Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Elementaarlaeng - kõige väiksem eksisteeriv laeng looduses) tähis e λ e= 1,6 • 10 C λ R. Avastas, et vesiniku aatomi tuumalaeng on +e λ Kulla aatomi läbimõõt on 3 • 10 m λ Töötas välja α- osakeste elektrilise reageerimismeetodi λ Rutherfordi α-osakeste hajumiskatse- kullalehe pommitamisel positiivselt laetud alfaosakestega põrkuvad vaid üksikud α-osakesed kullalehelt tagasi.
Elementaarfunktsioonid – funktsioonid, mida saab moodustada pôhielementaarfunktsioonidest aritmeetiliste tehete ja liitfunktsioonide moodustamise abil, n: y = x2 + 2x + 2, y = log(2x-3). Pôhielementaarfunktsioonid: f(x) = c; xa;ax;logax; sinx;…;…arccotx. Liitfunktsioonid: y=f(t) ja t = g(x)  y = f[g(x)] – y on argumendi x liitfunktsioon.
Elementaar - teisendusi. Need on: 1. maatriksi rea/veeru korrutamine nullist erineva teguriga a; 2. ühele reale/veerule k-kordse teise rea veeru liitmine; 3. maatriksi kahe rea veeru ümberpaigutamine. Elementaarteisenduste abil teisendatakse maatriksit nii et kõik maatriksi elemendid ühel pool peadiagonaali saaksid nullideks.
Elementaarkiirgureiks on neis aatomid (näiteks Ne), ioonlasereis ioonid (Ar +, Cd+-aur), molekullasereis molekulid (CO2). Molekullasereis rakendatakse võnkeseisunditevahelisi siirdeid. Niisuguste molekullaserite kasutegur on 10-30%. Gaaslaseritega on saadud valguse seni ületamatud koherentsus, monokromaatilisus ja suunatus.
Elementaar - ja fundamentaalosakesi uurides on teadlased jõudnud järeldusele, et mikromaailm on sümmeetriline- see tähendab, et iga kirjeldatud osakese jaoks on olemas osake, mille kõik omadused (va. Mass) on vastupidised vaadeldava osakese omadusega.
Elementaarfunktsioonid on saadud põhiliselt elementaarfunktsioonidest lõpliku arvu aritmeetiliste tehete ja liitfunktsioonide moodustamise kaudu ning nimetatud tehete puhul pidevus säilib, siis on ka kõik elementaarfunktsioonid oma määramispiirkonnas pidevad.
Elementaarfunktsiooniks nimetatakse iga funktsiooni, mida on v˜imalik esitada p˜hiliste elementaarfunktsioonide kaudu, kasutades l˜plik arv korda o o o aritmeetilisi operatsioone (liitmine, lahutamine, korrutamine, jagamine) ja liitfunkt- siooni moodustamist.
Elementaarlaeng on prootoni (positiivne) või elektroni (negatiivne) elektrilaeng. Elementaarlaeng on universaalne füüsikaline konstant ja tema tähis on e. ga keha elektilaeng on alati elementaarlaengu täisarvkordne. Sellel reeglil on kaks erandit.
Elementaarlaenguks nimetatakse vähimat looduses esinevat laengu väärtust *1 e = 1,6 * 10 -19 C 3.Looduses leidub kahte liiki laenguid , neid nim positiivseks + ja negatiivseks -. Erinimelised laengud tõmbuvad ja samanimelised tõukuvad.
Elementaarfunktsiooniks nimetatakse funktsiooni, mis on saadud põhilistest elementaarfunktsioonidest lõpliku arvu aritmeetiliste tehete (so liitmiste, lahutamiste, korrutamiste, jagamiste) ja liitfunktsioonide moodustamise teel.
Elementaarkiud on lühikesed ja jagamatud üksikkiud, nt looduslikud kiud (puuvill,vill). Tehnilised kiud on looduslikud taimkiud/kiukimbukesed, mis koosnevad omavahel pektiiniga (liimiga) ühendatud elementaarkiud.
Elementaar - rakkudes (joonis 3.33). 4.8.1. Ruumiline tihedus (joonis 3.33). Kasutades sfääride mudelit elementaarraku esitamiseks ja aatomraadiuse väärtuseid, võime arvutada materjali ruumtiheduse.
Elementaar - laenguks e nimetatakse vähimat looduses esinevat laengu väärtust: 1 e = 1,6 . 10 -19 C. Prootoni laeng on +e , elektronil –e. Elementaarosakesed on väikseimad aine ja välja osakesed.
Elementaar funktsioon – funktsioon, mis on saadud elementaar põhifunktsioonist ja const lõpliku arvu aritmeetriliste tehete ning liitfunktsioonide ja pöördfunktsioonide moodustamise reegli abil.
Elementaarlaenguks e nimetatakse vähimat looduses esinevat laengu väärtust: 1 e = 1,6 . 10 -19 C. Prootoni laeng on +e , elektronil –e. Elementaarosakesed on väikseimad aine ja välja osakesed.
Elementaarfunktsioonideks nimetatakse funktsioone, mis on saadavad põhilistest elementaarfunktsioonidest lõpliku arvu aritmeetiliste tehete ja liitfunktsiooni moodustamise operatsioonide teel.
Elementaarlaeng - elementosakese laeng |e|=1,6*10 -19 C, elektronil, prootonil 4. Elektrilaengu jäävuse seadus: elektriliselt isoleeritud süsteemis on summaarne laeng muutumatu.
Elementaarkiirgureiks on neis aatomid (näiteks Ne), ioonlasereis ioonid (Ar+, Cd+-aur), molekullasereis molekulid (CO2). Molekullasereis rakendatakse võnkeseisunditevahelisi siirdeid.
Elementaarlaeng - Elementaarlaeng on prootoni (positiivne) või elektroni (negatiivne) elektrilaeng. Elementaarlaeng on universaalne füüsikaline konstant ja tema tähis on e.
Elementaar - ja keskkoolide hooldamine on munitsipaali hooleks, ülikoolid on prefektuuride hoole all. Erakoole hakati subsideerima spetsiaalsetest riiklikest fondidest.
Elementaarne on oma tunnetes selgusele jõuda, teada mida ja keda tegelikult tahetakse sellest suhtest, enne kui hetkelist kiindumust hakata kutsuma oma elu armastuseks.
Elementaarfunktsiooniks nimetatakse funktsiooni, mis saadakse põhielementaarfunktsioonidest lõpliku arvu aritmeetiliste tehete ja liitfunktsioonide moodustamise tulemusena.
Elementaarlaeng - vähim looduses eksisteeriv laengu väärtus=1,6*10-19C Laengu jäävuse seadus-elektriliselt isoleeritud süsteemi kogulaeng on jääv suurus.
Elementaarlaenguks e nimetatakse vähimat loodu- ses esinevat laengu väärtust 1 e = 1,6 . 10 -19 C. Prootonil on laeng +e , elektronil –e, neutronil laeng puudub.
Elementaarlaneg – vähim võimalik laengu väärtus (e=1.6 * 10 astmes -19). Elementaarlaeng on prootoni (positiivne) või elektroni (negatiivne) elektrilaeng.
Elementaarfunktsioon - funktsioon, mis saadakse põhielementaarfunktsioonidest lõpliku arvu aritmeetiliste tehete ja liitfunktsioonide moodustamise tulemusena.
Elementaarlaeng on väikseim iseseisvalt eksisteeriv laeng, mille suurus on 1,6*10-19 Prootonil on laeng +e Elektronil on laeng –e Neutronil laeng puudub
Elementaarlaeng – vähim võimalik laeng 1,6 x 10-19C. Elektrilaengu jäävuse seadus: elektriliselt isoleeritud süsteemi kogulaeng on jääv suurus.
Elementaarlaeng on väikseim võimalik laengu väärtus, see on 1,6*10-19C. 4. Elektroni laengu märk on – ja laengu suurus on üks elementaarlaeng.
Elementaar - ja talurahvakoolise õpetajate ettevalmistamisele rajati Tartus 1828. aastal esimene vene riigi elementaarkooli õpetajate seminar.
Elementaarlaeng - vähim Elektrivool on vabade laetud Vooluringiks nimetatakse omavahel olemasolev laeng (elektronil ja osakeste suunatud liikumine.
Elementaarkiud on lühikesed ja jagamatud üksikkiud, mille pikkus on tavaliselt 10-900 mm. Elementaarniidid on on pikad ja jagamatud üksikkiud.
Elementaarfunktsioonid on pidevad. Funktsiooni määramispiirkonna punkti, kus funktsioon ei ole pidev, nimetatakse antud funktsiooni katkevuspunktiks.
Elementaarlülideks nimetatakse kõige lihtsamaid funktsionaalseid elemente, mida ei saa enam lihtsustada ilma, et nad kaotaksid talitusvõime.
Elementaarkolmnurga hüpotenuusiks on paralleelilõik SS1 e. ∆tcosδ. ∆A ja ∆t on puhtal kujul horisondi ja ekvaatori s.t. suurringide kaartelõigud.
Elementaar - raku suurus ja kuju on kirjeldatav kolme kristallvõre vektoriga a, b, c, mis algavad elementaar-raku ühest nurgast.
Elementaarlaengul on positiivne või negatiivne elektrilaeng, 1,6021 x10-19 C. Mistahes elektrilaeng on elementaarlaengu täisarvkordne.
Elementaarlaeng - Elementaarlaengu väärtus on 1.6*10^-19 C ( ^ = astmes ) Elementaarlaeng on prootoni või elektroni elektrilaeng.
Elementaarlaeng on väiksem iseseisvalt eksisteeriv laeng 1,6x10-19 C Esineb prootonitel (positiivne) ja elektronidel (negatiivne)
Elementaarlaeng - q=1.6*10-19C. 3. Erimärgiliste laengute vahel mõjub tõmbejõud, samamärgiliste vahel aga tõukejõud.
Elementaarlüli - Elementaarlüli on monomeerist tekkinud aatomite rühm, mis hakkab polümeeri molekulis korduma.
Elementaarlaeng – kõige väiksem jagamatu laeng looduses (elektroni ja prootoni vahel) e = +/- 1,6 * 10-19C
Elementaarmolekuk ehk aatom.Suur rõhk oli massi definitsioonil,mis kaotas seni kasutuses oleva sõna kaal.
Elementaar - ehk mateeriaosakesed on osakesed, mis ise ilmselt ei koosne väiksematest osakestest.
Elementaarlaengud on väikseimad elektrilaengud, mida ei saa enam osadeks jagada ega osakest ära võtta.
Elementaarmaastikule on iseloomulik, et selles ei ole mingit sisemist põhjust, mis piiraks tema mõõtmeid.
Elementaarlülisid nimetatakse tüüplülideks. Võimenduslüli: kõige lihtsamaks näiteks jäik kang.
Elementaar - Aatomifüüsika Tuumafüüsika osakeste füüsika Universumiõpetus Astronoomia
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elementaarlaeng - Elementaarlaeng on prootoni (positiivne) või elektroni (negatiivne) elektrilaeng Laengu jäävuse seadus –on füüsika seadus, mille kohaselt elektriliselt isoleeritud süsteemis on igasuguse kehadevahelise vastasmõju korral kõigi elektrilaengute [algebraline summa] jääv
Elementaarfunktsiooniks nim. iga funkstiooni, mis on esitatav põhiliste elementaarfunktsioonide kaudu.
Elementaarlaeng - vähim võimalik laengu väärtus, mida jagada ei saa. 1e= 1.6 ⋅10 −19 q
Elementaarlüli - kovalentsete sidemetega seotud korduv struktuuriühik polümeeri molekulis.
Elementaar - põlevaine vesiniku, süsiniku, hapniku, lämmastiku ja väävlisisaldus.
Elementaar - ehk üksikvõimeid ei anna enam väiksemaisk koostiosadeks lahti võtta.
Elementaarkiirgureiks on neis aatomid, ioonlasereis ioonid, molekulaarlasereis molekulid.
Elementaaranalüsaator - kasutatakse lenduvate el.määramisel org väetisest ja mullast.
Elementaardisjunktsioon on üksik algterm või algtermide disjunktsioon nt x1 v x2 v x3,x1
Elementaarlaeng on prootoni (positiivne) või elektroni (negatiivne) elektrilaeng.
Elementaarlaenguks on prootoni (positiivne) või elektroni (negatiivne) elektrilaeng.
Elementaarlaeng on laeng, mida omavad elementaarosakesed elektron ja prooton.
Elementaarlaeng on prootoni ja elektroni täpselt võrdne laeng, 1,6 * 10^-19
Elementaarlaeng on laeng, mida omavad elementaarosakesed prooton ja neutron.
Elementaarlaeng – kõige väiksem laeng looduses u. 1,6 * 10 astmes -19 C
Elementaarlaeng on universaalne füüsikaline konstant ja tema tähis on e.
Elementaarlaenguks nimetatakse vähimat looduses eksisteerivat elektrilaengut.
Elementaarakt - H2 ja I2 molekulide ühinemine kahe HI molekuli tekkega.
Elementaarf - n on pidev oma määramispiirkonna f (x ) sisepunktides.
Elementaarlaeng – väikseim looduses esinev elektrilaeng, e=1,6*10 -19C.
Elementaarlaenguks nimetatakse vähimat looduses esinevat laengu väärtust.
Elementaar - rakk on ekvivalentne 2 aatomilise elementaarrakuga.
Elementaar funk - n on pidev oma määramispiirkonna sisepunktides.
Elementaarlaeng - vähim, katseliselt tuvastatud laengu väärtus.
Elementaarlaeng – on vähim looduses eksisteeriv elektrilaeng.
Elementaarlaenguks nim. väikseimat laengut, mida keha vôib omada.
Elementaarkehake on resistentne paljudele keskkonnatingimustele.
Elementaarfunktsioon on pidev omamääramispiirkonna sisepunktides
Elementaarlüli – monomeerile vastav rühmitus polümeeris.
Elementaarlüli - polümeeri molekulis korduv struktuuriühik
Elementaarlaeng - looduses kõige väiksem olemasolev laeng.
Elementaarfunktsioon on pidev m¨¨ramispiirkonna sisepunktides.
Elementaarlülid on omavahel kovalentsete sidemetega seotud.
Elementaarkihtideks jaotamine on vajalik piisava täpsuse saavutamiseks.
Elementaarlaeng – väikseim looduses eksisteeriv laeng.
Elementaarlaeng on kõige väikseb looduses esinev laeng.
Elementaarlaeng on prootoni või elektroni elektrilaeng.
Elementaarkiirgureiks on neis aatomid, ioonid või molekulid.
Elementaar koolid - lugemine, kirjutamine, arvutamine.
Elementaarlaeng - vähim looduses eksisteeriv laeng.
Elementaarkool - kreiskool- gümnaasium- ülikool.
Elementaarlaeng - vähim võimalik laengu väärtus
Elementaarkoostis on elava ehituse/talitluse alus.
Elementaarkoolid - asutati linnades (eesti keel)
Elementaar - ja retikulaarkehakesena.
Elementaarlüli - korduv struktuuriühik.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elementaarlaeng on vähim võimalik laengu väärtus. Kõigi ainete aatomid koosnevad alg- ehk elementaarosakestest- prootonitest, neutronitest ja elektronidest.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun