Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Durkheim – deviantsuse teooria – enesetapu üheks põhjuseks on anoomia (reguleerimatus – normi ei ole või norm on vale/mõttetu  kaldutakse kõrvale või koostatakse väikse seltskonnaga oma normid; oht omakohtu tekkimiseks). Selle nähtuse olemust selgitades ta rõhutas, et inimeste elu reguleerimisel on tähtis roll sotsiaalsetel ettekirjutustel.
Durkheimi järgi on analüüsi aluseks ühiskondade uuritavad jooned: - faktid, mis on seotud ühiskonna populatsiooni suuruse ja üldise tiheduse ning sotsiaalse ja institutsionaalse struktuuri keerukusega; - faktid, mis on seotud indiviidide asustustihedusega ja läbikäimise intensiivsuse ning iseloomuga.
Durkheimi arvates on inimkäitumisel kaks vormi: inimene kas püüab iga hinna eest püstitatud eesmärke saavutada, arvestamata mingeidki norme, või järgib norme, jättes oma eesmärgid realiseerimata, sest nende realiseerimiseks oleks ta pidanud kasutama mitteaktsepteeritavaid vahendeid.
Durkheimi järgi on õiguslikult hälbiv käitumine seotud kindla ajaloolise ja kultuurilise kontekstiga, normide ja standarditega ning arusaamaga sellest, mida peetakse normidekohaseks käitumiseks ja kuidas peaks normide rikkumisele reageerima.
Durkheim on veendunud selles, et tegemist on sotsiaalse nähtusena, enesetapu juured peituvad ühiskonnas ja ta oma uuringutes püüdis leida kinnitust 2 põhilisele hüpoteesile: 1. Enesetapud on seotud isiku psüühikaga.
Durkheim on toonud välja mõiste ja definitsioonid anoomiale: • Anoomia on sotsiaalse solidaarsuse kadumine, see on kurbus, millele on allutatud ühiskond, ja selles ühiskonnas ei kehti ei õigus- ega moraalinormid.
Durkheimi mõju - Suur mõju hillisemale Prantsuse sotsioloogiale ja antropoloogiale - Klassifikatsiooni ja sotsiaalse struktuuri vahelist seost rõhutav töö on tänaseni kasutusel klassifikatsiooni uurimustes.
Durkheimi arvates on inimkäitumisel kaks vormi: need kes ei hooli millestki, et eesmärgini jõuda ja need, kes jägivad iga hinna eest reegleid ja ei jõuagi eesmärgini.
Durkheim – käsitles ühiskonda omaette reaalsusena, kus inimesed sünnivad, elavad ja surevad, kuid nende kogemuste muster eksisteerib neist eraldi.
Durkheim – arusaamad elu tõelisest tähendusest ja tseremonniad, mis neid arusaamu väljendavad, tekivad grupi kollektiivsest kogemusest.
Durkheim – Deviantsuse esimese sotsioloogilise seletuse andis E. Durkheim anoomia teoorias, mida ta kasutas suitsiidi olemuse uurimisel.
Durkheim – mehaaniline solidaarsus, orgaaniline solidaarsus (vabatahtlikud seosed) – interneti tulles orgaaniline solidaarsus areneb
Durkheim – ühiskond väljendub indiviidi väliste, kollektiivsete nägemuste, tunnete, uskumuste ja kollektiivse solidaarsusena.
Durkheim - Allardti solidaarsuse käsitlus E. DURKHEIM nimetas sarnastumistungil põhinevat solidaarsust MEHAANILISEKS (iseloomulik
Durkheimi järgi on sotsiaalsed faktid just see faktiline tõestus reaalsusest, mis asub väljaspool indiviidi (Morrison 2006: 189-190).
Durkheim - funktsionalismi eelkäija • G. H. Mead, sümboolne interaktsionalism • Giddens strukturatsiooniteooria
Durkheimi järgi on leping koostöö juriidiline väljend. Lepingu vormi võib vaadata sotsiaalse solidaarsuse indikaatorina:
Durkheim - tööstusühiskond suurendab individualismi/Anoomia-puuduvad üldtunnustatud väärtused ja normid
Durkheim – sotsiaalse solidaarsuse hoidmine; tööstusühiskond soodustas individualismi.
Durkheimi - Tema meelest oli tööjaotus sotsiaalse solidaarsuse säilitamiseks.
Durkheim - Allardti solidaarsuse käsitlus TÖÖJAOTUSE ASTE MADAL KÕRGE
Durkheimi sotsiologism – sotsioloogia teoreetilised printsiibid ja metodoloogia.
Durkheimi järgi on sotsiaalseid fakte võimalik teaduslikult uurida.
Durkheim - eraomand pärineb on religioossetel uskumustel.
Durkheim – sotsioloogia kui teaduse looja.
Durkheim – kuritegevus liidab ühiskonda.
Durkheim - PARIMATE AUTASUSTAMISE TEOORIA.
Durkheimi arvates on kuritegevus normaalne nähtus.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun