Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Erandina on valiku tegemisel lubatud valiku nime väljakirjutamine kas osaliselt või täielikult, kuid pikemalt lõppu juurde lisada ei toh. Arvuti poolt väljapakutud valiku tegemisel vajutada lihtsalt ↵ NB! Mõnel juhul on siiski soovitatav sisestada valiku võtmetäht, need juhuses tuleb eelnevalt „kuivalt” ära proovida Suur hulk AutoCAD käskusid töötab tavaliselt vestlus- või valikuakendega.
Erandina on lubatud väikestel rombikujulist märki kõige nähtavamal kohal, valgustuspulka kasutada evakuatsiooniteede Allikas: VTA laevadel, kus roolimise kohalt tagatakse kui karavani pikkus üle 200 m. valgustamiseks jne. Pulga pikkus on 150 mm. takistusteta nähtavus kogu horisondi ulatuses ja 4) Mis on TEU ja millised on Säilivusaeg kuni 4 aastat.
Erandina on nõustamisteenust lubatud ametiteenusena osutada tõestamistoimingu juures, kui ameti- teenuse valdkonnaks on nõustamine maksunduse või välismaa õiguse valdkonnas (NotS § 32 lg 3 p 2). Nen- del teemadel nõustamine ei kuulu tõestamistoimingu paketti, vaid seda on kliendi ja notari kokkuleppel võimalik notarilt eraldi tellida.

Erandina on viivise nõude esitamise õigus majandus- või kutsetegevuses tegutsevate isikute suhtes sätestatud VÕS §-s 105, mille kohaselt ei sõltu viivise maksmise nõude esitamise õigus majandus- või kutsetegevuses sõlmitud lepingute täitmisega viivitamise korral sellest, kas võlgnik vastutab kohustuse rikkumise eest.
Erandina on dispositiivsust piiratud võlasuhte nõrgema poole kaitseks, antud kontekstis eelkõige tarbija kaitseks (nt tüüptingimuste regulatsioon, tarbijakrediit). Pacta sunt servanda (ladina keeles) "lepingut tuleb austada") on õiguse üldpõhimõte, mille kohaselt on poolte kokkulepe neile täitmiseks kohustuslik.
Erandina on ka lõhelistes savipinnastes leitud heljumi ja fosfori väljakande suurenemist (Uusitalo, 1998).Kuivendatud alal on poorsus > (vihmausside tegevus ja taimejuurte areng alumistes horisontides), seega pindmine äravool <.Biogeenide väljakande suurus sõltub ilmast ning maaala ja pinnase omadustest.

Erandina on põllumajandussaaduste tootmiseks kasutusel oleva haritava maa ja loodusliku rohumaa maamaksumäär 0,1 kuni 2,0 protsenti maa maksustamishinnast aastas. Maksumäära kehtestab KOV volikogu ühtsena mõlema kategooria kohta hiljemalt maksustamisaasta 31. jaanuariks.
Erandina on JI esindaks JI lõppemise korral likvideerijad (juhatust asendav organ). Juhatuse või seda asendava organi liikmete esindusõigus tekib alates ajast, mil vastav isik on valitud või nimetatud organi liikmeks.
Erandina on madalate tööparameetritega kateldel (auru temperatuurid kuni 200 0C, töö - rõhkudel kuni 1 MPa ja tingimusel, et armatuuri tingläbimõõt ei ületa 200 mm) lubatud kasutada kõrgtugevat malmi.

Erandina on lubatud saaja nõusolekul tarnida teaduslikus uurimis- või arendustegevuses kasutamiseks kemikaali, mille märgistus on mõnes muus saajale arusaadavas keeles ja vastab CLP-määruse nõuetele.
Erandina on lubatud otsesed viited ka Euroopa Liidu direktiividele, mis kuuluvad Eestis üks üheselt kohaldamisele ja mille sätete kordamine seaduseelnõus pole otstarbekas.
Erandina on kureliste seas ka mõõdukalt pika kaelaga linde ja lühikeste jässakate jalgadega linde ja on ka jässaka kehaehituse, pikkade jalgade ja lühikese kaelaga.

Erandina on kolm lugemist kohustuslikud PSe muutmiseks, riigieelarve ja lisaeelarve vastuvõtmiseks, riigieelarve muutmiseks ja seaduseelnõu rahvahääletusele panekuks.
Erandina on 5 aastat aegumistähtaeg selliste müügilepingute jaoks, mille esemeks on tüüpiliselt ehitise valmistamiseks kasutatava materjlai või toorme tarbimine.
Erandina on lubatud filiaalile esitada ühingu kontserniaruanne, kui ühing on asukohamaal tütarettevõtjaks ning kontserniaruande esitamine on asukohamaal lubatud.

Erandina on klient kõige halvemas positsioonis järelhoolduses, kus nõudlus ületab pakkumise ning klient on sunnitud nõustuma kehtiva olukorraga.
Erandina on säilinud väike vabariigiaegne Fortuna Virilise tempel, milles on näha kreeka ja etruski ehituskunsti mõjusid.
Erandina on erakorraline istungjärk ja täiendav istung otsustusvõimelised, kui kohal on üle poole Riigikogu koosseisust.

Erandina on lubatud müüa ohtlikku kaupa töötlemiseks või hävitamiseks vastavat tegevusluba omavale ettevõtjale.
Erandina on 14. augusti kohta märgitud, et siis oli Tallinna sadamas laevadele laadimiseks valmis 5 000 juudi vangi.
Erandina on võimalik keevitada ka ilma kaitsegaasi kasutamatta kuid sel juhul tuleb kasutada täitetraati.

Erandina on road, millede portsjonisse kuulub mingi kaunistav lisand, nagu näiteks Viini šnitsel.
Erandina on ilvest kohatud metsatus Dagestanis, kus ta punailvese kombel rahuldub põõsastega.
Erandina on leitud Pompejist ka traagilisi seinamaalnguid, mis on seotud Dionysose kultusega.

Erandina on see võimalik juhtudel, kui selline volitus tuleneb otseselt eriseadusest.
Erandina on lubatud ka eelarve tagasiulatuv jõustumine.
Erandina tallinnas on efekt mõnevõrra suurem – umbes 4%

Erandina on saadud vööhaake ja naaste.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun