Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Eksponent - JA LOGARITMVÕRRAND EKSPONENT- JA LOGARITMVÕRRAND (kordamine tasemetööks) (kordamine tasemetööks) ( ) 1. log 2 x 2 + 10 x + 8 = 5 ( ) 1. log 2 x 2 + 10 x + 8 = 5 2. log 2 ( 3 − x ) + log 2 (1 − x ) = 3 2. log 2 ( 3 − x ) + log 2 (1 − x ) = 3 3. log 2 ( 4 − x ) + log 2 (1 − 2 x ) = log 2 9 3. log 2 ( 4 − x ) + log 2 (1 − 2 x ) = log 2 9 4. ln ( x −1) = 2 4. ln ( x −1) = 2 5. 3 log 3 + 7 log 3 x = 6 5. 3 log 3 + 7 log 3 x = 6 2 2
Eelnevast on näha, et kohal x 3 funktsiooni kahanemine läheb üle kasvamiseks, järelikult antud funktsioonil on lokaalne minimum kohal x 3 . Arvutame miinimumpunkti ordinaadi: y(3) = 33 5 3 2 3 3 7 2. b) Arvutame funktsiooni y x 3 5 x 2 3 x 7 väärtused lõigu 2; 4) otspunktides: y ( 2) ( 2) 3 5 ( 2) 2 3 ( 2) 7 27, 3 2 y ( 4) 4 5 4 3 4 7 3. Järjestame funktsiooni leitud väärtused: f 2 f 3 f 4 . Seega funktsiooni vähim väärtus lõigul 2; 4) on 27.
Eespool on n¨idatud, et funktsiooni f (x) = sin x n-ndat j¨rku tuletis f (n) (x) = a a π π sin x + n . Leiame f (0) = 0, f (0) = sin = 1, f (0) = sin π = 0, 2 2 3π 5π f (0) = sin = −1, f (4) (0) = sin 2π = 0, f (5) (0) = sin = 1 jne. Siit 2 2 j¨reldub, et k˜ik funktsiooni sin x paaris j¨rku tuletised punktis 0 v˜rdu- a o a o (2n+1) vad 0-ga, paaritut j¨rku tuletised f a (0) = 1, kui n on paarisarv ja f (2n+1) (0) = −1, kui n on paaritu.
Eksa - E 10 18 ato- a 10-18 peta- P 1015 femto- f 10-15 tera- T 1012 piko- p 10-12 giga- G 109 nano- n 10-9 mega- M 106 mikro- μ 10-6 kilo- k 103 milli- m 10-3 hekto- h 102 senti- c 10-2 deka- da 10 detsi- d 10-1
Eeltoodud rida nimetatakse koonduvaks, kui selle rea osasummade jada {𝑆𝑛 } on koonduv, st ∃ lim 𝑆𝑛 = 𝑆, kusjuures suurust Kui astmerida hajub punktis x0, siis see astmerida hajub iga x korral, kui |x|>|x0| teisendusega 𝑓̂(𝜉), siis selle funktsiooni tuletise Fourier' teisendus on2𝑖𝜋𝜉𝑓̂(𝜉). Selle abil saab teisendada 𝑛→∞ diferentsiaalvõrrandid algebralisteks võrranditeks.
Eksponentfunktsiooni väärtus on positiivne argumendi y=(1/a)x y=ax iga väärtuse korral;  kui a>1, on eksponenfunktsioon rangelt kasvav, kui 0
Eksponent - ja trigonomeetrilised funktsioonid, nende Kui asendada muutuja y unktsioonis f(x) ilmutatud avaldisega,siis Funktsiooni piirväärtuse definitsioon ja geomeetriline piirväärtus lim 𝑓(𝑥) = 𝑏 ehk suvalises protsessis x→a, a≠0 läheneb graafiku 𝑥→𝑎 määramispiirkonnad, väärtuste hulgad ja graafikud muutub võrrand samasuseks.
Eksponent - ja logaritmfunktsiooni omaduste kasutamine vastavate võrrandite ja võrratuste lahendamisel; • eksponent- ja logaritmfunktsioonide graafikute skitseerimine ja lugemine; • eksponent- ja logaritmfunktsioonide pöördfunktsioonide, nende määramis- ja muutumispiirkondade leidmine ning graafikute skitseerimine.
Eksponentfunktsioon on funktsioon kujul y= , kus astme alus a on konstantne ja a>0 ja a≠1. Määramispiirkond X= ja väärtuste hulk Y=(0,∞). Def.Trigonomeetrilised funktsioonid on funktsioonid kujul y=sinx,y=cosx,y=tanx ja y=cotx radiaanides antud argumendiga x. Määramispiirkonnad ja väärtuste hulgad on järgmised:
Eelduse kohaselt on funktsioon y = f (x) diferentseeruv kohal x, j¨relikult a teoreemi 2.1 p˜hjal ka pidev kohal x. Pideva funktsiooni p¨¨rdfunktsioon o oo x = ϕ(y) on samuti pidev vastaval kohal y, st sellest, et ∆y → 0 j¨reldub, et a ka ∆x → 0. Siit saame, et 1 1 ϕ (y) = = , ∆y f (x) lim ∆x→0 ∆x
Ehkki tulemuseks on jällegi murdvõrrandite süsteem, on see siiski lihtsalt taandatav lineaarvõrrandite süsteemiks, kasutades võrde põhiomadust: v1 + v2 = 20,  v1 − v2 = 16. Selle süsteemi lahendamiseks liidame võrrandite vasakud ja paremad pooled: v1 + v2 = 20 + v1 − v2 = 16
Eelduse kohaselt on ϕ ′ ( t ) ≠ 0 , seega pöördfunktsiooni tuletiseks on antud funktsiooni tuletise pöördväärtus ehk dt 1 = Φ′( x ) = . dx ϕ ′( t ) Kokku saame, et ′ ( ∫ f [ ϕ(t )] ϕ ′(t )dt ) x = f [ ϕ ( t )] ϕ ′( t ) ⋅ 1 ϕ ′( t ) = f [ ϕ ( t )] = f ( x )
Eksponentsiaalne kasvamine on palju kiirem kui polünomiaalne ehk polünoomiga antud kasvamine.
Eksaktne dv – M(x,y)dx+N(x,y)dy=0 nim. Eksaktseks e. täisD-ga võrrandiks, kui leidub f-n u=u(x,y) nii, et täisD on kujul du(x,y)=M(x,y)dx+N(x,y)dy st. u ( x, y ) u ( x, y) = M ( x, y ) = N ( x, y) x , y Eksaktse DV lahendamine taandub sobival kujul f-i u määramisele.
Eelnevas jutus on esitatud kokku 4 kellaaega, tee pikkus, pähklite kaal ja pudelite arv. Kõik need arvud peale pudelite arvu on ligikaudsed arvud, sest pähkleid võis olla ka 301 grammi, Ronald võis tööle jõuda 8.16 ja rong võis väljuda 17.21.
Ekslik mõte on tunnetusprotsessi paratamatu tulemus, mis ilmneb reaalsete ojektide ja nenedevaheliste seoste kirjeldamisel. Eksimust (viga) saab vältida vaid ideaalselt, reaalselt taotletakse viga viia maksimaalselt nullilähedaseks.
Eksaminandil on vaja selgeks õppida põhimõisted ning aru saada teoreemidest, valemitest ja meetoditest. Teoreemid, valemid ja lahendusmeetodid jms jäävad meelde seda paremini, mida rohkem nende kohta ülesandeid lahendatakse.
Ekstreemumi leitakse nim. Sihifunktsiooniks. Opt.ül-dex on leida sihifun-i z=f(x,y) maksimum või min, kui muutuja x ja y peavad rahuldama piirangut g(x,y)=b kitsenduste tulemusena väheneb argumentide MP mingi intervalli piires.
Eksponentfunktsioon on funktsioon järgmisel kujul: y = ax , kus astme alus a on konstantne ja rahuldab võrratust a > 0. Lisaks sellele võrratusele eeldame veel, et a = 1 Eksponentfunktsiooni korral X = R ja Y = (0,∞).
Eelduse kohaselt on f (x) pidev l˜igul [a; b]. Seega keskv¨¨rtus omaduse p˜hjal o aa o leidub selline ξ ∈ [x; x + ∆x], et Φ(x + ∆x) − Φ(x) = f (ξ)(x + ∆x − x) = f (ξ)∆x. Sellest j¨reldub, et
Ehakaalude jaotus on paremale kallutatud (asümmetriakordaja>0) ning jalanumbrite jaotus on sümmeetrilin tus on terava tipuga (järsakus>0) ning kehakaalude ja jalanumbrite jaotused on lameda tipuga (järsakus<0).
Ekstreemumite uurimine on päris oluline, kuna tänapäeval on ikka kombeks kõike kas maksimeerida või minimeerida: majandusteadlased tahavad maksimeerida kasumit, vormeli-insenerid tippkiiruseid ja õpilased uneaega.
Eksisteeri või on lõpmatus: lim 𝑓 𝑥 = ±∞ või puudub 𝑥→𝑎+ lim 𝑓 𝑥 = ±∞ või puudub 𝑥→𝑎− Ülesanne. Leida järgmiste funktsioonide katkevuspunktid, teha kindlaks nende liik.
Ekspansiivne fiskaalpoliitika – on majanduspoliitika, mid teostatakse majandustegevuse aktiveerimiseks. (maksud kahanevad) Kitsendav fiskaalpoliitika – on majanduspoliitika, mida teostatakse majanduse kokkutõmbamiseks.
Ekstreemumpunktis on graafik sile, seega on funktsioon seal diferentseeruv ning tema tuletis võrdub nulliga: f′(a) = f′(b) = f′(c) = 0. Graafiku puutujad on neis punktides horisontaalsed.
Eksponentf - n on f-n milles sisaldub e ( ....), mis on võetud astmesse x. 8. Mis on logaritmfunktsioon? Esitage logaritmfunktsiooni näide ja koostage selle graafik!
Eksponentfunktsioon on üksühene ja tal on pöördfunktsioon x= (logaritmfunktsioon) Pöördfunktsiooni võtmisel määramispiirkond ja muutumispiirkond vahetavad kohad.
Eksponentfunktsioon – y = , kus astmealus a on konstantne ja rahuldab võrratust a>0. Lisaks sellele eeldame veel, a ≠ 1, sest muidu oleks see konstantne funktsioon.
Ekse ehk anomaalia, jäme viga on ekslik katse- või vaatlustulemus, mis tavaliselt on eristatav suure kõrvalekaldena ülejäänud katsetulemustest.
Eksponentfunktsioon on funktsioon järgmisel kujul: y = ax , kus astme alus a on konstantne ja rahuldab võrratust a > 0. Lisaks sellele võrratusele eeldame veel,
Ekstsessi kordaja - 1.06 Variatsioonikoefitsiendid variatsiooniamplituudi järgi 25.16 standardhälbe järgi 7.44 dke tunnuse kaal järgmised arvkarakteristikud:
Eesmark on laiendada Riemanni mottes integreeruvust funktsioonidele: ˜ ˜ ˜ funktsioon f (x) on antud lopmatul poolloigul [a, +∞), (−∞, b] voi
Eestikeelsetes proosatekstides on a-tähe esinemissagedus ligikaudu 0,14. Kui suur on tõenäosus, et kümne juhuslikult valitud tähe hulgas on vähemalt üks a-täht?
Eelduse kohaselt on funktsioon v(x) diferentseeruv kohal x. Teoreemi 2.1 p˜hjal on v(x) ka pidev kohal x. Seega pidevuse kolmandast tingimusest
Eeltoodud rida nimetatakse koonduvaks, kui selle rea osasummade jada { } on koonduv, st , kusjuures suurust S nimetatakse selle rea summaks.
Eksponent - ja logaritmfunktsioon tirgonomeetrilised ja arkusfunktsioonid Piirväärtus Lõpmata väike suurus, selle omadused.
Eksponent - ja omadusi; logaritmvõrrand, 7) lahendab lihtsamaid eksponent- nende ja logaritmvõrrandeid ning – lahendamine.
Eksponentfun - x nim fun, kus muutuja on astendaja y=ax (lisating a>0, a ei tohi =1). Eksponentfun pöördfun on logaritmfun.
Eelduse kohaselt on ψ ( y ) pidev ja diferentseeruv lõigul [ y , y + ∆y ] seega võime kasutada Lagrange’i valemit.
Ekstreemumpunktiks nimetatakse funktsiooni graafiku punktiks, mille korral kordinaatideks on ekstreemumkoht ja ekstreemum.
Eelduse kohaselt on sirge y = kx + b funktsiooni o y = f (x) graafiku as¨mptoodiks, seega definitsiooni 2 kohaselt u
Ekvivalentsed - Lõpmata väikesed (suured) suurused α(x) ja β(x) piirprotsessis x-> a , kui lim α(x) / β(x)=1
Eksponent - ja trigonomeetrilised funktsioonid, nende määramispiirkonnad, väärtuste hulgad ja graafikud.
Eksponentjaotus on määratud ühe parameetriga µ, mis on keskmine ajavahemik kahe järjestikuse sündmuse vahel.
Eestvaade – вид kujutav geomeetria – начертательная спереди геометрия
Eksamieelduseks on molema˜ ¨¨ ¨ ˜ ¨¨ ulesannete kontrolltoo sooritamine vahemalt 51 punktile voi kahe too
Eelnev tehnika on luhidalt esitatav kujul, mida nimetatakse ¨ ¨ ˜ diferentsiaali margi alla viimise votteks
Eksponentsiaalfunktsioonist on kõige õigem mõelda kui teatavat tüüpi väga kiirest kasvamisest või kahanemisest ajas.
Eksponentsiaalfunktsioon on määratud kõikide reaalarvude korral ehk tema määramispiirkonnaks on reaalarvude hulk.
Eelmise kirjeldusega on seotud ka arvu defineerimine ainult liitmise ja korruta- mise kaudu kujus: kuulsad arvud
Eesti väliskaubandusbilanss on olnud läbi aastate valdavalt negatiivne. USA –l negatiivne alates 80 a. algusest.
Eksaktseks ehk täisdiferentsiaaliga diferentsiaalvõrrandiks, mille üldlahendi määrab võrrand
Eelnevas avaldises on esimesena võetud tuletis x järgi (x on z-le lähemal) ning seejärel y järgi.
Eelnev tehnika on lühidalt esitatav kujul,mida nim. diferentsiaali märgi alla viimise võtteks:
Ekstreemumpunkt – On graafiku punkt, kus funktsioonil on kas suurim või vähim väärtus
Eksam on sooritatud, kui pileti kahest ülesandest on vähemalt üks lahendatud.
Eeltoodud rida nimetatakse koonduvaks, kui selle rea osasummade jada { } on koonduv, st
Eksponentsiaalfunktsioonideks on näiteks funktsioonid või , kus võib olla ükskõik mis reaalarv.
Eelnevast on teada, et suvaline loogikafunktsioon on esitatav DNK ja KNK kujul.
Eestlaste toitumusharjumustest on räägitud palju ja kindlasti räägitakse sellest ka tulevikus.
Eksponentfunktsiooniks nim. funktsiooni , c kuulub hulka R, a > 0, a≠ 1 x kuulub hulka R
Eksponent - ja logaritmfunktsioon , tirgonomeetrilised ja arkusfunktsioonid.
Eel - nevas oli kirjeldatud vahekord erinevate definitsioonide vahel.
Eest neli – iga järgmise eest kaks kor- da rohkem teri kui eelmise eest.
Ekstsess – näitab sabade väljavenitatust võrreldes normaaljaotusega.
Eksam on kirjalik, kestab 6 tundi ja toimub kogu riigis samal ajal.
Eksponent - a a funktsiooni p¨¨rdfunktsiooniks on logaritmfunktsioon.
Eksponentfunktsioon - Eksponentfunktsioon on funktsioon järgmisel kujul: y = a
Eksponentvõrrandiks nimetatakse võrrandit, milles tundmatu esineb astendajas.
E loe - N6 L\\J f,A AP3SD D\€€E€ NJI9\AALU6EP*N bID
Eksamieelduseks on kahe kontrollt¨¨ kirjutamine semestri jooksul.
Eksponentfunktsioon on funktsioon järgmisel kujul: y = a x , kus astme
Ekstreemumkoht – on argumendi väärtus, mille korral on funkts.
Eksponentfunktsioon – Kui y = ax, a > 1, siis on kasvav funktsioon.
E4 j - .1 J^*{t(\o0r d b,9-, 0T.oY.oP ,)l & 1,3 /,t/"
Eelduse kohaselt on funktsioon u = ϕ(x) pidev punktis x, seega
Edasise puhul on võimalus valida alati kolme värvi seast.
Ekstremp - is peab fun-i diferentsiaali märk muutuma.
Ekstreemumkoht on võrrandi f  x   0 lahendiks.
Eel - a dame, et teoreem kehtib n − 1 korral.
Eksamipiletis on kaks teooriak¨simust ja kaks ulesannet.
Eksponentsiaalse kiirusega ehk nagu juba nägime – väga kiiresti.
Eksamieelduseks on saada kahe kontrolltöö arvestused.
Eksponentfunktsiooniks nimetatakse funktsiooni y=ax a>0 a≠0
Ekstreemumkoht on võrrandi f ′( x ) = 0 lahendiks.
E keskväärtused on erinevad. ga erinevatel aastatel.
Eksponent - ja logaritmfunktsioon i tuletis.
Eelduseks on ülekandefunktsiooni tundmine.
Eksponentfunktsioon on funktsioon j¨rgmisel kujul: a
Eeldatavalt on liikmeid 9 tk, sest 8+1=9 8
Ekstreemum on maksimum või miinimum.
Eaa - narvud.f a avmldfised
Ekraaniga on nivootasapind risti.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ekstreemumpunktis on graafik sile, seega on funktsioon seal diferentseeruv ning tema tuletis võrdub nulliga.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ekstrapoleerimiseks nimetatakse sõltuva tunnuse väärtuste hindamist väljaspool seose määramispiirkonda.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ekstreemumkoht on x = 1. Määrame ekstreemumkoha liigi 2. tuletise järgi.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun