Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
UUS NFT/Krüpto mäng on tulemas. Pane ennast kirja, et saada head kraami enne kui mäng välja tuleb. Teeni krüptot! TEE TASUTA KONTO Sulge
Facebook Like
Add link
Emotsioonid on ahelprotsess, millega kaasnevad keerukad muutused mitmesugustes inimorganismi valdkondades ja millel on nii bioloogiline alus kui ka sotsiaalne ja kultuuriline komponent. Erinevad teoreetilised suunad peavad teatud komponenti emotsioonide tekke ahelas olulisemaks, kui teist (füsioloogilise kallakuga uurijad peavad oluliseks emotsiooni füsioloogilisi avaldusi, kognitiivse suuna esindajad mudelit, mille vahendusel maailma tajutakse).
Emotsioonid on mitmetahulised, kogu keha haaravad protsessid, millega kaasnevad muutused nii inimese füsioloogias, subjektiivses kogemuses kui ka käitumuslikus väljenduses; 3. Emotsioone on võimalik kirjeldada kas laiaulatuslike mõõtmete (nt üldised positiivsed ja negatiivsed emotsioonid) või üksikute spetsiifiliste kategooriate (nt kurbus, rõõm, viha) kaudu.
Emotsioonid - motivatsioon-tahe-tegutsemine 9. Gagne ja Driscolli motivatsioonimudel(TOER) Vaimne jõupingutus eeldab õpimotivatsiooni ja õpetamise planeerimine peakski alguse saama motivatsioonilise seisundi esilekutsumise kavandamisest.

Emotsioonid – intensiivsus, polaarsus, kestus Emotsioonid hindavad, ergutavad/pidurdavad aktiivsust, suunavad tähelepanu, stimuleerivad mälu, väljendavad isiku suhtumist ja eelistus ning on kommunikatsioonivahendiks.
Emotsioonid e. tundmused kaasnevad praktiliselt kõikide tunnetusprtsessidega, kuivõrd nad kujutavad endast subjektiivset hinnangut objektiivsetele nähtustele indiviidi vajaduste rahuldamise seisukohalt lähtudes.
Emotsioonid on tähtsad Emotsionaalse intelligentsuse (EQ) gurud nagu Daniel Goleman ja Jeanne Segal väidavad, et enamik tavalisi inimesi ei ole piisvalt ettevalmistatud efektiivselt emotsioonidega toimetulekuks.

Emotsioonid on ju inimese arengu tagatiseks ja mõistuse käivitajaks. Ja ilmselt keegi ei kahtle selles, et emotsioonid on meie heade ja halbade tegude peamiseks põhjuseks ning tervise ja haiguse allikaks.
Emotsioonid on liialt summutatud, on selle tulemuseks igavus ja kaugus; kui aga liiga äärmuslikud ja pealetükkivad, siis muutuvad nad patoloogiliseks (depressioon, ärevus, raev, maniakaalne
Emotsioonid on mitmetahulised, kogu keha haaravad protsessid, millega kaasnevad muutused nii inimese füsioloogias, subjektiivses kogemuses kui ka käitumuslikus väljenduses.

Emotsioonid - erinevad kultuurid maailmas väljendavad neid ühte moodi (6). Näo tagasiside hüpotees- organism püüab seda emotsiooni käivitada, mis emotsioon on näol.
Emotsioonid e. tunded Emotsioon - afekti ja meeleoluga seotud kompleksne subjektiivne elamus koos psüühiliste, somaatiliste ja käitumuslike komponentidega.
Emotsioonid on ka lateraliseerunud: õnnetunne seostub vasaku ning hirm, viha ja vastikustunne parema poolkera aktivatsiooniga

Emotsioonid on inimese psüühilised seisundid, mis avalduvad psühholoogilise, motoorse või verbaalse reageeringuna.
Emotsioonid – e tundmused on psüühilised seisundid, mis on tingitud teatud sündmustets või mälestustest.
Emotsioonid – kehaline harjutamine maandab psüühilised pinged, parandab meeleolu, enesetunnet ja und.

Emotsioonid on seotud mõtlemise ja loomingulise tegevusega, ning annavad värvingu kogu meie elule.
Emotsioonid on inimestele ülimalt olulised- seepärast tuleks neid ka tõsiselt võtta.
Emotsioonid on tundlikud. Mees peab sellisel perioodil olema mõistlik ja toeks.

Emotsioonid – nim inimese poolt läbielatud suhtumist maailma ja iseendasse.
Emotsioonid on tõelised, nende taga on ajukeemia, millele organism reageerib.
Emotsioonid on niivõrd tugevad, et neid ei suuda elektroonikaga asendada.

Emotsioonid on esiplaanil, ratsionaalne mõtlemine jääb tahaplaanile.
Emotsioonid on kõikjal meie ümber, eelkõige muidugi meie endi sees.
Emotsioonid on sündmustest või tegevusest saadud vahetut elamused.

Emotsioonid on vajaduste omamoodi subjektiivseks väljendajaks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Emotsioonid on mitmetahulised, kogu keha haaravad protsessid, millega kaasnevad muutused nii inimese füsioloogias, subjektiivses kogemuses kui ka käitumises. Emotsioone on võimalik kirjeldada kas laiaulatuslike või üksikute spetsiifiliste kategooriate kaudu.
Emotsioonid on ka hea indikaator normi ja tervise hindamiseks.

Emotsioonid on aga seotud paljude objektide ja ideedega.
Emotsioonid on omased nii inimestele kui loomadele.

Emotsioonid on indiviidi kaasasündinud omadused.
Emotsioonid on ehtsad, neid ei saa vahetada.
Emotsioonid on otseselt seotud käitumisega.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun