Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Ensüümid - biokatalüsaatorid • Praktiliselt kõik metabolismi reaktsioonid on ensümaatilised • Kiirendavad reaktsioone sageli 106 to 1012 korda Ensüümid ei muuda reaktsioonide DG • Ensümaatilised reaktsioonid kulgevad pehmetes tingimustes • Ensümaatilised reaktsioonid on spetsiifilised • Ensümaatilised reaktsioonid on sageli reguleeritavad
Ensüüm on substraadiga küllastunud 2. [S] = KM ja V = Vmax/2 - reaktsioon on saavutanud poole oma piirkiirusest pool ensüümist on substraadiga kompleksis 3. [S] << KM ja V = Vmax[S]/KM – kiirus sõltub substraadi kontsentratsioonist lineaarselt valdav osa ensüümist on vaba Ensüümkineetika parameetrite, kcat, KM ja kcat/KM tähendus
Ensüümid on valgud, mis katalüüsivad (= kiirendavad) rakkudes kulgevaid biokeemilisi reaktsioone. Tuntakse ka ribosüüme ehk RNA-põhiseid ensüüme, mis vastutavad rakkudes mitmete tähtsate funktsioonide täitmise eest, nagu RNA transkriptsioonijärgne töötlus, translatsioon jt, kuid siinkohal piirdume valkensüümide käsitlemisega.
Ensüümid on eriliste omadustega valgud, mis kindlustavad organismis keemiliste reaktsioonide toimumise, jäädes ise samal ajal muutumatuks.
Ensüüm - inhibiitor kompleks on katalüütiliselt inaktiivne 1. Pöörduv inhibitsioon – inhibiitor moodustab ensüümiga mittekovalentse kompleksi • Konkurentne • Ebakonkurentne • Mittekonkurentne • Sega tüüpi 2. Pöördumatu inhibitsioon – inhibiitor moodustab ensüümiga kovalentse
Ensüümid on termostabiilsemad, kui mesofiilidel, tRNAd on termofiilidel veidi teistsuguse koostisega: on GC-rikkamad ja neis esinevad modifitseeritud Nalused (5-metüültiouridiin). Termofiilide valkudes on rohkem ioonseid sidemeid valgu osade vahel ja vähem väljaulatuvaid
Ensüüm on võimeline kasutama kolme alternatiivset substraati A, B ja C. Ensüümi kcat/Km väärtused substraatide A, B ja C jaoks on vastavalt 10 5 M-1s-1, 102 M-1s-1 ja 0,1 M-1s-1. Reastage substraadid alustades ensüümi jaoks kõige parema substraadiga.
Ensüümid on biokatalüsaatorid, mis kiirendavad või pidurdavad biokeemilisi reaktsioone.Ensüümide tähtsused ja omadused on biokatalüütiline aktiivsus, konkreetne enssüüm seostub vaid konkreetse substraadiga, süntees allub geneetilisele kontrollile.
Ensüüm on termostabiilne ja on isoleeritud kuumavee allikates elavatest bakteritest (näit. Thermus aquaticus ja temalt saadud ensüümi nimetatakse TaqI). Reaktsioonis kasutatavad komponendid (maatriks DNA, praimerid, ensüüm ja vabad
Ensüüm - biokeemilise reaktsiooni kiirust reguleeriv valk Eos- organismide eriline paljunemisrakk, mis on spetsialiseerunud mingi organismirühma levikuks ja ebasoodsate keskkonnatingimuste üleelamiseks mingi ajaperioodi jooksul
Ensüümid on bioloogilised katalüsaatorid, mis kiirendavad biokeemilisi reaktsioone elusorganismides. Ensüümid on kõik spetsiifilised ja katalüüsivad ainult teatud kindlaid reaktsioone. Piimanduskeele ABC KT!!!!
Ensüüm - substraat või ensüüm-inhibiitor kompleksi struktuuri kindlakstegemine ensüümreaktsiooni iseloomustavate tasakaalu- ja kiiruskonstantide määramine produktide ja vaheühendite kindlakstegemine
Ensüüm dna - polümeraas seondub DNA ahelaga DNA-polümeraas sünteesib mõlema DNA ahelaga komplementaarsed uued DNA ahelad Replikatsioon lõppeb, kui mõlemalt DNA-ahelalt on sünteesitud uus DNA molekul
Ensüümid on erilised valgud, mida leidub kõikides loomades ning mille mõjul toimuvad kõik keemilised reakstsioonid organismis. Seede-ensüümid satuvad kesksoolde, kus nende abil toit seeditakse.
Ensüüm - RNA-sõtuv DNA polümeraas ehk pöördtranskriptaas ehk revertaas, mis katalüüsib DNA sünteesi RNA matriitsilt ja seega sai selgeks, et DNA’d sünteesitakse nii DNA kui RNA alusel.
Ensüüm alkb – eukarüoodis on palju homolooge ja see on ensüüm, mis ei võta metüülrühma endale, vaid oksaalatsetaadina kantakse metüülrühm, mille tulemusena formaalaldehüüd tekib.
Ensüüm on disainitud ‡ siduma X tugevamini kui S või P. Katalüüsi soodustavad faktorid: lähedus ja orientatsioon; entroopia vähenemine ES moodustumisel; ES destabiliseerimine.
Ensüüm on võimeline kasutama kolme alternatiivset substraati A, B ja C. Ensüümi kcat/KM väärtused substraatide A, B ja C jaoks on vastavalt 105 M-1s-1, 102 M-1s-1 ja 0,1 M-
Ensüümi kontsentratsioon on 1 mg/ml ja kogu lahuse maht on 5 ml. Ensüümi kontsentatsioon on 1 mg/ml ,lahuse maht on 5 ml tuleb kaaluda analüütilisel kaaludel 5 mg (0,005 g) Alcalase.
Ensüüm - substraadi kompleksi moodustumise kiirus võrdub: v=k1[E][S] (kompleksi moodustumise kiiruse konstant korda ensüümi ja substraadi kontsentratsioonid.
Ensüüm dna - polümeraas. Tulemuseks on kaks uut DNA-kaksikheeliksit, milles mõlemas on üks ahel vanast kaksikheeliksist ja üks uus, värskelt sünteesitud ahel.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ensüümid – elusrakkudes kulgevate biokeemiliste reaktsioonide kiirendajad e katalüsaatorid, mis suunavad ja reguleerivad tuhandeid degradatsiooni, sünteesi, energia ülekande jpt reaktsioone; ensüümide ehitus – kõik ensüümid, va mõni katalüütiline RNA, on valgud, koosneb aminohapetest, temas on nii aktiivtsener kui regulatoorsed tsentrid;
Ensüümi klassifikatsioonis on kuus peamist rühma millel on oma nimetus olemas: 1) Oksüreduktaasid mille funktsiooniks on redoksreaktsioonid ehk elektronide ülekanne.
Ensüümi lõikamiskohas on toimunud muutus, ei lõika ensüüm sealt ning sel juhul tekivad võrreldes algse DNA lõikusega erineva pikkusega DNA fragmendid.
Ensüüm - biokeemilise reaktsiooni kiirust reguleeriv valk 26. Homöostaas- stabiilne sisekeskkond, mis tagatakse metabolismi (ainevahetus)
Ensüüm - eriliste omadustega valgud, mis kindlustavad organismis keemiliste reaktsioonide toimumise, jäädes ise samal ajal muutumatuks
Ensüüm - biokeemilise reakt kiirust reguleeriv valk Peptiidside- kovalentne side valgu molekuli ehitussse kuuluvate aminohappejääkide
Ensüümid - e. Biokatalüsaatrorid- viivad läbi keemilisi reaktsioone organismis. Vitamiinid- on ained, mis reguleerivad ainevahetust.
Ensüümid on eriliste omadustega valgud, mis tagavad keemiliste reaktsioonide toimumise organismis, jäädes ise samal ajal muutumata.
Ensüüm - biokeemilise reaktsiooni kiirust reguleeriv valk Eoseline paljunemine - mittesuguline paljunemine, mis toimub eoste abil.
Ensüümid on erilised valgud, mida leidub kõikides loomades ning mille mõjul toimuvad kõik keemilised reakstsioonid organismis.
Ensüümid on biokeemilised katalüsaatorid, mida iseloomustab suur katalüütiline jõud, kõrge spetsiifilisus ja reguleeritavus.
Ensüümid on spetsiifilise toimega liht- või liitvalgud, mis organismi omastel tingimustel viivad läbi biokeemilisi reaktsioone.
Ensüümid - eriliste omadustega valgud,mis kindlustavad organismis keemiliste reaktsioonide toimuminse,ise muutumatuks jäädes.
Ensüüm - Ensüümid on bioloogilised katalüsaatorid( nendele on omane suur efektiivsus ja kõrge substraadispetsiifilisus).
Ensüüm on lahustunud. Ensüümipreparaat lahustus peaaegu täielikult, sest see sisaldas ka täiteainet, mis ei lahustunud.
Ensüüm - substraat kompleks on statsionaarses olekus, siis ensüüm-substraat kompleksi kontsentratsioon ajas ei muutu.
Ensüümid on valgulised biokatalüsaatorid, mis juhivad reaktsioonide kulgemist elusorganismides mõõdukal temperatuuril.
Ensüüm - valguline katalüsatoor Kiirendavad ainevahetuslikke reaktsioone ja tagavad selle, et ei toimuks tormiliselt.
Ensüüm – valguline katolisaator Ajuripats: kasvuhormoon-soodustav kasvu, mõju eriti luustiku ja lihaste kasvule.
Ensüümid - valgud,mis modifitseerivad spetsiifilist substraati, kusjuures nende efekt seisneb aktivatsioonienergia
Ensüüm - valk, mis reguleerib bikoeemilise Genoom- geneetiline marerjal, mis sisaldub reakstsiooni kiirust.
Ensüüm on katalüsaator(keemiline või orgaaniline aine), mis kiirendab keemiliste reaktsioonide toimumist.
Ensüümid on kõrge substraadispetsiifilisusega – nad võivad läbi viia vaid ühte või mõnda reaktsiooni.
Ensüümi aktiivtsenter on ensüümi molekuli piirkond, kus substraat interakteerub teatavate aminohapete radikaalidega.
Ensüüm on valgulise ehitusega katalüsaator, mis kiirendab kehas toimuvaid biokeemilisi reaktsioone.
Ensüümid – valgulised katalüsaatorid, mis reguleerivad reaktsioonide kulgemist elusorganismides.
Ensüüm – võtab osa toitainete lagundamise protsessist, aidates neid kiiremini lagundada.
Ensüüm - sübstraadi (ES) kompleks Konkurentne inhibitsioon Mittekonkurentne inhibitsioon
Ensüüm – valgulise ehitusega katalüsaator, mis kiirendab biokeemilisi reaktsioone
Ensüümi kontsentratsioon on vahemikus 1-5 mg/ml. Arvutada välja ensüümipreparaadi kaalutise suurus.
Ensüümi c - terminaalne domeen interakteerub degradasoomi 3 ülejäänud komponendiga.
Ensüüm - valk, mis reguleerib rakkudes toimuvate keemiliste reaktsioonide kiirust.
Ensüümid on olulised metabolismis, sest need võimaldavad organismide autojuhtimist.
Ensüümid on väga efektiivsed katalüsaatorid, mis kiirendavad reaktsioone kuni 1017
Ensüümid on erilised valgud, mis kiirendavad kehas toimuvaid keemilisi reaktsioone.
Ensüüm - eriliste omadustega, biokeemilise reaktsiooni kiirust reguleeriv valk.
Ensüümi spetsiifilisus on ensüümidele omane võime eristada substraate, millele nad toimet
Ensüümid on efektiivsed, spetsiifilised hästi reguleeritavad katalüsaatorid.
Ensüümid – on valgud, mis reguleerivad biokeemilisi reaktsioone organismis.
Ensüüm on inaktiivne ainult siis, kui me lahusest inhibiitorit ei eemalda.
Ensüüm rna - polümeraas sünteesib DNA lõigust komplementaarse RNA molekuli.
Ensüüm - on valgud, mis reguleerivad biokeemiliste reaktsioonide kiirust.
Ensüümid – valgud, mis kiirendavad kehas toimuvaid keemilisi reaktsioone.
Ensüümi koensüümiks on biotiin ja on aktiivne vaid N-atsetüülglutamaadi olemasolul.
Ensüümid on valgud, mis reguleerivad biokeemiliste reaktsioonide kiirust.
Ensüümid on reaktsioonide läbiviijad,mitte lähteained või saadused.
Ensüümid e. biokatalüsaatorid -> kõik keemilised rekatsioonid rakus.
Ensüümi aktiivtsenter on oma struktuurilt substraadi struktuuriga komplementaarne.
Ensüümid on looduslikud ained, mis reageerivad orgaanilise mustusega.
Ensüümid - valgud,mis sünteed kindlustavad reaktsioonide toimumise.
Ensüümid on bioloogilised katalüsaatorid, reaktsiooni kiirendajad.
Ensüümid on eriliste omadustega valgud, mis kindlustavad organismis
Ensüümid on bikeemiliste reaktsioonide kiirust reguleerivad valgud.
Ensüümid - enamus ensüüme inaktiveeritakse pastöriseerimisel
Ensüüm - inhibiitor-substraat kompleks ei muundu produktiks.
Ensüümid - kiirendavad ning aeglustavad reaktsioonide kiirust.
Ensüümaatiline funktsioon - (-aas lõpp nt amülaas) lagundavad, sünteesivad.
Ensüüm – valgud, mis reguleerivad reaktsioonide kiirust.
Ensüüm - biokeemilise reaktsiooni kiirust reguleeriv valk
Ensüümid on endogeensed biopolümeerid, biokatalüsaatorid.
Ensüüm - substraadi kompleks)--Klassikaline Michaelis-
Ensüümid - bioloogilised katalüsaatorid elusorganismis.
Ensüüm - substraat kompleks on statsionaarses olekus.
Ensüüm – Elussüsteemides reaktsioonide kiirendaja.
Ensüümi toime on kordineeritud ja aktiivsus on reguleeritud.
Ensüümid – keemilised ained, mis juhivad elutegevust.
Ensüümid – neisse kuuluvad raskmetaalide katioonid.
Ensüüm rna - polümeraas jõuab terminaatorpiirkonda.
Ensüüm – en zume st pärmiraku sees (kreeka k)
Ensüümid on tähtsal kohal biotehnoloogia arengus.
Ensüüm - substraat kompleks on tasakaaluolekus.
Ensüüm – türosiin rekombinaas.
Ensüümid – alandavad reaktsiooni
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ensüümid on erinevate omadustega proteiiniühendid, mida ei panda pesupulbri koostisse palju. «Neid võib võrrelda võtmega, mis sobib ainult ühte lukuauku,» selgitas Jüri Lang.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun