Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Dvd – ketas ja DVD–lugeja  Järgmine samm arvutustehnika arengus on DVD­d (digital video disk) ja nende lugejad. Väljanägemiselt on  DVD­d äravahetamiseni sarnased CD­dega, tegelikult erinevad need aga nii füüsiliste omaduste kui ka  andmete salvestamise ja lugemise meetodite poolest. DVD­le mahub võrreldes CD­ga umbes 10 korda  rohkem andmeid — DVD maht jääb 4–8 gigabaidi vahele. 
Dvd - ga seotud mure on põhiliselt see, et pilt on niivõrd hea, et erinevalt videokassetist on temalt võimalik teha lõputu hulga väga häid videokoopiaid. Et seda ei juhtuks, on enamus plaate kodeeritud Macroviosioni kasutades - see on nõks, mis kasutab ära videomaki tundlikust, pannes sellesse juhitud DVD pildi pulseerima ja muid trikke tegema.
Dvd - RAM kasutab erinevat tüüpi andmestruktuuri Ning seega on nende kahe formaadi andmestruktuurid erinevad, mis andmete seisukohalt tähendab , et formaadid on mitteühilduvad ning ühe formaadi kettaid ei saa kasutada teist formaati kasutava seadme poolt.

Dvd - ketast nimetatakse ka “universaaldigitaalkettaks ja neid loevad DVD-seadmed. Esimesed seadmed ilmusid 1996. a. lõpul, ühepoolne ühekihiline mahutab 4,7 GB, kahepoolne kahe läbipaistva kihiga 18,8 GB, enamus DVD-ketaste maht jääb 4-8 GB vahele.
Dvd - levi – DVD on suurtäheline lühend (inglise keeles digital video disc), eesti keeles tähendab see digitaalset videodisketti (diskett – väike magnetketas andmesalvestuseks). (http://www2.epa.ee/keel/valik.htm ja http://www.eki.ee/books/ekkr/).
Vote UP
-1
Vote DOWN
Dvd - sid võib olla 4 erinevat tüüpi, mahtuvusega 4.7 kuni 17 G. Esimesel juhul on tegemist ühepoolse ja ühekihilise plaadiga nagu seda on CD ja viimasel juhul kahepoolse kahekihilise plaadiga. Esialgse versiooni info edastamise kiirus on nagu enamikel CD-ROMidel – meelelahutuseks (nt. filmilõikude vaatamiseks) on info edastuskiirus 600 KB/s, mis on neli korda suurem kui audio CD puhul ja võrdeline 4X CD-ROM-iga. Andmete ülekandeks on

Dvd - seade on arvutis tähistatud märkega „DVD-ROM“ (ainult mängija) või DVD+R/RW (sobib ka ketastele kirjutamiseks). Korralikumad arvutid sisaldavad tavaliselt DVD-kirjutajaid, millega saab kirjutada ka CD- plaatidele.
Dvd – (Digital Versatile Disk ehk eesti keeles Digitaalne Mitmekülgne Plaat) on samade mõõtmetega nagu CD, kuid DVD ketas mahutab seitse korda enam andmeid kui CD: 4,7 G kihi kohta, võrreldes CD 680 megabaidiga.
Dvd - RAM-i (random access memory) teeb sama, mis DVD+RW ning DVD-RW, selle erinevusega, et kasutatakse faasipöördustehnoloogiat, millel põhinevad praegused Panasonic'u PD/CD (phase change dual/ CD-ROM) ajamid.

Dvd – laserseadmel kasutatav andmekandja, Ø 115 mm; tavaliselt mahuga 4.7 GB (kahekihilised ≈8.4 MB). Kasutatavad nii ühe- kui ka paljukordseks kirjutami- seks ettenähtud DVD-plaate.
Dvd - диска WServer в папку мастера инфраструктуры. 3. Откройте окно командной строки и перейдите в панку Adprep.
Dvd - lugejad jne). Väikesätteks on Auto – see tähendab, et BIOS otsib ise ja automaatselt üles kõik 1. ja 2. ehk primaarse ja sekundaarse IDE-kanali külge ühendatud kettaseadmed.

Dvd - kõrvetaja DVD-ajam, mis võimaldab nii DVD-kettaid lugeda kui ka neile kirjutada. Seda nimetust kasutatakse DVD Forum’i spetsifikatsiooniga ühilduvate ajamite kohta.
Dvd - ROM 10 18 180 36 216 Monitor 17' 10 250 2500 500 3000 DVD-ROM 10 18 180 36 216 USB Memory 5 21 105 21 126 Klaviatuur 2 12 24 4,8 28,8 Monitor 17' 4 250 1000 200 1200
Dvd - le. Kuna lühema lainepikkusega sinist laserkiirt saab täpsemini fokuseerida ja väiksemasse punkti, siis on võimalik andmeid suurema tihedusega salvestada.

Dvd - digivideoketas, digitaalne universaalketas, DVD-ketas Uuemat tüüpi laserketas, mille diameeter on samuti 120 mm nagu tavalistel CD-del ja CD-ROM ketastel.
Dvd - l, veebilehekülgedel ja muude andmekandjate kaudu nii Eestis, Euroopa Liidu liikmesriikides kui mujal seitsme aasta jooksul kohtuotsuse tegemisest.
Dvd - RAM kasutab nii grooves and the 'land' either side of the grooves to hold data, ja omab PD-tüüpi andmestruktuuri relying on embossed markers.

Dvd - (Digital Versatile Disc).......................................................................................32 4.6. Magnet-optiline ketas.
Dvd junn on suure mahutavusega 4,5-17GB Hetkel müüdavad plaadid on kuni 8,5 GB. Usaldusväärne, lugemine suhteliselt kiire, plaate lihtne vahetada.
Dvd - d on eelkõige loodud just filmitööstusele, mistõttu kasutatakse neid plaate just kvaliteetsete filmide salvestamiseks.

Dvd - RAM kettad on erilises ümbrises ning neid tehakse 1 ja 2 poolseid, hetkel on mahutavus 2,6 G ühe poole kohta.
Dvd - t lugedes annaks väga väikese impulsi paljud väärtused nagu näiteks 00001000. Seda aga on raske märgata.
Dvd - d, audioraamatud jne. Need on kehalised andmekandjad, millel on talletatud need mittemateriaalsed väärtused.

Dvd - ROM ei ole kirjutatav DVD-R-le saab kirjutada ühe korra DVDRW-le saab kirjutada mitu korda Dual Layer
Dvd - ROM lubab ainult kettalt lugemist nagu CD-ROM. Kokku võimalik mahutada DVD kettale 17 G infot.
Dvd - laserketaste standardne maht on (ühekihiliste ühepoolsete ketaste korral) 4,7 gigabaiti.

Dvd - ajamid võivad toetada DVD-R, DVD-RW, CD-R ka CD-RW kettaid või mingit valikut nendest.
Dvd - 1,4GB; 4,7GB; 8,5GB CD - 200MB, ..., 700MB, ... 9.Nimeta hiirega tehtavad tegevused.
Dvd - R esimesed mudelid ilmusid 1997 ja lubasid salvestusmahtu 3,95 G ühe poole kohta.

Dvd paekivi - Eesti rahvuskivi 5.Hergi Karik " Metallid ja mittemetallid meis ja meie ümber "
Dvd - kettad ja mängijad ilmusid 1996. aastal Jaapanis ning 1997. aastal Ameerikas.
Dvd - toorikud maksavad sõltuvalt tootjast ja müüjast 17–18 krooni.

Dvd - plaatide tootjate poolt on maailm jagatud 6 erinevaks regiooniks.
Dvd - ajam, mis loeb DVD+R ja DVD+RW kettaid ning ka kirjutab neile.
Dvd - RAM-ile saab samuti andmeid lisada ning neid ka kustutada.

Dvd - RAM on ülekirjutatav (~100 000 korda) andmekandja.
Dvd - sid kasutatakse erinevate andmete salvestamiseks.
Dvd - ROM 18 AS Fakt Tallinn,Luha 16-506 USB Memory 21

Dvd - Audio standard on hetkel määratlemata.
Dvd - ROM 1 1785 1785 Klaviatuur 5 150 750
Dvd - ROM • Laienduspesad • Toiteplokk

Dvd - R – DVD-RW – DVD+R – DVD+RW
Dvd - ROM 1785 Oü Vihm USB Memory 350
Dvd - d kasutavad lühema Ardo Laur

Dvd - Video peamised omadused on:
Dvd - d on kodukino täiendkaup.
Dvd - (Digital Versatile Disc)Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun