Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Ergo pikas - Civil Engineering student, Faculty of Construction, Tallinn University of Applied Sciences Supervisor: Rafael Sacks- Associate Professor, Faculty of Civil and Env. Engineering, Technion – Israel Institute of Technology Consultant: Roode Liias- Professor and Dean, Faculty of Civil Engineering, Tallinn University of Technology Title: Integration of Lean Construction and Building Information Modelling Archived: University of Applied Sciences, Faculty of Construction
Erg teooria – Aldefer, E-eksistents, R-seotus, G-areng Kahe faktori teooria- Herzberg jagas rahulolu ja rahulolematuse põhjusi uuriva küsitluse alusel põhjused kahte rühma: hügieenifaktorid – mõjutavad tööga rahulolematust (rahulolematusest mitte rahulolematuseni) ja motivatsioonifaktor – võivad tekitada rahuolu (rahulolust mitterahuloluni). Ilmsete vajaduste teooria – Murray ütles, et vajadused on õpitud ja igal vajadusel on intensiivsus ja suund.
Ergastamiseks on vaja lainepikkust ~360 nm, kui värv on seostunud kahe-ahelalise DNA-ga, ja 341 nm (jääb UV kiirguse ja lilla valguse piiri peale), kui värv pole DNA-ga seostunud, ning kiirgab valgust lainepikkusega 450-460 nm. Punane oli sekundaarse antikehaga kojungeeritud fluorokroom Alexa546, mille ergastamiseks on vaja valgust lainepikkusega 546 nm (roheline valgus) ning kiirgab valgust lainepikkusega ~600, mis on oranžikas-punast

Ergo pikas - Civil Engineering student, Faculty of Construction, Tallinn University of Applied Sciences Juhendaja: Rafael Sacks- Dotsent, Tsiviil- ja Keskkonnaehituse Teaduskond, Technion – Iisraeli Tehnikainstituut Konsultandid: Roode Liias- Professor ja Dekaan, Ehitusteaduskond, Tallinna Tehnikülikool Teema: „Timmitud Ehituse ja Ehitusinfo Modelleerimise integratsioon“ Arhiveeritud: Tallinna Tehnikaõrgkool, Ehitusteaduskond
Ergonoomiline kehaasend on ainuke võimalus sundasenditest tingitud ülekoormuse vältimiseks. Ohtudeks on veel puudulik töökohavalgustus, tuuletõmbus, ebasobiv temperatuur ja õhuniiskus, ventilatsiooni puudulikkus.
Ergoodilisuseks on tarvilik ja piisav, et lim(T→∞)1/T ∫oTR(τ)dτ = 0. Spektraaltihedus: Statsionaarse juhusliku protsessi sageduslikuks kirjeldamiseks kasutatakse spektraaltihedust. Kui determineeritud (polü)harmoonilisi protsesse saab kirjeldada nende amplituud- sageduskarakteristikute abil, siis juhuslike protsesside kirjeldamiseks sellised karakteristikud ei sobi.

Ergonoomilised ohutegurid - Ebasobivad istumisasend, töökoha kujundus, seadmed, töökorraldus Ebasobivad töökeskkonna füüsikalised ohutegurid Töötajate väljaõpe ja juhendamine- ööandja peab koostama ja kinnitama ohutusjuhendid tehtavate tööde ja kasutatavate töövahendite kohta ning neid töötajatele tutvustama.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ergonoomia on multidistsiplinaarne teadus, mis on suunatud töövahendite ja töötingimuste kohandamisele vastavalt inimese vajadusele, tema keha mõõtmetele, tööülesannetele, harjumustele, käepärasusele ja loogilisele üles ehitamisele. Harjumused, käepärasus ja loogilisus mängivad olulist rolli seadmete/töövahendite kasutamise juures (hädaseiskamisnuppude asukoht, tabloode asukohad, nuppude asukohad jms). Ergonoomias uuritakse inimese ja töö/seadmete vahelist vastastikulist mõju.
Ergasiloos on lõpuselehekeste põletiku ja nekroo siga kulgev mageveekalade invasioo nihaigus.

Ergas värv on hoiatuseks vaenlastele. Metsa all elab palju putukaid, kes toituvad lehekõdust.
Ergastumine on paardunud elektroni üleminek tühjale orbitaalile sama elektronkihi piires.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ergonoomia on olulisel kohal füsioloogiliste ohutegurite vältimisel. Nendeks on raskuste teisaldamine, töövõtted, tööasendid, tööliigitus, töökoha kujundus. Kasutades ergonoomiliselt väljatöötatud võtteid, muudab see töö sujuvamaks ja mugavamaks, kahjustades võimalikult vähe töötaja tervist ja aidates vältida pikajalisemaid terviseprobleeme. See omakorda säästab pikemas perspektiivis raha tööandjale vähendades kutsehaiguse eest makstavat kompensatsiooni.

Ergosfäär –  asetseb kahe horisondi vahel; miski ei saa seal paigal püsida,  kõik pöörleb augu ümber viimase pöörlemissuunas. Erinevalt sündmuste  horisondi   sisepoolest   saab   ergosfäärist   pääseda   tagasi   auguvälisesse  ruumi.
Ergonoomikal on seos ka kiiresti areneva uue teaduse, tervisepsühholoogiaga, mis uurib probleeme, kuidas on tervis ja psühholoogia vastastikku seotud ning uuringute alusel (toetudes psühholoogiateadusele) näitab uusi teid tervise hoidmiseks ja tugevdamiseks.
Ergokaltsiferool on , mida saab taimedest, -vitamiin on kolekaltsiferool, mida toodab looma nahk päikese käes olles 7-dehüdrokolesteroolist. Aktiivne D3-vitamiin suunatakse soole retseptoritesse, kus käivitatakse kaltsiumi ja fosfori transportvalgusüntees.

Ergas värv on hoiatuseks vaenlastele.
Ergo - mehaanika osakonna juhataja E. Vainlo korraldusel pidi 10. juunil 1987. a. M. Joel remontima kombinaadi metallväravat. Talle ülesanne lahti keerata 2 polti, mis kinnitasid metallvärava hinge šarniiri väravapostile.
Ergonoomia on tööviiside, töövahendite ja töökeskkonna arendamine inimese võimete ja vajaduste kohaseks, ergonoomia eesmärgiks on, et töö vastaks võimalikult hästi inimese kehalistele ja psüühilistele eeldustele.

Ergonoomikaalased teadmised on eriti kasulikud jagunevad ergonoomikak- onverentsid sageli sektsioonidesse - infotehnoloogia, organisatsiooni psühholoogia, organisatsioonide disain ja juhtimine, protsesside muutmine, kogukonna areng jne.
Ergonoomika on arenenud Põhjamaades (Soome, Rootsi, Taani, Norra, Island), kus töötab ligikaudu 1500 kutselist ergonomisti, mis nende maade elanike arvuga võrreldes on mitu korda suurem maailma keskmisest.
Ergonoomika - kui tooriku kinniamiseks on vaja mitmeid klambreid ja toimub pidev kinni lahti keeramine on mõistlik kasutada hüdro,pneumo klambreid,vähendab ohtu et operaator jätab klambri kinnitamata.

Ergonoomika definitsioon – teadus töökeskkonna optimeerimisest, uurib süsteemi inimene – keskkond Ergonoomika on teadus, mis on suunatud töövahendite ja tingimuste kohandamisele vastavalt inimese vajadusele.
Ergeetiline - 1g valkude lõhustumisel vabaneb 17,6 kJ energiat Nukleiinhapped jaotuvad: DNA (desokülibonukleiinhape) ja RNA (ribonukleiinhape) Kõik nukleiinhapped koosnevad - nukleotiinidest.
Ergonoomika on teaduslik disipliin, mis haarab enda alla inimeste ja süsteemi erinevate elementide vahelisi interaktsioone, et realiseerida efektiivselt süsteemis ette püstitatud eesmärke.

Ergastamiseks on kvantgeneraatoris impulsslamp. Kristalli ergastatud aatom, saades nüüd lisafotooni, kiirgab kohe välja kaks fotoonit, seega kahekordse energia mis suunatakse toorikule.
Ergutav on mõista, etdissoneerivuse/Konsoneerivuse mõiste muusikateoorias oleks hoopis teistsugune, kui meie muusikainstrumendid ei teeks harmoonilise spektriga helisid.
Ergastamine - aatomitele energ andmise teel nende viimine kõrgemasse energia olekusse, ergastamise viisid: soojendamine, elektriväljas kiirendatud elkt, eksotermiselt,

Ergonoomia on samuti seotud töövahendite projekteerimine, haldamise ja juhtimissüsteemide konstrueerimisega, et nad vastaksid inimese antropomeetriale ja omadustele.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ergonoomikalased teadmised on eriti kasulikud tehnika (tööpinkide ja seadmete konstruktsioon), majanduse (keerukate probleemide lahendamine ettevõttes, tööviljakuse tõstmine), tervishoiu (stressi ja haiguste vältimine, esmane preventsioon) ja teiste erialade spetsialistidele, kuna võimaldavad paremini lahendada töös ette tulevaid probleeme või neid hoopiski vältida.
Ergonoomia - on üks uuematest teadustest, mille abil püütakse muuta töö ja töötingimused selliseks, et inimene suudaks kaua ja kvaliteetselt tööd teha.

Ergonomisti ülesanne on käsitleda probleemi laiemalt, süsteemsemalt, seades eesmärgiks tagada mitte ainult normidekohane, vaid optimaalsele lähedane valgustus.
Ergonoomia on suunatud eelkõige haiguste ennetamisele. Ekslik on arvata, et ergonoomiast räägitakse seoses konkreetse töökohaga mõnes ettevõttes.
Ergastusenergia on paljudele ainetele suurusjärgus mõned elektronvoldid ja ergastamiseks peab kasutama mitteelektriline moodust: soojust või valgust.

Ergonoomika on uus teadusharu, mis sisuliselt eksisteerib alates 90. aastatest ning on eelkõige kognitiivse psühholoogia praktiline rakendus.
Ergastamiseks on vajalik valgus lainepikkusega ~488 nm (sinine valgus) ning emiteeritava valguse lainepikkus on ~520 nm, mis on roheline.
Ergastoplasma on tsütoplasma sisene aines, mille osadeks on elektroonmikroskoobis nähtavad ribonukleiinhappe sõmerad – ribosoomid.

Ergonoomika on teadus, mis tegeleb seadmete kujundamisega inimkeha jaoks kõige sobivamaks, arvestades selle liikuvust ja võimekust.
Ergonoomia on multidistsiplinaarne teadus, mis on suunatud töövahendite ja tingimuste kohandamisele vastavalt inimese vajadusele.
Ergonoomika on multidistsiplinaarne teadus, mis on suunatud töövahendite ja tingimuste kohandamisele vastavalt inimese vajadusele.

Ergonoomiline - See tähendab, et võimalikult kiirelt joostes saavutada võimalikult väikese energiakuluga maksimaalselt hea tulemus
Ergutavad ained e. stimulandid ( amfetamiin, nikotiin, kokaiin, ecstasy jt.) kutsuvad esile meeleolu, enesekindluse ja uljuse tõusu.
Ergastatud seisund – kui aatomil on üks või mitu elektroni neeldunud energia arvel üle läinud kõrgemale energiatasemele.

Ergastatud aatom - aatom, milles üks või mitu elektoni on neeldunud energia arvel üle läinud kõrgemale energiatasemele.
Ergon - AXIA ’98. Proceedings of the First World Congress on Ergonomics for Global Quality and Productivity.
Ergutamisega – jäetakse näiteks osa palka tehtud töö eest maksmata või ei pakuta (lisa)töö eest mingit tasu.

Ergonoomia on tööriistade, töövahendite ja töökeskkonna arendamine inimese võimete ja vajaduste kohaseks.
Ergonoomika on tööviiside. Töövahendite ja töökeskkonna arendamine inimeste võimete ja vajaduste kohaseks.
Ergutajaks on : . alalisvoolugeneraator . vahelduvvoolugeneraator (kõrgsagedus või normsagedus) koos alaldiga.

Ergonoomia on teadus, mis uurib tervislikke eluviise, tervislikku töökeskkonda ja tervislikke töövahendeid.
Ergonoomika on seotud töömeditsiini ja kutsepatoloogiaga, mis uurivad kutsehaigusi ning aitavad neid vältida.
Ergmann – eraldab tahtevõime – kelle on piisav intelligents vastu võtta oma tahtel põhinevat otsust.

Ergonoomika on rakendusteaduslik valdkond, mis tegeleb tehislike süsteemide kohaldamisega inimesele vastavaks.
Ergonoomia - Töövahendid ei tohi olla terviset kahjustavad, töötades ei tohi pingutada liigselt lihaseid.
Ergonoomika tähendab töökoha organiseerimist vastavalt inimese vajadusele ja töökoha funktsionaalsusele.

Ergastama - aatomile energiat juurde andma • Ergastatud aatom- aatom, millele on energiat juurde antud
Ergonoomia on Eestis veel vähetuntud, kuid siiski tehakse kõik selleks, et see saaks osaks meie elust.
Ergonoomia on tööviiside, -vahendite ja-keskkonna arendamine inimeste võimete ja vajaduste kaohaseks.

Ergutava vahendina on ta õige taim ka paljude teiste hädade puhul, eriti hästi mõjub ta hingamisteedele.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ergonoomia on teadus tervislikest tööviisidest, -vahenditest ning -keskkonnast. Kõrge tööõnnetuste arv ja sellest põhjustatud haigused on tingitud ergonoomia vähesest rakendamisest töökohtadel, mis tähendab, et töökeskkond, töövahendid ja töökorraldus pole kohandatud inimestele.
Ergastuse aluseks on membraani Na+ juhtivuse suurenemine, membraani K+ juhtivus toimub K+ väljumisel.

Ergonoomia - on tööteadus, mis tegeleb inimese ja töö vaheliste ebakõlade kõrvaldamisega.
Ergonoomika vanus on ligikaudu 50 aastat, kuigi sellealased ideed tekkisid rohkem kui 1000 aasta eest.
Ergastamine - tavaolekus aatomile antakse energiat juurde λ Kiiritades aatomeid valgusega.

Ergonoomiselt töötamiseks on vaja ka ergonoomilist tooli, mis võimaldab inimesel ise seda reguleerida.
Ergonoomiline tool on selline, mida saab reguleerida vähemalt kolmel kuni kuuel eri viisil.
Ergonoomikal on ühist ka kunstiteadustega, eriti tööstuskunstiga ja tarbekunstiga.

Ergastumine on elektroni liikumine aatomis või molekulis kõrgemale energiakihile.
Ergonoomika ehk ergonoomiline lähenemisviis taotleb töö kohandamist inimesega.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Ergonoomika harud – mikro (üks töökoht) ja makro (palju töökohti) Makroergonoomika tegeleb palju inimesi hõlmavate suursüsteemide ergonoomilise uurimise ja parandamisega, näiteks kogu ettevõtte töökorraldusega, töötingimuste probleemidega tööstusharus või kogu riigis.
Ergastatud olek - süsteemi seisund, milles tal on energiat rohkem kui põhiolekus.
Ergonoomia on teadus tervislikest tööviisidest, -vahenditest ja keskkonnast.

Ergonoomia on teadus, mis uurib inimese ja töö vahelist vastastikust mõju.
Ergonoomiline tool on paraku väga kallis ning maksab sama palju kui hea töölaud.
Ergo — usk on matemaatiliselt absoluutne vale, matemaatiline vale.

Ergonoomia on aktuaalne mitte ainult töökohtades, vaid ka igapäevaelus.
Ergonoomikaalased teadmised on eriti kasulikud jagunevad ergonoomikak-onverentsid sageli
Ergonoomikat on levinud vastupidine suund: inimese kohandamine tööga.

Ergastatud olek - olek, mille energia on suurem kui aatomi põhiolekus.
Ergonoomia on tihedalt seotud tööohutusega ja töötervishoiuga.
Ergonoomika on teadus biotehniliste süsteemide töötehnoloogiast.

Ergi blokeerimine - muutused isiksuse struktuuris • varajane kogemus
Ergastamine - energia juurde andmine, siinkohal elektronidele.
Ergastusmoment – klient saab positiivse impulsi igalt ostult.

Ergatiiv – sihilises lauses on alust vaja markeerida.
Ergonoomia on seotud tööohutuse ja töötervisehoiuga.
Ergonoomia on tulnud eesti keelde soome ergonomia kaudu.

Ergastusmaksimum – 488nm DAPI – 350, Alexa Fluor – 488.
Ergonoomia on suunatud eelkõige haiguste ennetamisele.
Ergi 2 - 6, 11233, Tallinn, Eesti Mobiil: 56666623

Ergatiivkeeles on agent sama mis akusatiivkeele subjekt.
Ergastusenergia - tahkele kehale langevad elektronid.
Erg - arvamus - hoiak ergi rahuldamine

Ergi blokeerimine – muutused isiksuse struktuuris.
Ergasiofoobia – kirurgi hirm lõikuste ees.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ergonoomia universaalsus - • rakendub kõikjal: tööl, kodus, harrastustel • lihtsustab tööd kõigil elualadel • töötegemise võimalikkus ka puuetega inimestele Kuidas on inimesel kõige otstarbekam ja mugavam pikka aega teatud tööoperatsiooni

Ergu – võllas oleks hea ka sulle.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ergastunud olek - elektron läheb madalama eneriga alakihist üle kõrgemale.

Vote UP
-2
Vote DOWN
Ergonoomika ehk ergonoomia: − On multidistsiplinaarne teadus, mis on suunatud töövahendite ja tingimuste kohandamisele vastavalt inimese vajadusele − Ergonoomia on suunatud eelkõige haiguste ennetamisele.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun