Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Hotjar Feedback
Eelisaktsiad on tavaliselt hääleõiguseta aktsiad, mis annavad aga nende omanikule eelisõiguse dividendide saamisel. Eelisaktsia omanikele makstava dividendi suurus on põhikirjas protsendina aktsia nimiväärtusest ja need dividendid makstakse välja enne dividendide maksmist teistele aktsionäridele.
Eelisaktsia – Eelisaktsia on omandiõigust tõendav väärtpaber, mis ei anna tema omanikule hääleõigust ettevõtte üldkoosolekul (v.a. erandjuhud), kuid mis annab eesõiguse dividendide saamisel ning ettevõtte lõpetamisel alles jääva vara jaotamisel.
Eelisaktsia – aktsia, mille puhul on dividendi suurus investori jaoks teada ja garanteerib dividendide saamise sõltumata ettevõtte finantstulemustest, kuid ei anna hääleõigust ettevõtte tegevuse üle otsustamisel.

Eelisaktsiad on vahetatavad kindla arvu lihtaktsiate vastu ettevõtete liitumise või omandamise korral teise firma poolt. Lihtakstsia väärtust võib vaadata kui tulevikus saadavate dividendide nüüdisväärtust.
Eelisaktsia – aktsiad, mis saavad kindlaks määratud dividendi enne, kui hakatakse maksma lihtaktsiate dividende, ning mille omanikud saavad likvideerida aktsiaseltsi varadest osa enne lihtaktsionäre.
Eelisaktsia hind on tulumäär, mis tuleb teenida investeeringutelt, mida finantseeritakse eelisaktsiate emiteerimisel saadud kapitaliga, et maksta eelisaktsionäridele dividende fikseeritud määra järgi.

Eelisaktsia – Eelisaktsiad võivad moodustada põhikapitalist kuni 1/3 NIMELINE Üldjuhul nad hääli ei saa. Kui nad 2 aasta jooksul pole täies ulatuses dividende saanud, siis nad saavad hääle.
Eelisaktsiat on nimetatud ka kuld aktsiaks 4.3.3. Eelisaktsia (§237) Aktsia, mis annab eesõiguse dividendi saamisel ja seltsi lõpetamisel alles jääva vara jaotamisel, on eelisaktsia.
Eelisaktsia – ei anna hääleõigust, kuid annab eesõiguse kasumist osa saamisel • Võlakiri – dokument, mis tõendab, et laenaja on laenuandjalt laenu saanud.

Eelisaktsiad – hääleõiguseta aktsiad kuid garanteeritud on teatud ulatuses dividendid. Fikseeritud tulususega – võla kiri ehk obligatsioon väärtpaber.
Eelisaktsiad on tavaliselt hääleõiguseta (või piiratud hääleõigusega) aktsiad, mis annavad aga nende omanikule eelisõiguse dividendide saamisel.
Eelisaktsiad on lihtaktsiatest väiksema riskiga, sest eelisaktsiate omanikele makstakse dividend välja enne dividendi maksmist lihtaktsiate omanikele.

Eelisaktsiatele on omane kumulatiivsus — maksmata jäänud dividendid makstakse korraga välja näiteks juhul, kui ettevõte peaks pankrotti minema.
Eelisaktsia on hääleõiguseta aktsia, mis annab eesõiguse dividendide saamisel ja aktsiaseltsi lõpetamisel alles jääva vara jaotamisel.
Eelisaktsia - ei anna hääleõigust, kuid annab eesõiguse kasumist osasaamisel ja ettevõtte sulgemisel alles jääva vara jaotamisel.

Eelisaktsiaks nimetatakse aktsiat, mis annab eesõiguse dividendide saamisel ja aktsiaseltsi lõpetamisel alles jääva vara jaotamisel.
Eelisaktsiate dividendid on enamasti kumulatiivsed, mis tähendab, et maksmata jäänud dividendid makstakse korraga ettevõtte pankrotistumisel.
Eelisaktsia on hübriidväärtpaber (võlakiri+lihtaktsia). Võlakirjast eristab teda ainult see, et tal ei ole tähtaega.

Eelisaktsia on omandiõigust tõendav hübriidväärtaber, mis omab nii võlakirja kui lihtaktsia mõningaid tunnuseid.
Eelisaktsiad on oma olemuselt hübriid ehk kombineeritud väärtpaber, kuna ta sarnaneb lihtaksiale ja võlakirjale.
Eelisaktsia on väärtpaber, mis garanteerib omanikule dividendid sõltumata ettevõtte tegevustulemustest.

Eelisaktsia on tavaliselt hääleõiguseta aktsia, mis annab omanikule eelisõiguse dividendide saamisel.
Eelisaktsia – aktsionäride koosolekul hääleõiguseta või piiratud hääleõigusega aktsia.
Eelisaktsia omanikel on samuti eelisõigus aktsiaseltsi lõpetamisel alles jääva vara jaotamisel.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Eelisaktsia on nimeline, annab üldjuhul garanteeritud dividendid (tagatis on, kuid mitte 100%). Kui nt kahe aasta jooksul täies ulatuses dividende pole saadud, saadakse hääled, hääled on niikaua kui dividendide võlg on kustutatud, hääled kaotatakse jooksva majandusaasta lõpul.
Eelisaktsiate puhul on üheks aktuaalsemaks küsimuseks dividendid ja nende maksustamine.
Eelisaktsia – dividendi suurus on teada, kuid ei anna hääleõigust.

Eelisaktsia omanikul on peale hääleõiguse kõik muud aktsionäri õigused.
Eelisaktsia omanikul on suurem kindlustunne kui lihtaktsionäril.
Eelisaktsia – tähtajaline, hääleõigust ei anna.

Eelisaktsia on piiratud dividendidega aktsia.
Eelisaktsia – vähestel on eelisaktsiaid.
Eelisaktsiaid võib - olla kuni 1/3 aktsiatest.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun