Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Ekvivalentsus - tootlikkus keskkonnaruumi üle Maakattetüüp kordaja kordaja peetakse tingühikutes: Põllumaa 2,64 1.1.09 globaalsetes hektarites Rohumaa 0,5 0,86 Metsamaa 1,33 1,28 inimese kohta aastas Merealad 0,4 4,08 (gha/in.a.). Selleks, et Veekogud 0,4 1 Asustusmaa 2,64 1,01 hinnata mitmele Süsiniku sidumise maa 1,33 - globaalsele ha vastab mingi maalapi 1 ha korrutatakse see kahe kaalukordajaga.
Ekvivalentsitehe on tautoloogia. NÜ. Koostage väidete paari kohta tõeväärtustabelid ning tehke kindlaks, kas paarides olevad väited on loogiliselt samaväärsed (ekvivalentsed): „Anne tuleb töölt, aga tal ei ole pea uimane”; „Pole tõsi, et kui Anne tuleb töölt, siis on tal pea uimane”. Lahendus: tõlgime: A – Anne tuleb töölt; U – tal (Annel) on pea uimane.
Ekvivalentsus printsiip – selle alusel sõlmitakse tariifseid palgakokkuleippeid Töö hindamise meetodid: Kriteeriumid: • Erialased teadmised • Vilumus • Kehaline ja vaimne pinge töö tegemisel • Vastutus inimeste ja asjade eest • Keskkonnamõjud Töö väärtused - töö keerukuse määramise objektiivsed mõõdud, mis kehtivad iga töötaja kohta, kes tööd teeb.
Ekvivalentsed - õigepindsed projektsioonid, kus pindalade suhe kaardil võrdub vastavate pindalade suhtega maaellipsoidil.
Ekvivalentsiseoseks nimetatakse seost, mis on refleksiivne, sümmeetriline ja transitiivne. Elemendiga a (A element) ekvivalentsete elementide hulka nimetatakse a ekvivalentsiklassiks (hulgal A). Elemendiga a ekvivalentsete elementide hulka tähistatakse [a] = {b | aRb}, kus R on ekvivalentsiseos.
Ekvivalentsed tasapinnad on määratud kristallsümmeetriaga ja nende kogumik moodustab tasapindade perekonna ja seda märgitakse {hkl} kui sümmeetriliste tasapindade perekond. Näiteks Milleri indeksid kuubi pindadele (100), (010) ja (001) võib esitada koos kui tasapindade perekond { 100 }.
Ekvivalentsusprintsiibi ilminguks on kaaluta olek langevas liftis või ümber Maa tiirlevas kosmoselaevas -- mitte kummaski pole mitte mingite mõõtmistega võimalik kindlaks teha ei kiirenduse ega gravitatsioonivälja olemasolu. Kuidas seda matemaatiliselt väljendada, selles on küsimus.
Ekvivalentsusprintsiip - raske (graviteeruv) mass ja inertne mass on ekvivalentsed; pole mingit võimalust kindlaks teha, kas vaadeldav keha asub gravitatsiooniväljas või kiirendusega liikuvas taustsüsteemis.
Ekvivalentsiklass - Seotud vektoriga AB ϵ E 0 ekvivalentsete seotud vektorite hulka { : ~ AB } nimetame ekvivalentsiklassiks moodustajaga AB . Ekvivalentsiklassi moodustajaga AB tähistame abil.
Ekvivalentsiseos ehk samaväärsusseos on selliste terminite vahel, mis tähistavad üht ja sama mõistet või niivõrd lähedasi mõisteid, et neid ei ole otstarbekas lahus hoida.
Ekvivalentsi - seosele viitavad väljendid siis ja ainult siis kui (siiss), parajasti siis kui . Nt Kass näub siis ja ainult siis kui koer haugub.
Ekvivalentseks jõusüsteemiks nimetatakse jõusüsteemi, millega saab asendada kehale mõjuva algse jõusüsteemi ilma, et keha tasakaal sellest
Ekvivalentsed - Lõpmata väikesed (suured) suurused α(x) ja β(x) piirprotsessis x-> a , kui lim α(x) / β(x)=1
Ekvivalents - iga primaarne üksus teostab enda sees samu funktsioone mida teine tema kõrval.
Ekvivalents on tõene ainult siis, kui tema osalausete tõeväärtused on samad.
Ekvivalentseteks jõupaarideks – nim. jõupaare, mille mõju jäigale kehale on ühesugune.
Ekvivalentsisuhe on relatsioon kus kehtib ref, süm ja trans.
Ekvivalentsed e. õigepindsed, pindalad on õiged.
Ekvivalents – tähistatakse märgiga .
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ekvivalentsed ehk õigepindsed Konventsionaalsed ehk projektsioonid, mille puhul kumbi eespool nimetud tingimus ei kehti määral.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun