Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Eksponent - JA LOGARITMVÕRRAND EKSPONENT- JA LOGARITMVÕRRAND (kordamine tasemetööks) (kordamine tasemetööks) ( ) 1. log 2 x 2 + 10 x + 8 = 5 ( ) 1. log 2 x 2 + 10 x + 8 = 5 2. log 2 ( 3 − x ) + log 2 (1 − x ) = 3 2. log 2 ( 3 − x ) + log 2 (1 − x ) = 3 3. log 2 ( 4 − x ) + log 2 (1 − 2 x ) = log 2 9 3. log 2 ( 4 − x ) + log 2 (1 − 2 x ) = log 2 9 4. ln ( x −1) = 2 4. ln ( x −1) = 2 5. 3 log 3 + 7 log 3 x = 6 5. 3 log 3 + 7 log 3 x = 6 2 2
Eksponentfunktsiooni väärtus on positiivne argumendi y=(1/a)x y=ax iga väärtuse korral;  kui a>1, on eksponenfunktsioon rangelt kasvav, kui 0
Eksponent - ja trigonomeetrilised funktsioonid, nende Kui asendada muutuja y unktsioonis f(x) ilmutatud avaldisega,siis Funktsiooni piirväärtuse definitsioon ja geomeetriline piirväärtus lim 𝑓(𝑥) = 𝑏 ehk suvalises protsessis x→a, a≠0 läheneb graafiku 𝑥→𝑎 määramispiirkonnad, väärtuste hulgad ja graafikud muutub võrrand samasuseks.
Eksponentsiaalne kasvukõver on nn idealiseeritud juhtum – keskkonnaressursside piiratuse tõttu ei saa populatsiooni arvukus üle teatud piiri (nn elukoha kandevõime) tõusta.
Eksponent - ja logaritmfunktsiooni omaduste kasutamine vastavate võrrandite ja võrratuste lahendamisel; • eksponent- ja logaritmfunktsioonide graafikute skitseerimine ja lugemine; • eksponent- ja logaritmfunktsioonide pöördfunktsioonide, nende määramis- ja muutumispiirkondade leidmine ning graafikute skitseerimine.
Eksponentfunktsioon on funktsioon kujul y= , kus astme alus a on konstantne ja a>0 ja a≠1. Määramispiirkond X= ja väärtuste hulk Y=(0,∞). Def.Trigonomeetrilised funktsioonid on funktsioonid kujul y=sinx,y=cosx,y=tanx ja y=cotx radiaanides antud argumendiga x. Määramispiirkonnad ja väärtuste hulgad on järgmised:
Eksponentsiaalne kasvamine on palju kiirem kui polünomiaalne ehk polünoomiga antud kasvamine.
Eksponentsiaalses kasvufaasis on valdavad Fis, HU, StpA, IHF ja H-NS; statsionaarses faasis on aga põhilised DpS, IHF (hulk suurenenud 7 korda) ja HU (hulk vähenenud 3 korda). Neist muutustest tingituna toimuvad globaalsed muutused nukleoidi struktuuris ja DNA transkriptsioonilises aktiivsuses.
Eksponentfunktsioon on selline funktsioon, mille juurdekasv on proportsionaalne funktsiooni väärtustega. Kui kasv on sünkroonne, siis kehtib valem N=N0 x2k , kus N on lõplik rakkude arv, k- jagune,iste arv N0 rakkude algkogus. Sünkroonset kasvu kirjeldab diagramm.
Eksponent protsessile on iseloomulik et laadimine jõuab lõpuni (samuti tühjenemine) 3-5 tau möödumisel, kusjuures tau väärtus sõltub ahela elementide väärtustest. Veel on iseloomulik see, et eksponent funtsiooni alg osa kuni 0,5 tauni on
Eksponentsiaalne tasandamine – Libiseva keskmise meetod – leitakse tunnuse iga väärtuse ja tema naaberväärtuste aritmeetiline keskmine (vahel ka mediaan).Eksponentsiaalne tasandamine – lühemate ja stabiilsemate aegridade korral.
Eksponentsiaalses faasis on Fis valku 60000 molekuli raku kohta, kuid statsionaarses faasis jääb ta detekteerimatuks (alla 100 molekuli). Seega on Fis kasvavates rakkudes üheks põhiliseks nukleoidiga assotsieeruvaks valguks.
Eksponentfunktsioon on funktsioon järgmisel kujul: y = ax , kus astme alus a on konstantne ja rahuldab võrratust a > 0. Lisaks sellele võrratusele eeldame veel, et a = 1 Eksponentfunktsiooni korral X = R ja Y = (0,∞).
Eksponentfunktsioon on funktsioon kujul = , , kus astme alus on konstantne ja rahuldab võrratust > 0. Eeldades, et ≠ 1, siis = ℝ ja = 0, ∞ . Kui > 1 on graafik kogu oma määramispiirkonnas kasvav.
Eksponentf - n on f-n milles sisaldub e ( ....), mis on võetud astmesse x. 8. Mis on logaritmfunktsioon? Esitage logaritmfunktsiooni näide ja koostage selle graafik!
Eksponentfunktsioon on üksühene ja tal on pöördfunktsioon x= (logaritmfunktsioon) Pöördfunktsiooni võtmisel määramispiirkond ja muutumispiirkond vahetavad kohad.
Eksponentfunktsioon – y = , kus astmealus a on konstantne ja rahuldab võrratust a>0. Lisaks sellele eeldame veel, a ≠ 1, sest muidu oleks see konstantne funktsioon.
Eksponentfunktsioon on funktsioon järgmisel kujul: y = ax , kus astme alus a on konstantne ja rahuldab võrratust a > 0. Lisaks sellele võrratusele eeldame veel,
Eksponentsiaalses kasvufaasis on 20000 H-NS-i molekuli raku kohta, kuid statsionaarses faasis tema hulk langeb ja jõuab 40%-ni maksimaalsest tasemest.
Eksponent - ja logaritmfunktsioon tirgonomeetrilised ja arkusfunktsioonid Piirväärtus Lõpmata väike suurus, selle omadused.
Eksponent - ja omadusi; logaritmvõrrand, 7) lahendab lihtsamaid eksponent- nende ja logaritmvõrrandeid ning – lahendamine.
Eksponentsiaalne kasv – iseloomustab organismi maksimaalset võimet oma arvukust suurendada kui puuduvad igasugused piiravad tegurid.
Eksponentfun - x nim fun, kus muutuja on astendaja y=ax (lisating a>0, a ei tohi =1). Eksponentfun pöördfun on logaritmfun.
Eksponent protsessile on iseloomulik et laadimine neid kasutatakse soovitava kestuse ja amplituudiga impulsside formeemiseks.
Eksponent - ja trigonomeetrilised funktsioonid, nende määramispiirkonnad, väärtuste hulgad ja graafikud.
Eksponentjaotus on määratud ühe parameetriga µ, mis on keskmine ajavahemik kahe järjestikuse sündmuse vahel.
Eksponentsiaalne kasv – kasvumäär on fikseeritud 72 reegel – abivahnd majandusnäitajate kasvutempode arvutamisel.
Eksponentsiaalfunktsioonist on kõige õigem mõelda kui teatavat tüüpi väga kiirest kasvamisest või kahanemisest ajas.
Eksponentsiaalfunktsioon on määratud kõikide reaalarvude korral ehk tema määramispiirkonnaks on reaalarvude hulk.
Eksponentsiaalselt kasvavates E. coli rakkudes on σS ebastabiilne, poolestusajaga 1,5 kuni 2,5 minutit.
Eksponentsiaalfunktsioonideks on näiteks funktsioonid või , kus võib olla ükskõik mis reaalarv.
Eksponentfunktsiooniks nim. funktsiooni , c kuulub hulka R, a > 0, a≠ 1 x kuulub hulka R
Eksponent - ja logaritmfunktsioon , tirgonomeetrilised ja arkusfunktsioonid.
Eksponent - a a funktsiooni p¨¨rdfunktsiooniks on logaritmfunktsioon.
Eksponentfunktsioon - Eksponentfunktsioon on funktsioon järgmisel kujul: y = a
Eksponentvõrrandiks nimetatakse võrrandit, milles tundmatu esineb astendajas.
Eksponentsiaalne kasv on suuruse y suurenemine seose y=a x järgi, kus a>1.
Eksponentfunktsioon on funktsioon järgmisel kujul: y = a x , kus astme
Eksponentfunktsioon – Kui y = ax, a > 1, siis on kasvav funktsioon.
Eksponentsiaalse kiirusega ehk nagu juba nägime – väga kiiresti.
Eksponentfunktsiooniks nimetatakse funktsiooni y=ax a>0 a≠0
Eksponent - ja logaritmfunktsioon i tuletis.
Eksponentfunktsioon on funktsioon j¨rgmisel kujul: a



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun