puhul.

Eugeenika – õpetus inimese tõupuhtusest.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !