Sõnu seletav sõnaraamat

Dramaatika – üks kirjanduse põhiliik, mida iseloomustab lavalisus, sündmustiku tihendatud ja põhinemine tegelaste dialoogil ja kahekõne 23. Draama – üldmõistena näidend, kitsamas täehnduses tõsise sisu, keerulise konflikyi ja elulise sündmustikuga näidend.
Dramaatika e. näitekirjandus • Komöödia- Oskar Luts “Kevade" • Tragöödia- Shakespeare “Romeo ja Julia" • Draama- A. Kitzberg "Libahunt" • Jant- Koidula "Säärane mulk" • Libretto-Merimee "Carmen" • Kuuldemäng- Vikerraadio • Monodraama- J. Smuul “Bolkovnikovi lesk”
Dramaatika teke on seotud teatraliseeritud rituaalidega . See on vähem nüansseeritud kui teised põhiliigid ( pole kirjeldusi, iseloomustusi, autor ei kirjelda kõrval tegelaste mõttemaailma ). Lõplikult realiseerub draamateos laval.

Dramaatika – kõige laiem tähendus, näitekirjandus, 1 kirjanduse kolmest põhiliigist lüürika ja eepika kõrval, autori kohalolu enamasti varjatud, tegelased pöörduvad otse lugeja/vaataja poole, suunatud teatrile
Dramaatika žanre ehk liike (tragöödia, draama, komöödia, kuuldemäng, sketš, intermeedium, libreto, stsenaarium ) iseloomustab tegevuste vahetu kujutamine, otsene kõne ja dialoog – dramaatiline.
Dramaatika - tegevuse vahetu kujutamine, otsekõne, dialoog, tegelased erinevad autorist, autor on kohal vaid lavamärkusena, sisaldab konflikte, algne struktuur: vaatused ja stseenid.

Dramaatika – tekivad uued draamažanrid(müsteerium, miraakel, moralitee, farss jne), mis keskaja lõpul jällegi kaovad, andes ruumi tragöödiale ja komöödiale.
Dramaatika ehk näitekirjandus erineb proosast ja lüürikast kahe põhitunnuse poolest. Draamateosed ei ole mõeldud otseselt lugemiseks, vaid lavastamiseks.
Dramaatika ehk näitekirjandus. Tunnused lavalisus, sündmustiku tihendatus, dialoog ehk kahekõne, ramrk ehk autoripoolne märkus, tegevuse olevikulisus.

Dramaatika – üks kirjanduse kolmest põhiliigist, põhineb dialoogil ja tegevusel, autori kohalolu varjatud, tegelased pöörduvad otse vaataja poole
Dramaatika - Dramaatika ehk näitekirjandus ehk draamakirjandus (varem draama) on üks kolmest ilukirjanduse põhiliigist lüürika ja eepika kõrval.
Dramaatika on eepika ja lüürika kõrval kirjanduse üks põhiliike, mida iseloomustavad lavalisus, sündmustiku tihendatus ja dialog ehk kahekõne.

Dramaatika - üks kirjanduse põhiliik, mida iseloomustab lavalisus, sündmustiku tihendatus ja põhinemine tegelaste dialoogil ehk kahekõnel.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Dramaatika – üks kirjanduse põhiliik, mida iseloomustavad lavalisus, dialoogivorm ehk kahekõne, tegevuse esitamine olevikus (“siin ja praegu”), tihe ja pingeline sündmustik ja vastuolud tegelaste suhetes (sündmustiku dramatism). Näidend jaguneb vaatusteks või piltideks ning viimased omakorda stseenideks ehk etteasteteks.
Dramaatika - näitekirjandus, üks kolmest ilukirjanduse põhiliigist lüürika ja eepika kõrval.

Dramaatika – näidekirjandus, üks kirjanduse kolmest põhiliigist lüürika ja eepika kõrval
Dramaatika - koorilüürika haru- näidendeis vaheldusid dialoogilised osad koorilauluga.
Dramaatika ehk näitekirjandus erineb proosast ja lüürikast kahe põhitunnuse poolest.

Dramaatika - zanre liseloomustab tegevuse vahetu kujutamine, otsene kõne ja dialoog
Dramaatika - vanakreeka keeles drama ehk tegevus, tegu Mimesis ehk jäljendus.
Dramaatika – näitekirjandus, on üks kirjanduse kolmest põhiliigist.

Dramaatika on füüsilise või sõnalise tegevuse jäljendus.
Dramaatika e. näitekirjandus on üks kirjanduse põhiliik.
Dramaatika ehk draama: peamised tunnused, tuntumad žanrid.

Dramaatika – üks kirjanduse põhiliik, näitekirjandus.
Dramaatika – üks ilukirjanduse kolmest põhiliigist.

Dramaatika põhižanrid on tragöödia, komöödia ja draama.
Dramaatika - draamakirjandus, näitekirjandus
Vote UP
-1
Vote DOWN
Dramaatika ehk näitekirjandus.(Draamakirjandus) • Dramaatika on üks kirjanduse 3-st põhiliigist • Mida iseloomustavad lavalisus, sündmustiku tihendatus ja dialoog.

Vote UP
-2
Vote DOWN
Dramaatika – kordamisküsimused 1.Mis on dramaatika? Üks kirjanduse põhiliik, näitekirjandus 2.Kuidas dramaatika jaguneb (põhižanrid)? Tragöödia, komöödia, draama 3.Kuidas jaguneb näitekirjanduse tekst? Stseenideks, vaatlusteks, piltideks 4.Nimeta dramaatika põhiomadused - Dialoogivorm, lavalisus, sündmustiku tihendatus, olevikus kulgev tegevus.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto