Sõnu seletav sõnaraamat

Domineerimine – kõik tahavad võita, aga kõik ei saa kui üritame domineerimislahenduseni jõuda, siis vaja välja selgitada, kes on võitjad ja kes on kaotajad, nt üks pool taganeb 2) kompromisslahendus – tuleb enda positsioonist loobuda ja üritada jõuda kokkuleppele, ka siin peab üks siiski andma alla, nt kultuuride puhul lihtsalt talutakse teist kultuuri 3) variant vägivalla kasutamine – kokkupõrked või sõjad, sõjaväel 2 eesmärki: riigikaitse ja teiste riikide ründamise
Domineerimine - valitsem,ülekaalus olemine,kasut võimusuhete kirjel-ks. Võimu ressursid võivad olla ainelised(omand,capital) ja vaimsed(teadmised,kogemused) Nüüdisajal lisaks Ainelisele kapitalile tähtis inimkapital(teadmised- oskused),sotsiaalne capital(suhted, usaldus,koostöö tieste ühisk.
Domineerimine – rajaneb harjumuse ja kommete jõul ning grupitavade aktsepteerimisel; Karismaatiline domineerimine – põhineb juhi erakordsetel võimetel või tema ideede erakordsusel. Karismaatilise liidrite ja järgijate vahel tekib eriline side, järgijad usuvad

Domineerimine - tunnuse määrab ära ainult üks alleelidest, teine alleel jääb hübriidil avaldumata ehk varjatuks. Näide: tunnuseks on õie värvus: üks alleel määrab punase, teine valge värvuse ja heterosügoodil tulevad punased lehed.
Domineerimine - valitsemine, ülekaalus olemine * Võimu ressursid: ainelised (kapital (inim/sots), omand) vaimsed (teadmised, kogemused) * Autoriteetne võim- inimesed kuuletuvad veendumusest, et võimu nõudmised on õigustatud ja targad.
Domineerimine - ühe inimese võimalus leida mingi Majanduse kolm aspekti: inimgrupi poolt kuulekust teatud spetsiifiliste • hüvede tootmine ning elatusvahendite hankimine korralduste suhtes.

Domineerimine – kõik tahavad võita, aga kõik ei saa kui üritame domineerimislahenduseni jõuda, siis vaja välja selgitada, kes on võitjad ja kes on kaotajad, nt üks pool taganeb
Domineerimine - madalama positsiooniga isik vaatab partnerit rohkem kui see teda, ehkki nii-öelda „tõevaatamisel“ pöörab alluv pigem pilgu ära ja vestlusteema intiimsus.
Domineerimine tähendab aga ühe poole tahet mõjutada teise poole tegevust nii,et teine poole võtab korralduse sisu selle sisu enese pärast oma tegevuse aluseks.

Domineerimine tähendab võimalust leida kuulekust teatud korralduse suhtes antud isikute poolt, sõltumata sellest, millele selline võimalus rajaneb.
Domineerimine on eripärasem kui kusagil mujal: saab rääkida kahest võimust – vaimulik ja ilmalik, laias laastus taandub ka Paavst ja keiser.
Domineerimine - autoritaarne võim- juht otsustab ise. Konsulteerimine- mõju jagamine- juht konsulteerib enne otsustamist.

Domineerimine – olukord, kui heterosügootses genotüübis alleelipaari üks liige avaldub ja teise toime on pärsitud
Domineerimine - VÕIMU ERILIIK, MILLE RAAMES EI TARVITATA VAHETUT JÕUDU, ENT EI OLE VÄLISTATUD JÕU KASUTAMINE.
Domineerimine – ühe inimese võimalus panna teisi inimesi täitma teatud spetsiifilisi korraldusi.

Domineerimine – ÜLEKAALUS OLEMINE VÕIMU RESSURSSID  AINELISED (OMAND, KAPITAL)
Domineerimine - jõu kasutamine kontrolli saavutamiseks teiste riikide üle. 42 43

Domineerimine - allumine, sõbralikkus- vaenulikkus.
Domineerimine tähendab sisuliselt võimuküsimust.

Domineerimine ehk valitsemine, ülekaalus olemine.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto