Sõnu seletav sõnaraamat
Grammarly Ei tea kuhu panna koma? Vead lauseehituses? Tõmba endale Grammarly Proovi tasuta Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Esindusdemokraatia –  demokraatia vorm, kus rahvas teostab võimu valitud esindajatee (saadikute) ja esinduskjogude (parlamendi, volikogude)  vahendusel.  Parlamentaarne demokraatia – parlament ja valitsus on omavahel tihedas sõltuvuses(eesti, UK) presidentaalne demokraatia – valitsust juhib reaaltset võimu omav president (usa, venemaa)
Esindusdemokraatia –  demokraatia vorm, kus rahvas teostab võimu valitud  esindajate ja esinduskogude vahendusel. Euroopa lõiming ( integratsioon )  ­ euroopa liitu kuuluvate ja sinna astuvate riikide  omavaheline ühtlustumine ja kujunemine tervikuks. Fraktsioon – ühtsete vaadete põhjal loodud saadikuühendus parlamendis, tavaliselt  moodustatakse ühte erakonda kuuluvatest parlamendisaadikutest.
Esindusdemokraatia – riigikorraldus, kus otsustajateks on rahva poolt valitud saadikud; võimude lahusus Evs - *seadusandlik *täidesaatev *kohtuvõim; referendum – rahvahääletus; propotsionaalne valimissüsteem – iga partei saab parlamendis kohti propotsionaalselt kogu riigi ulatuses kogutud häälte arvule; demokraatlike valimiste

Esindusdemokraatia – demokraatia vorm, kus rahvas teostab võimu valitud esindajate (saadikute) ja esinduskogude (parlamendi, volikogude) vahendusel Euroopa lõiming ehk integratsioon – Euroopa Liitu kuuluvate ja sinna astuvate riikide omavaheline ühtlustumine ja kujunemine tervikuks
Esindusdemokraatia - demokraatiavorm, kus rahvas teostab võimu valitud esindajate (saadikute) ja esinduskogude (parlamendi,volikogude) vahendusel Otsene demokraatia-demokraatia vorm, kus rahvas teostab võimu vahetult rahvahääletuse teel.
Esindusdemokraatia – kodanikkkond võib oma esindjaid valida erinevalt, kuid sõltumata valimisviisist peavad valitud isikud kasutama võimu rahva nimel ja andma oma tegevusest rahvale aru. OTSE = OSALUSDEMOKRAATIA.

Esindusdemokraatia – dem. vorm, kus rahvas toestab võimu valitud esindajate e saadikute kaudu ja esinduskogude e parlamendi või volikogude vahendusel. 3).Monarhia – riigivorm, mille puhul on päritav võim.
Esindusdemokraatia – kodanikud valivad inimesed, kes esindaksid neid poliitilises protsessis. Laiemalt vaadates ei tohiks demokraatia definitsioon piirduda komponentidega, mis on seotud ainult valimisega.
Esindusdemokraatia ehk vahendatud demokraatia- nüüdisaegne demokraatiavorm, mille tuumaks on spetsiaalsete(rahva nimel võimu teostavate) rahvaesindajate regulaarne

Esindusdemokraatia – riigi hääleõiguslikud kodanikud valivad valimistel enda seast esinduskogu, kes tegeleb riigi oluliste küsimuste otsustamisega.
Esindusdemokraatia – nüüdisaegne demokraatiavorm, mille tuumaks on spetsiaalsete (rahva nimel võimu teostavate) rahvaesindajate regulaarne valimine.
Esindusdemokraatia - demokraatia vorm, kus rahvas teostab võimu valitud esindajate (saadikute) ja esinduskogude (parlamendi, volikogude) vahendusel

Esindusdemokraatia on kasutusel tänapäeval, sest inimesi on nii palju riigis et nad ei mahuks ühte kohta ära ning riigipindala on väga suur.
Esindusdemokraatia ehk vahendatud demokraatia- Rahva nimel võimu teostavate esindajate valimine. Kodanik on oma otsuse delegeerinud saadikutele.
Esindusdemokraatia - vahendatud demokraatia, nüüdisaegne demokraatiavorm, mille tuumaks on spetsiaalsete rahvaesindajate regulaarne valimine.

Esindusdemokraatia - tähendab seda, et rahvas (või kodanikuühenduse puhul selle liikmeskond) kasutab võimu enda valitud esindajate kaudu.
Esindusdemokraatia –  selline riigikorraldus, kus otsustajateks on rahva poolt valitud esindajad e. saadikud.
Esindusdemokraatia – demokraatia vorm, kus rahvas teostab võimu valitud esindajate ja esinduskogude vahendusel.

Esindusdemokraatia on demokraatia liik, kus rahvas teostab võimu valitud esindajate kaudu (http://www.hot.ee).
Esindusdemokraatia - valitsemisvorm, milles kodanikud teostavad võimu enda poolt valitud esindajate kaudu.
Esindusdemokraatia - rahvas valib Vaid eriteadmiste nõudega ametnikke valiti esindajad, kes riiki juhivad.

Esindusdemokraatia on demokraatia vorm, mille puhul rahvas teostab oma võimu kaudselt, esindajate kaudu.
Esindusdemokraatia on kõneall valimistel, kui rahvas tesostab riigivõmu oma esindajaid valides.
Esindusdemokraatia - rahvas valib endale esindajad, kes peavad andma oma tegevusest rahvale aru

Esindusdemokraatia - demokraatia vorm, kus rahvas teatab võimu valitud esindajate vahendusel.
Esindusdemokraatia - tuumaks on rahva nimel võimu teostavate esindajate valimine.
Esindusdemokraatia - otsuse võtavad vastu huvigruppide poolt valitud esindajad.

Esindusdemokraatia - vabariikliku riigikorralduse puhul kuulub võim rahvale.
Esindusdemokraatia – võimu teostab inimeste poolt valitud esindajaskond.
Esindusdemokraatia – rahvas valib oma esindajad võimu teostama.

Esindusdemokraatia - võim teostatakse valitud esindajate kaudu
Esindusdemokraatia – Rahva valitsemine oma esindajate kaudu.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Esindusdemokraatia – inimesed valivad kedagi enda esindajateks kuni parlamendini välja ning usaldavad neid inimesi enda eest küsimusi arutama ja otsuseid langetama.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun