Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Dramaatika teke on seotud teatraliseeritud rituaalidega . See on vähem nüansseeritud kui teised põhiliigid ( pole kirjeldusi, iseloomustusi, autor ei kirjelda kõrval tegelaste mõttemaailma ). Lõplikult realiseerub draamateos laval.
Dramaatika - tegevuse vahetu kujutamine, otsekõne, dialoog, tegelased erinevad autorist, autor on kohal vaid lavamärkusena, sisaldab konflikte, algne struktuur: vaatused ja stseenid.
Dramaatika žanre ehk liike (tragöödia, draama, komöödia, kuuldemäng, sketš, intermeedium, libreto, stsenaarium ) iseloomustab tegevuste vahetu kujutamine, otsene kõne ja dialoog – dramaatiline.
Dramatiseering – kirjandusteose (romaani, jutustuse, novelli) kohandus näidendiks, mis eeldab teksti esitamist dialoogina, remarkide lisamist, teksti jaotamist vaatusteks või piltideks jmt.
Dram – синхр-динамич память, передача данных связана с частотой процессора; Rambus DRAM- выдаёт инфу из перднего и заднего фронта тактовых сигналов, Если много банков, то можно запускать конвейер, Передаёт начальн адрес и число.
Dramatiseering – eepilise teose (romaan, jutustus, novell jne) töötlus draamavormi v näidendiks, võib hõlmata mitut alusteksti või ainult osa tekstist, proosatekstist tehakse näidend
Dramaatilised organisatsioonid – valitseb ületsentraliseeritus, ülespuhutus  Kahtlustavad organisatsioonid – valitseb liigne infotöötlus ja umbusk  Eraklikud organisatsioonid -  Depresiivsed organisatsioonid –valitseb rituaalsus, bürokraatia, vilets infovahetus, vastupanu muudatustele  Kompulsiivsed organisatsioonid – jäigad, paindumatud reeglid, liigne põhjalikkus ja täpsus
Dramaatika – tekivad uued draamažanrid(müsteerium, miraakel, moralitee, farss jne), mis keskaja lõpul jällegi kaovad, andes ruumi tragöödiale ja komöödiale.
Dramaatika ehk näitekirjandus erineb proosast ja lüürikast kahe põhitunnuse poolest. Draamateosed ei ole mõeldud otseselt lugemiseks, vaid lavastamiseks.
Dramatiseering on tema käte töö. Internetiromansi peategelasteks on Elina Pähklimägi ning Andres Mähar. Lisaks neile lisab etendusse vürtsi Jüri Lumiste.
Dramaatika ehk näitekirjandus. Tunnused lavalisus, sündmustiku tihendatus, dialoog ehk kahekõne, ramrk ehk autoripoolne märkus, tegevuse olevikulisus.
Dramaatika – üks kirjanduse kolmest põhiliigist, põhineb dialoogil ja tegevusel, autori kohalolu varjatud, tegelased pöörduvad otse vaataja poole
Dramaatika - Dramaatika ehk näitekirjandus ehk draamakirjandus (varem draama) on üks kolmest ilukirjanduse põhiliigist lüürika ja eepika kõrval.
Dramaatika – üks kirjanduse põhiliik, mida iseloomustavad lavalisus, dialoogivorm ehk kahekõne, tegevuse esitamine olevikus (“siin ja praegu”), tihe ja pingeline sündmustik ja vastuolud tegelaste suhetes (sündmustiku dramatism). Näidend jaguneb vaatusteks või piltideks ning viimased omakorda stseenideks ehk etteasteteks.
Dramaturgia – teatud perioodi kirjandusprotsessid (nt 20.saj eesti dramaturgia). Draamateose kompositsiooni ja lavastamise teooria.
Dramaturgia – teatud perioodi kirjandusprotsess, tekstide kogu, nt kõik Shakespeare tekstid on tema dramaturgia
Dramatiseering on eepilise teose töötlus näidendiks. Aluseks võib olla novell, aga tavaliselt on romaan.
Dramaatika - näitekirjandus, üks kolmest ilukirjanduse põhiliigist lüürika ja eepika kõrval.
Dramaatika – näidekirjandus, üks kirjanduse kolmest põhiliigist lüürika ja eepika kõrval
Dramatiseerimine on proosa või luuleteksti muutmine draamatekstiks Dramaatika e näitekirjandus on üks kirjalnduse 3 põhiliigist Draama on dramaatika põhizanr, teda iseloomustavad dialoodivorm, olevikulusus, tegevuse keskendatus ja pingeline arendus ning tegelasvahelised vastuolud.
Dramaatika – üks kirjanduse põhiliik, mida iseloomustab lavalisus, sündmustiku tihendatud ja põhinemine tegelaste dialoogil ja kahekõne 23. Draama – üldmõistena näidend, kitsamas täehnduses tõsise sisu, keerulise konflikyi ja elulise sündmustikuga näidend.
Dram - выдаёт инфу из перднего и заднего фронта тактовых сигналов, Если много банков, то можно запускать конвейер, Передаёт начальн адрес и число.
Dramaatilist efekti on saksa helilooja Carl Orfi kooriteos “Carmina Burana”. Sellest kasutatakse avamängu “O fortuna”. Minu arvates on see geniaalne teos ja kui seda mingis filmis mängitakse mõjub see tõepoolest külmavärinaid tekitavalt.
Dramaatiliselt dünaamiline on maal „Simsoni vangistamine vilistide poolt“. Siin on näha üht Rubensi lemmikvõtet – naise hele keha on eksponeeritud kõrvuti meeste jõuliste tumedaet, pruunide ja punakate kujudega.
Dram on ehituslikult oluliselt lihtsam kui SRAM (sisuliselt piisab ühe biti säilitamiseks ühest kondersaatorist ja ühest transistorist), seega on selle mälutüübi tootmine ka oluliselt odavam.
Dramatic opera – 17. saj. Inglismaal tekkinud poolooper, kus leidus küll ohtralt muusikat (avamängud, retsitatiivid, aariad, laulud, ansamblid, (koorid, tantsud), tegevust viisid edasi aga kõnedialoogid.
Drama – tegevus) sai alguse veinijumal Dionysose igakevadistest pidustustest. Kreeka teater koosnes 3 osast: Theotron (kr.k. vaatamise koht) – hoburauakujuline pealtvaatajate koht mäejalamil.
Dramaatiliselt dünaamiline on maal "Simson ja Delila". Siin on näha üht Rubensi lemmikvõtet: naise hele keha on eksponeeritud kõrvuti meeste jõuliste tumedate, pruunide ja punakate kujudega.
Dramatism – inimese Pikapeale koori osa vähenes, kasvas näitlejate osakaal ja arv. sisemiste jõudude eriline pingulolek – taotleb tõelise sündmuse illusiooni.
Dramaatika on eepika ja lüürika kõrval kirjanduse üks põhiliike, mida iseloomustavad lavalisus, sündmustiku tihendatus ja dialog ehk kahekõne.
Dramatiseerimise traditsioon – tekkis 19.saj Lä-Euroopa teatrikriiside ajal: bulvariteatrites olid vodevillid ja komöödiad, mis ei rahuldanud nõudlikku vaatajat.
Dramaturgia – draamateose kompositsiooni ja lavastamise teooria Dramaturgiline tekst – mistahes tekst, mida kasutatakse lavastuse alusmaterjalina
Dramaturgiline tekst on mingitele teistele tekstidele (ilu- või ajakirjandus, dokumendid, intervjuud jt) tuginev, teatris esitamiseks mõeldud draamateos.
Dramaatika - üks kirjanduse põhiliik, mida iseloomustab lavalisus, sündmustiku tihendatus ja põhinemine tegelaste dialoogil ehk kahekõnel.
Dramaturgiline tekst – mistahes tekst, mida kasutatakse lavastuse alusmaterjalina, ei pea olema valmiskujul näidend, võib olla varem fikseeritud
Dram - i adresseerimine ning infi lugemine/salvestamine toimub järgmises järjestuses: a) rea-aadresss ja signaal RAS#
Dramaturgia on lavateose lavastamisteooria, filmide alus, on seotud pigem lavastamise kui proosaga. Olulised dramateerimised.
Dramaturgia teooria - sotsiaalne interaktsioon on etendus Goffman eeldab sotsiaalset interaktsiooni kui teatrietendust.
Dramaturgia on Vetemaa lemmikžanr, see annab võimaluse enesekontrolliks – kirjanik saab lavalt tagasisidet.
Dramaturgia - draamateose ülesehituse ja lavastamise teooria, näidendi- ja lavastamisteadus; draamakirjandus.
Dramaatiline konflikt on väärtuste vahel, nt truudus, meelekindlus, vaprus jne. Tegelased ei muutu draama jooksul.
Dram - i mõistete juures on toodud ka mõned võtted, mis pöördumist võimaldavad kiirendada.
Dramaatilised sopranid on näiteks Aida (Aida/Verdi), Elsa (Lohengrin/Wagner) ja Floria Tosca (Tosca/Puccini).
Dramatiseering on eepilise teose (romaani, jutustuse, novelli jne) töötlus draamavormi, näidendiks.
Dramaturgia on lavateose lavastamisteooria, filmide alus, on seotud pigem lavastamise kui proosaga.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Dramaatika e. näitekirjandus • Komöödia- Oskar Luts “Kevade" • Tragöödia- Shakespeare “Romeo ja Julia" • Draama- A. Kitzberg "Libahunt" • Jant- Koidula "Säärane mulk" • Libretto-Merimee "Carmen" • Kuuldemäng- Vikerraadio • Monodraama- J. Smuul “Bolkovnikovi lesk”
Dramaturg on keeruline isiksus, ta ei ole üldse traditsioonilist teatripäritolu persoon.
Dramaatika - koorilüürika haru- näidendeis vaheldusid dialoogilised osad koorilauluga.
Dramaatika ehk näitekirjandus erineb proosast ja lüürikast kahe põhitunnuse poolest.
Dramaturgiline tekst – tugineb teistele tekstidele, mõeldud teatris draamateosena esitamiseks.
Drama – tegevus) sai alguse veinijumal Dionysose igakevadistest pidustustest.
Dramaturgiline tekst – teistele tekstidele tuginev teatris esitamiseks mõeldud draamateos.
Dramatiseerimiseks on vaja valida sobiv tekst, panna see dialoogivormi ja lisada remargid.
Dramaatika - vanakreeka keeles drama ehk tegevus, tegu Mimesis ehk jäljendus.
Dramatiseeringu autor on Haapsalu kooliteatri "Pöialpoiss" vilistlane Margus Kasterpalu.
Dramaturg – näitekirjanik, draamateose autor, varem ka teatri kirjanduslik
Dramatism - võtted millega teha muusikalisi kujundeid rohkem nähtavaks.
Dramaatika – näitekirjandus, on üks kirjanduse kolmest põhiliigist.
Dramaatilist poeesiat ehk teatrikunsti on vaja inimeste teadus on tarvis veel luua.
Dramaturgiline mudel – sotsiaalne stsenaarium, rollide täitmine nn “laval”
Dramatiseering - raamatu/teksti ümbertegemine draamateoseks(näidendiks),
Dram - i aadress kaheks osaks –rea aadress ja veeru aadress.
Dramatiseering – eepilise teose teksti ümbertöötlus näidendiks.
Dramatiseeringule oleks ehk kasuks tulnud ainult Mauruse koolile keskendumine.
Dramatiseering – eepilise teose töötlus draamavormi, näidendiks
Dramaatika on füüsilise või sõnalise tegevuse jäljendus.
Dramaatika e. näitekirjandus on üks kirjanduse põhiliik.
Dramaatika ehk draama: peamised tunnused, tuntumad žanrid.
Dramaatika – üks kirjanduse põhiliik, näitekirjandus.
Dramatiseering – eepilise teose draamavormis ümbertöötus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Dramatiseering on eepilise teose ümbertöötlus draamateoseks Igalt 3 tragöödiat (lõpp ei pruukinud õnnetu olla) + saatürdraama (koomiline (näit:…………...…………………); stsenaarium – draamateose üksikasjalik plaan; mütoloogiline teema).
Dramatiseering – eepilise teksti töötlemine näidendiks.
Dramaatika – üks ilukirjanduse kolmest põhiliigist.
Dramaatiline konflikt on 1930.aastate Alverile väga iseloomulik.
Dramma giocoso – (it. humanistlik draama) See iseloom.
Dramaatline konflikt on 30ndtae aastatele väga iseloomulik.
Dramatiseering - "Nimed marmortahvlil" Albert Kivikas
Dramaatika põhižanrid on tragöödia, komöödia ja draama.
Dramaturgia - näitekirjandus, lavastamisteadus
Dramaatika - draamakirjandus, näitekirjandus
Dramaturgia on muutunud psühholoogilisemaks
Dram - s on info kandajaks laeng.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Dramaatika – kõige laiem tähendus, näitekirjandus, 1 kirjanduse kolmest põhiliigist lüürika ja eepika kõrval, autori kohalolu enamasti varjatud, tegelased pöörduvad otse lugeja/vaataja poole, suunatud teatrile
Vote UP
-1
Vote DOWN
Dramaatika ehk näitekirjandus.(Draamakirjandus) • Dramaatika on üks kirjanduse 3-st põhiliigist • Mida iseloomustavad lavalisus, sündmustiku tihendatus ja dialoog.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Dramaatika – kordamisküsimused 1.Mis on dramaatika? Üks kirjanduse põhiliik, näitekirjandus 2.Kuidas dramaatika jaguneb (põhižanrid)? Tragöödia, komöödia, draama 3.Kuidas jaguneb näitekirjanduse tekst? Stseenideks, vaatlusteks, piltideks 4.Nimeta dramaatika põhiomadused - Dialoogivorm, lavalisus, sündmustiku tihendatus, olevikus kulgev tegevus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Dramaturgiline tekst – teistele tekstidele tuginev, teatris esitamiseks mõeldud draamateos (nt luulekava). Alustekstide suhtes on see tõlgendus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Drama teosed on mõeldud laval ettekandmiseks. Teatrietenduse aluseks on näitekirjaniku, tekst, drama.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Dramaatika - zanre liseloomustab tegevuse vahetu kujutamine, otsene kõne ja dialoog



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun