Sõnu seletav sõnaraamat

Eesti hotelli - ja Turismikõrgkool EHTE 2. Haapsalu Kutsehariduskeskus 3. Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool 4. Kuressaare Ametikool 5. Narva Kutseõppekeskus 6. Pärnumaa Kutsehariduskeskus 7. Tallinna Teeninduskool 8. Tartu Kutsehariduskeskus 9. Vana-Vigala Tehnika ja Teeninduskool 10. Võrumaa Kutsehariduskeskus 11. Sillamäe Kutsekool 12. Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool 13. Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
Eeldatatvad tulijad on tulnud. Varajane väljaregistreerimine – enne kella 7.00 hommikul Hiline väljaregistreerimine – 12.00- 18.00 + 50% toa hinnast 69. Registreerimiskaart? Majutusettevõttes külastaja registreerimine on turismiseadusest tulenev nõue, mille täitmata jätmisel karistuseks rahatrahv kuni 30 000kr. Registrikaart on kooslus, mida riigi statistika nõuab, mida Turismiseadus nõuab ja mida asutus
Eestvedamiseks olulised – karismaatilisus, kohanemine, saavutustele orienteeritus, enesekehtestavus, domineerivus, energilisus, jmt. 21.sajandil ehk kaasaegsed juhtimisteooriad pigem ei eita nende teooriate poolt pakutud nimekirju (juhi pädevustest räägitakse ikka), kuid pigem on organisatsioonide muutunud keskkonnatingimuste tõttu lisatud uusi ja sobivamaid pädevusi.

Erinevates maades on erinev kultuur , näiteks Aasia riikide etikett erineb Euroopa omast päris palju . Hiinas , Indias ja Jaapanis on mittepuudutamise kultuur, seal tervitatakse teineteist kummardades . Visiitkaardid antakse kahe käe abil ja kui peaks kättpidi tervitamine toimuma siis sel juhul ainult parema käega . Vasaku käega tervitamine on lausa solvav.
East midlands – Riia 1650 – 2135 x x 0630 – 1115 <---- <---- <---- East Midlands'i saabuvad lennud Faro x x x 1405 – 1705 Alicante x 2105 – 2245 1105 -1245 1750 – 1930 Fuerteventura x x x 1125 – 1535 Gran Canaria x x x x Lanzarote x 0705 – 1130 x x Malaga 2135 – 2340 x 2030 – 2225 x Tenerife Sth 1140 – 1620 1130 – 1610 1820 – 2300 x
Ebakindlus on normaalne nähtus Ebakindlust tajutakse pideva ohuna Aega on küll! Aeg on raha Kõva töö ei ole väärtus omaette Sisemine sund töötegemiseks Vähem emotsioone Eelistatakse emotsioone näidata Konflikti ja konkurentsi tuleb ära Konflikti ja konkurentsi tuleb vältida, sest kasutada konstruktiivselt eesmärgi see viib agressiivsusele

Eestvedamine – kuidas liidrid missiooni ja visiooni arendavad ning nende saavutamisele kaasa aitavad, kuidas nad pikaajaliseks eduks vajalikke väärtusi arendavad ning neid vastavate tegevuste ja käitumiste kaudu ellu viivad, kuidas nad isiklikult ettevõtte juhtimissüsteemi väljaarenamise ja töölerakendamise tagamisel osalevad.
Erivajadused – tulenevad in-te füüsiliselt v vaimsest puudest (liikumis, nägemis, kuulmis, vaimu v kombineeritud). Eristavad vajadused – spetsiifilised v eriomased vajadused (nt eakad, lapsed, lastega pered, eriomaste kultuuritavade v usuliste vajadustega, ärireisijad). 65. Teenindamise spetsiifika laste ja eakate teenindamisel?
Ettevõtte missiooniks on anda oma panus elurõõmu suurendamiseks ja täisväärtusliku elu pikendamiseks. Ettevõtte visioon on: Fra Mare – maailma armastatuim puhkekeskus! Analüüs: Ettevõtte missioon ja visioon kõlavad reklaamlausetena ja on kohati mitte midagi ütlevad. Ettevõtte visioon tundub olevat pisut utoopiline.

Ekspress - väljaregistreerimise teenuse puhul käsitletakse külastaja allkirja kui nõusolekut, et lõpliku arve võib vastuvõtutöötaja koostada ilma kliendi juresolekuta pärast kliendi hotellist lahkumist, kuhu kannab kõik kulutused, mida klient on teinud. Arve koopia lähetatakse kliendile.
Energia kokkuhoid - tuulegeneraator, päikesepatareid, puuküte, omatoodete kasutamine(juurvilad, puuviljad), õli korduv kasutamine, elektri kokkuhoid tuled on kustus, kui ennast ei ole, ühistransport, vesiveski, kaardinaid hoia ees- külm ei saa sisse, nõusid ei pese jooksva vee all, prügisorteerimine.
Ettekandja - teenindaja on klienditeenindaja, kelle põhieesmärgiks on teenindada kliente Ojako turismitalu üritustel ning tagada nende ürituste kvaliteetne toimimine nii ürituse ettevalmistavate tegevuste, üritusega seotud tegevuste kui ka üritusele järgnevate tegevuste teostamisega.

Erivajadustega klientideks on nägemis-, kuulmis-, või liikumispuudega inimesed, kes vajavad spetsiifilist abi, nt ratastoolis inimene tuleb paigutada invatuppa, kus laiemad uksepiidad, lülitid madalamal ning toas on vajalikud lisaseadmed, et külaline saaks seal mugavalt liikuda ja end hästi tunda.
Esimest korda on klienditeenindaja valmis näitama, kus asub riietusruum, pesemisruum, treeningsaalid ja lisaks pakub võimalust kohtuda treeneritega, kes on valmis aitama leida sobivat treeningut, selleks, et inimene saaks alustada oma treeninguid vaikselt, ilma ülepingutusteta.
Eurooplastel on pikk puhkus ja arenenud maades suureneb pensionile jäänud inimeste arv,kellel on võimalused ja tahtmine reisida.Transport,mida Euroopas kasutatakse,on sobiv Euroopa sisesteks turismireisideks,aga eriti just teise ning kolmanda lühikese puhkuse veetmiseks.

Ettevõtjatele - majutusasutustele, konverentsikeskustele, toitlustajatele, konverentsiteenuse pakkujatele, aga ka transpordi- ja turismifirmadele, erinevate ajaveetmise võimaluste pakkujatele ja kaupmeestele, omades sellega soodsat mõju kogu ettevõtluskeskkonnale.
El carmen on hispaania keeles lühend väljendist Nuestra Señora del Carmen „Karmeli mäe Püha Neitsi Maarja ehk Karmeli mäe Jumalaema“. Karmeli mäe Jumalaemale on pühendatud kirikuid, mille järgi on nime saanud mitmed kohad hispaaniakeelses maailmas.
Erinevalt bakteritest on hallistuseened kahjulikud ja neid ei saa ära kasutada nägu baktereid.Hallituse mõju inimesele sõltub oksiine tootva seene liigist, seeneeoste hulgast ning seenemassist, kokkupuuteajast seeneosadega ja konkreetse inimese vastuvõtlikkusest.

Ehe - märgise nõukogusse kuuluvad Eesti Ökoturismi Ühenduse, MTÜ „Eesti Maaturism” , EAS Turismiarenduskeskuse, liikumise “Kodukant” ja Eestimaa Looduse Fondiesindajad. Vajadusel täiendatakse märgise nõukogu valitud spetsialistidega.
Ehituselt on need leheküljed sarnased, kuid flash’iga versiooni puhul lisandub sellele veebileheküljele veel plusse: suurem alajaotus ( kaasa arvatud rohkem mugavalt kättesaadav info) meeleolukas muusika täisekraanil vaate võimalus TÕEPÄRASUS
Erinevad autorid on toonud erineva arvu etappe. Peamiselt võib eristada: • tegevusvaldkonna ja päevakorra määratlemine, • nõudmiste ja pakkumiste väljatoomine (avamäng), • erinevuste vähendamine (keskmäng), • lõplik kauplemine (lõppmäng).

Ettevõtte missiooniks on inspireerida ja anda inimestele võimalus parandada tervist ja elu-kvaliteeti läbi positiivsete mõtete, emotsioonide ja professionaalse õpetuse (kogemuse). Visiooniks olla professionaalse klienditeenindusega, ajaga kaasas käiv
Egl - i liikmeteks Eesti Giidide Liidu asutanud voi EGL-iga liitunud kohalikud giidide ühingud kollektiiv- ehk assotsieerunud liikmetena: EGL-i liikmemks võib astuda iga juriidilise staatusega Eestis registreeritud giidide ühing
Erivajadustega inimestel on erinevad hädanupud, ukselaius 90-110cm (tava 70 cm), peab olema ruum ratastooliga liikumiseks wc´s. erivajadustega inimeste suhtlemisvajadus on väga oluline, teenindajad peavad läbima erikursused (nt nägemispuudega

Ettekandja - teenindaja teeb kõik endast oleneva, et Ojako turismitalu kliendid tunneksid end seal suurepäraselt, ettekandja-teenindaja hoolitseb teenindusprotsessi toimimise ja Ojako turismitalu majade kompleksi korrasoleku ees.
Elamuseks on palverännakutel ka rahvaste lõimumine – tullakse ju teekonnale üle maailma ning õhtuti pärast väsitavat teekonda kogunevad teelolijad ööbimiskohta, kus on parimad võimalused sotsiaalseks suhtluseks.
Eestit külastavate on Saksamaalt, Taanist, kestvuseks 2004.aastal 1,83 inimeste arv on püsival Norrast, Soomest, ööd. Kogu Eesti vastav tõusuteel ja kasvas 2010 Hollandis, näitaja oli 1,96 ja Lääne- aastal 11% võrra.

Ekspress - väljaregistreerimise teenuse puhul käsitletakse külastaja allakirja kui nõusolekut, et lõpliku arve võib vastuvõtutöötaja koostada ilma kliendi juuresolekuta pärast kliendi hotellist lahkumist.
Eestlaste lemmikuks on minu arvates ikkagi pakettreisid nö soojadesse riikidesse – Egiptus, Kreeta, Kreeka, Hispaania jms. Muidugi leidub ka neid inimesi, kes eelistavad sõita üldse bussiga, kas Saksamaale, Prahasse.
Euroopa majandus - ja Sotsiaalkomitee on seisukohal, et kumbki määratlus ei ole piisavalt täpne, kuid nagu sotsiaalteadustele omane on siingi täpne määratlus vähem oluline kui konkreetsete omaduste eristamine.

Endla järv on üks linnurikkamaid järvi Eestis, mis muistendi järgi on Vanemuise kasutütre Juta kaitse all. Inimasustuseta soo- ja metsaalad on elupaigaks enam kui 450 taimeliigile ning 180 linnuliigile.
Eelroaks on …..nt tomati – mozzarella salat Pearoaks on ….. nt mee ja sinepiga glasuuritud seakarbonaad….. Ja magustoiduks ….. nt Tiramisu kook Kohv, tee, jäävesi kuulub lõunasöögi juurde.
Ettevõtja tasandil - tööhõive ja sissetulekute suurendamine, huvi pakkuv tegevus kõigile pereliikmetele, toetab põllumajandustootmist luues toodangule turu, arenemisvõimalus, tunnustusvajaduse rahuldamine.

Eerika vaikmäe - Koit ütles, et klienditeeninduse üldine tase Eestis on tõusnud ja SEB küsib iga päev 250 kliendilt teenindusele tagasisidet, seetõttu on neil pidevalt ülevaade klientide ootustest.
Eakad – lugupidav suhtumine, kannatlikkus, arvestamine nende ootuste, vajaduste, soovidega; sõbralikkus, mõistvus, tähelep kuulamine, abivalmidus; nad võivad olla tujukamad, nõudlikumad.
Ekspress - väljaregistreerimise peamiseks eesmärgiks on pakkuda külalistele täiendavat teenust ning vähendada väljaregistreerimisel vastuvõtulauas arveldamisele kuluvat aega miinimumini.

Estraveli reisibüroos on turunduse roll suur ja ettevõtte tegeleb igapäevaselt turundustegevustega. Selleks on ettevõttes eraldi loodud turundusosakond, mis koosneb seitsmest meeskonnaliikmest.
Ettevõtte põhitegevusaladeks on arendada Peipsiveere piirkonda kui turismisihtkohta (läbi MTÜ Sibulatee) ning pakkuda erinevaid tegevusi mitmetele erinevatele sihtgruppidele Lõuna-Eesti piirkonnas.
Ettekandja - teenindaja vastutab Ojako turismitalu klientide abistamise, võimalikult positiivse teenindamise kogemuse andmise ning ettevõtte hea maine loomise ja hoidmise eest.

Ettekandja - teenindaja vastutab enda tööülesannete täitmise eest, töökoha ning kasutatavate vahendite korrashoiu eest, vajalike vahendite olemasolu garanteerimise eest.
Elupaigad on hävimas üldise linnastumise tõttu ja üha vähemaks jääb sobivaid talvituspaiku, kus temperatuur säiliks sobivana ja kus poleks inimesi loomi häirimas.
Ettevõtte liigiks on puhkekeskus, kust saab palju erinevaid teenuseid tellida, kui ka majades ööbida. Seal on 32 erineva suurusega maja, mis on kõik aastaringselt kasutatavad.

Estravel on leidnud tasakaalu kõige püsiklientide hoidmise (punktisüsteem) ja uute klientide ligimeelitamise (soodustused partnerfirmades ja sooduspakkumised) vahel.
Ettevõtte visioon on olla tuntud ja tunnustatud spaa-traditsioonide kandja ja edasiarendaja Läänemere regioonis ning eelistatuim tervisliku puhkuse veetmise sihtkoht Eestis.
Edasimüüjad on nagu sillad pakkujate ja klientide vahel, kes saavad omalt poolt mõjutada, sageli aga ka otsustada, milliseid tooteid ja teenuseid pakkuda ja kasutada.

Eraomand - iseseisev ettevõte, kus hotellipidaja on ise kõigi hotelliga seotud varade omanik, ta on sõltumatu kõigis hotelli opereerimisega seotud otsustes.
Ettevõtte visioon on soov olla kõige mugavam ajaloohõnguline väikehotell, pakkudes oma klientidele personaalset teenindust nende soove ennetades ja ootusi ületades.
Euroopa eelisteks on ajalugu , sügavale juurdunud kultuur ja traditsioonid,sisseostude tegemine ja võimalus külastada mitmeid maid suhteliselt lühikese aja jooksul.

Ettemaks - kui kliendilt on nõutud deposiitmakset, peab summa kajastuma kliendiandmetes. Kui klient saabub hotelli kantakse see kleindi arvele ettemaksuks.
Edukas turismiäri on seotud erinevate partnerlussuhetega, sh koostööga edasimüüjatega. KASUTATUD ALLIKAD Heli Tooman „Kuidas kasvab turismipuu?“ lk 267-292
Estraveli turundus - ja kommunikatsioonijuhi Mari-Liis Rüütsalu sõnul on Estravelis raske turundust teha, sest kampaaniate etteplaneerimise aeg on väga lühike.

Enamikus lääne - Euroopa riikides oluline, kuid teistest transpordiliikidest väiksema osakaaluga. Lõuna-Euroopas on regiooni transpordisüsteemi tase erinev.
Eelistused on enamasti linnade vaatamisväärsustega ja linnavälistele monumentidega tutvumine, komandeeringud, maaturism, mägedes seiklemine ning muud.
Eesti kodanikule on vajalik riiki sisenemiseks viisa, mida on võimalik taotleda piiril, Kuveidi rahvusvahelises lennujaamas või Kuveidi saatkonnast Berliinis.

Enesekontroll – on käitleja teostatav kontroll oma tegevuse üle, et tagada tarbijale ohutu toit ning kehtestatud nõuete täitmine ( hügieenikoolitused)
Enamalt jaolt on mustus talutav ega sega inimtegevust (pori trepikojas). Järelikult sõltub koristamine sellest, kuidas mustus inimeste tegevust mõjutab.
Eloxa - prima on happe- ja leelisevaba kasutusvalmis puhastusvahend, mis on spetsiaalselt toodetud kleepuva mustuse eemaldamiseks metallpindadelt.

Ee portaali on lisatud Viljandi maakonnas 59 majutuskohta, 1 spaa, 104 atraktsiooni, 16 seminariruumi, 49 tegevusvõimalust ja 36 toitlustusettevõtet.
Eespool nimetatu on esmase tähtsusega ning ilma hea töökeskkonnata ei saagi töötada, kuid nagu eestlastele on omane öelda, siis alati saaks paremini.
Ettekandja - teenindaja aitab kliente, lahendab probleeme ning vastutab ürituste eel- ja järeltegevuste tegemisel enese ajakasutuse juhtimise eest.

Enesehindamine - protsess, mille käigus ettevõte teadvustab oma harjumuspäraseid tegutsemisviise ning püüab leida võimalusi nende parenamiseks.
Erosioon on aga kasvav probleem ja liiva aina väheneb, mistõttu tulevikus on üha enam vaja liiva randadesse juurde tuua teistest paikadest.
Eestvedamine on kahesuunaline protsess ja järgijad mõjutavad liidreid samuti; kasutades selleks erinevaid käitumisviise ehk järgimisstiile.

Enesehindamisel on kasutusel viiest võrdset kaalu omavast kriteeriumist koosnev mudel, mida kasutatakse ettevõtte analüüsiks ning hindamiseks.
Enamus asju on külaliste enda vastutusel. Hommikusöök pole hinnas, ei ole 24h teenindust, voodikoht, mõnel pool pole isegi voodipesu.
Esimesed ühe - kahepäevased ekskursioonid Eesti linnadesse ja looduskaunitesse paikadesse, kaugemad reisisihid oli Läti ja Leningrad.

Esemeline kultuur – hõlmab kõike materiaalset; 2. Mõisted – hõlmab mõistete kategooriaid nagu väärtussüsteemid ja maailmavaade.
Eelistatuimaks on nn. „sea, sand, sun“ puhkused ehk rannapuhkused. Suur osakaal on ka ärireisidel ning ringreisidel suurlinnades.
Eripärane loodus - ja kultuurimaastik, aga ka majutust pakkuvad ettevõtted, aktiivse puhkuse võimalused, elamustooted ja palju muud.

Eritellimustööde osas on tellijaks 95% ulatuses lõpptarbija ise, kuid on võimalik koostöö mõne kaupluseketiga, kes vahendab eritöid.
Elamusmajutus - • Turismitalu- on maapiirkonnas asuv majutusettevõte, kuid tegemist ei ole eraldi majutusettevõtte liigiga.
Endine võru - Tartu maantee on omapärane selle poolest, et tee käib tihti üles- alla ning on auklik, tee ääres on allee.

Ehe - märgi eesmärgiks on ökoturismi põhimõtete propageerimine turismiettevõtetele, tarbijatele ja üldsusele.
Esimestel elunädalatel on pojad ema külge klammerdunud, hiljem jäävad ööseks varjepaika, kus ema neid aeg ajalt toitmas käib.
Ehe – (Ehtne ja Huvitav Eesti) on sisule ja tulemusele keskendunud kvaliteedimärgis, millega märgistatakse

Eriline tähelepanu on pööratud eesti rahvuseeposele "Kalevipoeg". Tutvuda saab eepose erinevate väljaannete ja tõlgetega.
Ebapiisavad teenindus - ja turundusalased teadmised ning võõrkeeleoskus Ebapiisav koostöö Pakutavate teenuste ühenäolisus
Esimese ülesanne on üldjuhul kiiremaid tagasi hoida, tagumise ülesanne julgustada, instrueerida ja tülisid lahendada.

Enam sarnasusi on turismiga rekreatsiooni viimasel vormil reisimine kodust kaugemale ja pikemaks ajaks kui 24 tundi.
Eesti mastaabid on küllaltki väiksed, ent sellest hoolimata erinevad piirkonnad üksteisest märkimisväärselt.
Ergonoomia - Töövahendid ei tohi olla terviset kahjustavad, töötades ei tohi pingutada liigselt lihaseid.

Enesekontrolli plaan - koostatud dokumentide kogum, et tagada kontroll toiduohutuse seisukohalt olulisete ohtude üle.
Elutempo maailmas on üsna kiire ning sageli ei märka me inimesi enda ümber vaid tormame neist lihtsalt mööda.
Eesti luksusmajutusel on eksklusiivseid ja samas ka pika ajalooga majutuskohti, mille üle võib ainult uhkust tunda.

Ehe - märk on kvaliteedimärk ökoturismi põhimõtetele vastavate turismitoodete märgistamiseks.
Esmased konkurendid on Harju Maakonnas asuvad väiketootjad, kes toodavad nii väikeseeria kui ka eritellimustöid.
Eesti kodanikele on riiki sisenemiseks vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Bahreini saatkonnast Londonis.

Esinejad - need on võtmeinimesed, kelle hoolikas valimine sündmuse õnnestumisse on olulise mõjuga.
Euroopa talu - ja Külaturismi Föderatsiooni kogutud andmed näitavad, et maaturism on Euroopas kasvamas.
Eesti kodanikule on vajalik riiki sisenemisel viisa, mida on võimalik taotleda Jeemeni saatkonnas Moskvas.

Ettekandja - teenindaja tööülesandeks on ürituste ettevalmistavate tegevuste tegemine milleks on:
Eriliseks plussiks on see, et klienditeenindajad ja paljud treenerid suudavad klientide nimed meelde jätta.
Early check - in ( 2 ) varajane sisseregistreerimine 7.00-12.00, arvele võib lisada 50% toa hinnast

Emaläte on Taevaskoja suurim allikas, ta toitvat oma veega ka teisi allikaid – sellest nimigi.
Enamikku tööõnnetusi on võimalik ennetada tõhusa koolitusega ühendatud hea juhtimise ja järelevalve abil.
Erinevad töövahendid - a) Ühekordse kasutusega puhastuslapid on töövahendid kuivade pindade puhastamiseks.

Ettevõtja - Isik, kes alustab, korraldab ja juhib ettevõtet ning kes kannab sellega seotud riske.
Ehitamisjärgus on Viljandi Baptistikoguduse kirikuhoone August Maramaa puiestee ja Uue tänava nurgal.
Esimeses osas on esimese seminari kirjatöö kohta ehk räägib sisekliendist ja tema teenindamisest.

Ettemaks on igasugune summa, mis tasutakse tellimuse tagamiseks enne kliendi / rühma saabumist.
Ekskursiooni teema on kogu aeg sama: „Pange täna tähele ja te näete, kui palju ma teist targem olen.
Estraveli omanik on Soome suurim reisibüroo Suomen Matkatoimisto (SMT), mis kuulub Finnairi kontserni.

Elamus ehk kogemuste tervik, mis koosneb kahest osast: MIDA KLIENT SAAB ja KUIDAS TA SAAB?
Eesti suvi on lühike, ning ilmad ei võimalda turistidel nautida rannapuhkust aastaringselt.
Enesehindamise tulemused – annavad sobiva võimaluse parimate tavade kohandamise teel kogemusi omandada.

Erinevatel rahvastel on erinevad nõudes puhtuse osas, nt. kodudes, avalikes kohtades ja tänavatel.
Eestvedamise põhikomponendid on (Türk 2001:10): 1. Tegevuse eesmärkide ja erinevate huvide ühildamine.
Egl - i liikmeks võtmise aluseks on vastavajuriidilise isiku kirjalik avaldus.

Eraldi toad on mittesuitsetajatele ning ka allergikutele ja erivajadustega inimestele.
Ehitise kuju on üsna ebaharilik, meenutades vart, mis lõppeb suure valgustuspirniga.
Elementaarne viisakus – tervitamine ja hüvasti jätmine; • teenindaja korrektne välimus.

Eesti kodanikule on Katari reisimiseks vajalik viisa, mida on võimalik vastavalt reisi
Eestlaste vihad on tavaliselt kasest tehtud, kuid siberlaste vihad on tehtud kuusest.
Eksoodid on enamus Euroopa päritoluga, kuid on ka Kaug-Ida ja Ameerika liike.

Elumaja on sisustatud Fr. Kreutzwaldi, tema perekonna ja ajastu esemetega.
Etc - corporate.org//DWL/ETC_Tourism_Trends_for_Europe_09-2006_ENG.pdf
Ettevõtte väärtusteks on personaalsus, sõbralikkus, avatus, kvaliteet ning paindlikkus.

Ellermäe - Reimets, Olev Liivik, Hiljar Tammela, Ene Hiio ja Triin Siiner.
Euroopa kliendile on tavaliselt tähtsad sihtsadamad, kus laev kruiisi ajal peatub.
Ehe - märgi eesmärgiks on ökoturismi põhimõtete propageerimine.

Enamasti 3 - 5 padja mudeli vahel, mille hiljem toateenija kohale toimetab.
Ensvl - ga. Nüüd, olles Euroopa Liidus, on Eestimaa maine paranenud.
Erinevaid tasandeid - Võim ja valitsus, Vaimu jõud, Võitlus ja vastupanu ning Hea

Evs - EN ISO 9000:2001, EAS (2005) kvaliteediprogramm, õppematerjal
Enam levinud on linnapuhkused, äriturismid, tervisepuhkused ja maapuhkused.
Ettevõtetes on igal inimesel ning lastega peredel hea puhata ja veeta aega.

Ehitise koguruumala on 4650 m³. Torni sihverplaadid on 55 m kõrgusel maapinnast.
Ettevõtte missioon on pakkuda majutus – ja toitlustusteenust Pärnu kesklinnas.
Erivajadustega tuba on sageli võimalik ühendada kõrvaltoaga (connection room).

Euroopa mere - ja rannikualad on meelispaigad elamiseks ja puhkamiseks.
Eesti rahvusvilja - eelkõige "Sangaste" rukkisordi - populariseerimisele.
Eestseisusega linna - ja maakoguduse lahutamist, mis sai teoks 1860. aastal.

Ekskursiioni andja ehk organisatsiooni ettevõtjaid on ainult kaks inimest.
Executive floor - esinduskorrus, kus on paremad toad; võimalik eraldada
Edam on populaarne poolkõva või kõva hommikusöögijuust.

Eesti ekspressis on välja toodud erinevaid reisipakkumisi ja teenuseid.
Eesti riik on väike ja mõne teenuse kasutajate hulk on piiratud.
Eelnevates peatükkides on korduvalt räägitud meeldiva esmamulje loomisest.

Eesti pealinn - Tallinn, on elav ja loomulik ja pidevas liikumises.
Ebaviisakas on keelduda, kuid kombeks pole rohkem juurde paluda.
Eisma külalistemaa on mõnus koht ka lihtsalt koos lastega puhkamiseks.

Ekskursiooni on   vaja   kontrollida  mikrofoni   töökorda.
Early departure – varajane lahkuja (nt kell viis v kuus hommikul)
Eksperthinnangute järgi on maja koos krundiga väärt 2,5 miljonit krooni.

Esindatud on ka suured vietnamlaste ja hiinlaste kogukonnad.
Ehrl personalitöö - ja Koolituskomisjoni või Kutsekomisjoni poolt.
Ehitati 1773 - 1778, kasutades osaliselt linnuse alusmüüre.

Elavatel bakteritel – aitavad neil pinnale tõusta või sukelduda)
Earlier market - der Grosse Markt was situated on this square.
Easy scrub on väga emulgeeruv ja hästi mustust eemaldav.

Elfaa –  Euroopa Odvalennufirmade Assotsiatsioon
Eutrofeerumisele – vetikate ülevohamisele magevees ja meres.
Eesti loodus on mitmekesine ning on esindatud 4 aastaaega.

Ettevõtte sihtgrupiks on välisturist, siseturist ja äriklient.
Eesti teenindus on osaliselt positiivne ja ka negatiivne.
Eesti teenidnusel on nii tugevaid kui ka nõrkasid külgi.

Est - EEM aluseline desinfitseerimisvahend.
Endises võitshehhis on praegu Muhu Restorani Kaminasaal.


Ettetellimisel on võimalik ka toitlustust saada.
Ekskursioonide hinnad on esialgsed ja võivad muutuda.

Eestlaste hinnang on üldjuhul väga kriitiline.
Equipment - Konverentsi teenused/tehnika

Euroopa pealinnas on Varssavis palju kontraste.
European plan - hind sisaldab vaid majutust


Ehrl – i liikmesettevõttes.

Ehe - Ehtne ja Huvitav Eesti

Vote UP
-1
Vote DOWN
Eneseregulatsioon on emotsionaalse intelligentsuse (EI) teine komponent ning seisneb oskuses leida viis oma emotsionaalsete impulsside kontrollimiseks ja isegi suunamises kasulikku tegevusse.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto