Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Elementaarfunktsioonid – funktsioonid, mida saab moodustada pôhielementaarfunktsioonidest aritmeetiliste tehete ja liitfunktsioonide moodustamise abil, n: y = x2 + 2x + 2, y = log(2x-3). Pôhielementaarfunktsioonid: f(x) = c; xa;ax;logax; sinx;…;…arccotx. Liitfunktsioonid: y=f(t) ja t = g(x)  y = f[g(x)] – y on argumendi x liitfunktsioon.
Elementaar - teisendusi. Need on: 1. maatriksi rea/veeru korrutamine nullist erineva teguriga a; 2. ühele reale/veerule k-kordse teise rea veeru liitmine; 3. maatriksi kahe rea veeru ümberpaigutamine. Elementaarteisenduste abil teisendatakse maatriksit nii et kõik maatriksi elemendid ühel pool peadiagonaali saaksid nullideks.
Elementaar - ja fundamentaalosakesi uurides on teadlased jõudnud järeldusele, et mikromaailm on sümmeetriline- see tähendab, et iga kirjeldatud osakese jaoks on olemas osake, mille kõik omadused (va. Mass) on vastupidised vaadeldava osakese omadusega.

Elementaarfunktsioonid on saadud põhiliselt elementaarfunktsioonidest lõpliku arvu aritmeetiliste tehete ja liitfunktsioonide moodustamise kaudu ning nimetatud tehete puhul pidevus säilib, siis on ka kõik elementaarfunktsioonid oma määramispiirkonnas pidevad.
Elementaarfunktsiooniks nimetatakse iga funktsiooni, mida on v˜imalik esitada p˜hiliste elementaarfunktsioonide kaudu, kasutades l˜plik arv korda o o o aritmeetilisi operatsioone (liitmine, lahutamine, korrutamine, jagamine) ja liitfunkt- siooni moodustamist.
Elementaarfunktsiooniks nimetatakse funktsiooni, mis on saadud põhilistest elementaarfunktsioonidest lõpliku arvu aritmeetiliste tehete (so liitmiste, lahutamiste, korrutamiste, jagamiste) ja liitfunktsioonide moodustamise teel.

Elementaar - rakkudes (joonis 3.33). 4.8.1. Ruumiline tihedus (joonis 3.33). Kasutades sfääride mudelit elementaarraku esitamiseks ja aatomraadiuse väärtuseid, võime arvutada materjali ruumtiheduse.
Elementaar - laenguks e nimetatakse vähimat looduses esinevat laengu väärtust: 1 e = 1,6 . 10 -19 C. Prootoni laeng on +e , elektronil –e. Elementaarosakesed on väikseimad aine ja välja osakesed.
Elementaar funktsioon – funktsioon, mis on saadud elementaar põhifunktsioonist ja const lõpliku arvu aritmeetriliste tehete ning liitfunktsioonide ja pöördfunktsioonide moodustamise reegli abil.

Elementaarfunktsioonideks nimetatakse funktsioone, mis on saadavad põhilistest elementaarfunktsioonidest lõpliku arvu aritmeetiliste tehete ja liitfunktsiooni moodustamise operatsioonide teel.
Elementaar - ja keskkoolide hooldamine on munitsipaali hooleks, ülikoolid on prefektuuride hoole all. Erakoole hakati subsideerima spetsiaalsetest riiklikest fondidest.
Elementaarfunktsiooniks nimetatakse funktsiooni, mis saadakse põhielementaarfunktsioonidest lõpliku arvu aritmeetiliste tehete ja liitfunktsioonide moodustamise tulemusena.

Elementaarfunktsioon - funktsioon, mis saadakse põhielementaarfunktsioonidest lõpliku arvu aritmeetiliste tehete ja liitfunktsioonide moodustamise tulemusena.
Elementaar - ja talurahvakoolise õpetajate ettevalmistamisele rajati Tartus 1828. aastal esimene vene riigi elementaarkooli õpetajate seminar.
Elementaarfunktsioonid on pidevad. Funktsiooni määramispiirkonna punkti, kus funktsioon ei ole pidev, nimetatakse antud funktsiooni katkevuspunktiks.

Elementaar - raku suurus ja kuju on kirjeldatav kolme kristallvõre vektoriga a, b, c, mis algavad elementaar-raku ühest nurgast.
Elementaar - ehk mateeriaosakesed on osakesed, mis ise ilmselt ei koosne väiksematest osakestest.
Elementaar - Aatomifüüsika Tuumafüüsika osakeste füüsika Universumiõpetus Astronoomia

Elementaarfunktsiooniks nim. iga funkstiooni, mis on esitatav põhiliste elementaarfunktsioonide kaudu.
Elementaar - põlevaine vesiniku, süsiniku, hapniku, lämmastiku ja väävlisisaldus.
Elementaar - ehk üksikvõimeid ei anna enam väiksemaisk koostiosadeks lahti võtta.

Elementaaranalüsaator - kasutatakse lenduvate el.määramisel org väetisest ja mullast.
Elementaardisjunktsioon on üksik algterm või algtermide disjunktsioon nt x1 v x2 v x3,x1
Elementaarakt - H2 ja I2 molekulide ühinemine kahe HI molekuli tekkega.

Elementaarf - n on pidev oma määramispiirkonna f (x ) sisepunktides.
Elementaar - rakk on ekvivalentne 2 aatomilise elementaarrakuga.
Elementaar funk - n on pidev oma määramispiirkonna sisepunktides.

Elementaarkehake on resistentne paljudele keskkonnatingimustele.
Elementaarfunktsioon on pidev omamääramispiirkonna sisepunktides
Elementaarfunktsioon on pidev m¨¨ramispiirkonna sisepunktides.

Elementaar koolid - lugemine, kirjutamine, arvutamine.
Elementaar - ja retikulaarkehakesena.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun