Sõnu seletav sõnaraamat

Dopamiin – põhilised funktsioonid on seotud motoorikaga, motivatsiooni ja naudingute kujunemisega (on ka üks põhjus vähesuse korral parkinsonile ja paljususe korral skisofreeniale). -) Sünaps toimib kui isolatsioon ja kui selles tekib tõrge, võivad tekkida valed reaktsioonid ja haigused.
Dopamiin – tujuga, sõltuvus käitumine Serotoniin – meeleolu, depressioon Adrenaliin - Noradrenaliin - meeleolu 3. Atsetüülkoliin: - ANS valdav NT 4. Neuropeptiidid: Endofriinid – heaolutunne, NPY, Enkefaliinid 5. Puriinid: ATP, Adenosiin 6. Lahustuvad gaasid: *CO, *NO
Dopamiini - süsteemi alatalitluse korral? Kuidas (millistes tingimustes) võiks õpetada aktiivsus-tähelepanuhäirega (ADHD) last? (ADHD lühikirjeldus: vähenenud keskendusmisvõime, suurenenud impulsiivsus, liigne kehaline aktiivsus, raskus instruktsioonide järgimisel.

Dopamiin - käivitab selle kõik, et edasi kaugemale jõuda, tekib keskendunud tähelepanu, motivatsioon, eesmärgile pühendatus, uudishimu hormoon, rõõmsameelsus Dopamiini puhul tõuseb, annab hea tunde, nii hea mõnus on olla.
Dopamiin – mõnutunne, emotsioonid, motivatsioon; Adrenaliin – kiirendab südame tööd, tõstab veresuhkru taset; Serotoniin – meeleolu, söögiisu, uni. Atsetüülkoliin – skeletilihaste kokkutõmme.
Dopamiin – liigutuste kontroll,asendid,meeleolu,positiivsed kinnitused,sõltuvussuhted GABA(gamma-amino-võihape/ - motoorika kontroll,nägemine,ärevuse regulatsioon,korteks Glutamaat+ õppimine,mälu

Dopamiin on tahtmise molekul, aju vabastab seda virgatsainet alati siis, kui me midagi või kedagi ihaldame, tema mõju all tunneme end optimistlikult ning tulvil eneseusku.
Dopamiin on neurotransmitter, mis toimib ajus nn. “mõnutsentrile”. Siiski on seosed alkoholismi ja alleeli DRD2 A1 omamise vahel mõneti vasturääkivad.
Dopamiin on ajus transmitteri rollis ja aitab meil kontrollida oma liigutusi, samuti sama teeb serotoniin, mis on seotud meeleolu muutustega.

Dopamiini - & HVA-sisaldus Parkinsoni tõvega patsientide sabatuumas & putaamenis on oluliselt madalam, olles seotud ka häire sügavusega.
Dopamiini on ka neis ajupiirkondades, mis on seotud mõtlemise ning mäluga, samuti on sellel oluline osa liigutuste sooritamisel.
Dopamiin - osaleb mitmetes käitumisega seotud aju regulatsioonisüsteemides Reguleerib tunnetust, motivatsiooni, und ja tuju.

Dopamiin on aine mis tekitab õnnetunde ning meie aju otsib pidevalt asju millepärast saaks seda ainet ajus vallandada.
Dopamiin - inimkeha poolt loomulikul teel toodetud fenetüülamiin ning on oluline virgatsaine ja neurohormoon.
Dopamiin – (liigutuste kontroll, asendid, meeleolu, positiivsed kinnitused, sõltuvussuhted)

Dopamiin on hea enesetunde, motivatsiooni ja naudingute neuromediaator.
Dopamiin - & glutamaatergilise närviülekande tasakaalu muutumine.
Dopamiin - (DA) mõjutab liigutusi, tähelepanu, õppimist.

Dopamiin - tähtsaim ainevahetuse kiirendaja.
Dopamiin on oluline õppimisvõime tagamisel.

Dopamiini d2 - retseptorite stimulatsioonile.
Dopamiin - pidurdab prolaktiini teket.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto