Dostojevski - mõjutanud peale kirjanduse ka kunsti, filosoofiat ja ka psühholoogiat; “Vaesed inimesed”; “Kuritöö ja karistus”. L.Tolstoi- “Sõda ja rahu”, “Anna Karenina”. A. Tšehhov- annab novellides& näidendites edasi elu pisiasju, väliselt lihtsad ja märkamatud, kuid mille varjus leiavad aset inimlikud draamad ja tragöödiad; “Kolm õde”. Naturalism kui kirjandusvool tekkis pr kirj 19.s II poolel, tuginedes positivistlikule filosoofiale.
Dostojevski – enamus tema romaanides kindlat tüüpi tegelane (jutustaja, kroonik vms, tegelane kellel endal nende sündmustega pistmist ei ole, kuidagi on sellesse segatud aga tegelikult olukorra sees ei ole, ta on kõikjal kohal, on kõikide nende sündmuste tunnistajaks). See kroonik fikseerib sündmusi sellises mahus ja järjestikuses nagu ta suudab neid haarata – puhtalt teatrivaataja positsioon.
Dostojevski on kirjutanud: "...iga inimene vajab vähemalt ühtki niisugust kohta, kus teda haletsetaks!". Ainukene, kes ilma tagamõtteta kaasa tunda oskab, on inimene ise. Teiste peale lootma jääda on mõttetu.
Dostojevski on veendunud, et vene ühiskonna vastuolude põhjuseks on lõhenemine ja lahknemine (raskol – vene keeles lõhenemine) eelkõige haritlaste ja lihtrahva vahel.
Dostojevski on oma elu lõpuni tänu sellele väga religioosne. 1837. a pani isa mõlemad pojad Peterburi sõjakooli- kummalegi ei meeldi see, kuid kartes isa õpivad ikka.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk). Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).
Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu! Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.