Sõnu seletav sõnaraamat

Episoodiline mälu – sisaldab ajaliselt fikseeritud sündmusi ja episoode, suhteid nende vahel, ta on nö autograafiline(isiklik). Kogu aeg on midagi aktiveerinud, muutub pidevalt, täieneb suhteliselt kiiresti, on konkreetne ja aitab isikul konkreetse elu poolt püstitatud olukordades orienteeruda. Operatiivmälu & töömälu - on nimetatud ka lühimälu sünonüümiks, kui Alan Baddeley teooriale on hakatud nim töömäluks.
Episoodiline mälu – sisaldab ajaliselt fikseeritud sündmusi ja episoode, suhteid nende vahel, ta on n-ö autograafiline (isiklik). E-mälus on pidevalt midagi aktiveeritud; ta muutub pidevalt, täieneb suhteliselt kiiresti, on konkreetne ja aitab isikul konkreetse elu poolt püstitatud olukordades orienteeruda.
Episoodiline mälu – säilib info detailirohke isikliku kogemusena, milles sageli kajastub nii asetleidnud sündmuste toimumise koht kui ka aeg. EM formeerub üldjuhul kaasneva e. tahtmatu õppimise tulemusena ja võib meelespidada suurt hulka infot.

Episoodiline mälu on mälu liik, mis teeb võimalikuks inimese isikliku elu sündmuste mäletamise. Kui te mäletate seda, mida te tegite eelmisel pühapäeval, või see, mida tegite vahetult enne seda, ongi vahendatud episoodilise mälu poolt.
Episoodiline mälu – kus talletatav info on seotud inimese endaga (mida tegin üleeile, kellega kohtusin eile jne). Ka siin pole omandamiseks vaja praktilist tegevust, kuid materjali kasutamine nõuab teadvustatust.
Episoodiline mälu on mälu isiklikult kogetud sündmustest ja neil on selge subjektiivne ajamõõde. Semantiline on mälu üldistest teadmistest maailma kohta ja see materjal pole seotud isiklike mälestustega.

Episoodiline mälu on mälu liik, mis võimaldab mäletada inimese isiklikku elu. Tihtipeale samastatakse episoodilist mälu ka semantilise mäluga väga lihtsalt põhjusel – nad on üpriski sarnased.
Episoodiline mälu - paiknevad mälestused isikliku kogetud sündmuse kohta, neil on selge subjektiivne ajamõõde (aju eesosa - ajukoore otsmikusagara parem pool ja kiirusagara sisemine osa).
Episoodiline mälu - Mälu liik, mis teeb võimalikuks inimese isikliku elu sündmuste mäletamise K.C. – episoodiline ja semantiline mälu on esindatud erinevates ajusüsteemides.

Episoodiline mälu – kus paiknevad mälestused isiklikult kogetud sündmuste kohta, neil on selge subjektiivne ajamõõde. Nt milline oli ilm, kui ma viimane kord tartus käisin.
Episoodiline mälu – oluline on sündmuste ajaline järgnevus ning need tunnused, mis olid teatud situtsioonis, kus me teavet omandasime.
Episoodiline mälu – sisaldab ajutiselt fikseeritud sündmusi ja episoode, suhteid nende vahel, ta on n-ö autobiograafiline (isiklik).

Episoodiline mälu on vastuvõtlik muutustele ja kaotustele, kuid ta on tähtsaks aluseks varemkogetud sündmuste äratundmisel.
Episoodiline mälu on mälu liik, mis keskendub inimese enda ümber ja sisaldab põhilise komponendina isiklikke kogemusi ajas.
Episoodiline mälu on süsteem, mis kogub infot ajaliselt märgistatud sündmuste ning nende ajalis-ruumiliste suhete kohta.

Episoodiline mälu - sisaldab teadmsi, mälestusi meie enda poolt vahetult läbielatud sündmustest.
Episoodiline mälu on iga inimese jaoks personaalse värvinguga ja kõige haprama iseloomuga.
Episoodiline mälu – kus säilivad andmed inimese enda elus aset leidnud sündmuste kohta.

Episoodiline mälu – sisaldab teadmisi, mis on meie poolt vahetult läbi elatud.
Aju
Episoodiline mälu on muljed isiklikest kogemustest, mis kogunevad elu vältel
Episoodiline mälu - Isikliku mineviku teadvustatud meeldetuletamine

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto