Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Hotjar Feedback
Eelarvepoliitika – valitsuse (maksu)tulude kujundamise ning kulude kaudu kogunõudluse mõjutamise vahendite ja meetodite kogum (valitsuse otsused valitsuse kulutuste ja maksutulude kasutamise osas) emissioon (väljalase) - on emitendi ühekordse otsuse alusel emiteeritud (väljalastud) samaliigiliste väärtpaberite kogum (edaspidi emissioon). Väärtpabereid võib emiteerida seeriatena või üksikult.
Eelarvepoliitika ehk fiskaalpoliitika. 7.5. Potentsiaalne tootmismaht, selle mõju tegelikule kogupakkumisele lühiajaliselt, pikaajaliselt 1. Lühiajaliselt – hinnad ja palgad ei ole piisavalt paindlikud ning turumajanduse iseregulatsiooni võime on seega piiratud.
Eelarvepoliitika - valitsuse otsused valitsuse kulutuste ja maksutulude kasutamise osas valitsuse kulutused - kogunõudmise element, mis koosneb valitsuse poolt ostetud kaupadest ja teenustest ning ülekantud maksetest

Eelarvepoliitika – valitsuse tegevus avalike hüviste strukturi ja mahu kujundamisel ning rahastamisel. Peamised instrumendid on riigieelarve ja maksusüsteem, mille kaudu tagatakse avalike hüviste pakkumine.
Eelarvepoliitika – valitsuse (maksu)tulude kujundamise ning kulude kaudu kogunõudluse mõjutamise vahendite ja meetodite kogum (valitsuse otsused valitsuse kulutuste ja maksutulude kasutamise osas)
Eelarvepoliitika – maksusüsteemi ja valitsussektori kulude kujundamine, mille eesmrägiks on eelkõige täishõive saavutamine ja koguprodukti mitteinflatsiooniline kasv.

Eelarvepoliitika on maksusüsteemi ja valitsussektori kulude kujundamine, mille eesmärgiks on eelkõige majanduses täishõive saavutamine ja kogutoodangu kasv.
Eelarvepoliitika põhieesmärk on tagada majanduse stabiilsust ja jätkusuutlikust, turude paindlikkuse ja efektiivsuse ning vähendada stabiilsust ohustavaid riske.
Eelarvepoliitika - Tootmismahu ekspansioonile ja kogunõudluse laiendamisele suunatud.

Eelarvepoliitika –  eelarve koostamise põhimõtted ja vastavad otsused.
Eelarvepoliitika – eelarve koostamise põhimõtted ja vastavad otsused.
Eelarvepoliitika põhieesmärk on likvideerida tööpuudus ja inflatsioon.

Eelarvepoliitika on majanduspoliitika üks keskseid osasid.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun Sulge