Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Add link
Dokumendihaldus – a) dokumentide loomise, saamise, alalhoidmise, kasutamise ning eraldamise tõhus ja süstemaatiline korraldamine, sh organisatsiooni tegevust ja toiminguid kajastava tõestusmaterjali ja informatsiooni dokumendisüsteemi hõlmamine ning dokumentidena alalhoidmine. (Standardi EVS-ISO 15489-1:2004 põhjal) b) asjaajamise käigus dokumentidega tehtavad toimingud, millega tagatakse nende autentsus, usaldusväärsus, terviklus ja kasutatavus kogu elukäigu jooksul.
Dokumendihaldus on juhtimisvaldkond, mis on vastutav dokumentide loomise, saamise, korraldamise, kasutamise ja üleandmise tõhusa ja süstemaatilise kontrollimise eest, kaasa arvatud dokumentide kujul ametitegevuste ja -toimingute kohta käiva tõendusmaterjali ja informatsiooni
Dokumendihaldus on korraldatud õigusaktide ja asjaajamise hea tava alusel, tuleb enne arhiivi üleandmist: • taotleda avalikult arhiivilt arhivaalide hindamist või veenduda hindamisotsuse olemasolus; • koostada arhiiviskeem lähtudes tegelikult ladestunud ja arhiiviväärtuslikeks hinnatud sarjadest; • korrastada ja kirjeldada arhiiv arhiivieeskirja nõuetele vastavalt; • koondada arhiivimoodustaja ning arhiivi ja tema koostisosade kirjeldused arhiivinimistusse.

Dokumendihaldus – on juhtimisvaldkond, mis tegeleb asutuses dokumentide loomise, saamise, korraldamise, kasutamise ja arhiveerimise/ hävitamisega ning selle tõhusa ja süstemaatlise kontrollimisega, kaasa astvatud ametitegevuste ja –toimingute kohta käiva tõendusmaterjali ja teabe registreerims- ja korraldus-protsessidega. • Dokumendisüsteem – infosüsteem, mille otsatarbeks on dokumentide hõlmamine ja kontrollitud haldamine kogu nende elukäigu jooksul.
Dokumendihaldus - asjaajamis käigus dokumentidega teostatavad üksikdokumendid, millega tagatakse nende autentsus, usaldusväärsus, terviklikkus ja usaldusväärsus, mida kindlustavad organisatsioonilised ja infotehnoloogilised vahendid.
Dokumendihaldus - haldusala, mis tegeleb dokumentide loomise, saamise, alalhoidmise, kasutamise ning eraldamise tõhusa ja süstemaatilise ohje, sealhulgas organisatsiooni tegevust ja toiminguid kajastava tõestusmaterjali ja informatsiooni dokumendisüsteemi hõlmamise ja dokumentidena alalhoidmisega.

Dokumendihaldussüsteemis on eraldi registritena kontaktibaas, asjad (kirjavahetus, resolutsioonid), lepingud, käskkirjad, arved, aktid, määrused. Erinevateks dokumendihaldusprotsessideks: dokumendi loomine, kooskõlastamine, kinnitamine, allkirjastamine, registreerimine, edastamine.
Dokumendihaldus on   nii   paber­   kui   digitaaldokumentide   haldamine elektrooniliste vahendite abil.  Digitaalne asjaajamine on digitaaldokumentide haldamine ja menetlemine. (Digitaalse…, 2007)
Dokumendihaldus - süsteemi koolitus, süsteem käivitub oluliste tõrgeteta, kahe nädala jooksul saavutatakse dokumentide liikumise sarnane kiirus ja paberikulu vähenemine … %

Dokumendihaldus - tegevused dokumendi-süsteemi loomiseks ja haldamiseks; dokumentide koostamiseks ning dokumentide hõlmamiseks ja nende elukäigu haldamiseks
Dokumendihaldus – on halduse ala, mis tegeleb dokumentide loomise, saamise alalhoidmise, kasutamise ning eraldamise tõhusa süstemaatilise ohjega.
Dokumendihaldussüsteem tähendab mõnda spetsiaalset dokumendihalduse tarkvarasüsteemi: Webdesktop, Amphora, GoPro, Postipoiss, Delta, Directo, Axapta.

Dokumendihaldussüsteemis on eraldi registritena kontaktibaas, asjad (kirjavahetus, resolutsioonid), lepingud, käskkirjad, arved, aktid, määrused.
Dokumendihaldussüsteem – dokumendisüsteemi tehnoloogiline osa dokumentide koostamiseks, hõlmamiseks ja nende elukäigu haldamiseks
Dokumendihaldus on valdkond, millega puutuvad kokku kõik asutused ja organisatsioonid ning elu jooksul valdav enamik inimesi.

Dokumendihaldust on seostatud eelkõige paberi või faili kujul dokumentidega ja nende haldamisega dokumendihaldussüsteemides.
Dokumendihaldus on dokumentide loomise, saamise, kasutamise ning säilitamise korraldamine ning selleks loodud süsteem.
Dokumendihaldussüsteem - dok haldamise, kontrollimise ja neile juurdepääsu tagasmise elektrooniline tarkvara.

Dokumendihaldussüsteemi eemärk on tagada väärtuslikku teavet tagavate dokumentide säilimine ning kättesaadavus.
Dokumendihaldus on dokumendi kontrollitud haldamine läbi terve selle elukäigu.
Dokumendihaldus – üksikdokumendiga selle elukäigu haldamiseks teostatavad 8

Dokumendihaldustarkvarasid - eBüroo, Commence, Webdesktop, Sharepoint, Documentum, GoPro.
Dokumendihaldus on oluline iga asutuse jaoks, kes tegeleb dokumentidega.
Dokumendihalduse eriala on palju rohkem IT põhine, kui paberile toetuv.

Dokumendihaldussüsteem on firmas väike ja ülese ehitatud SharePointi.
Dokumendihalduseks on loodud palju erinevaid tarkavarasid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Dokumendihaldusnõukogu - kavandab asjaajamise ja elektroonilise dokumendihalduse arengu põhisuunad ja aitab kaasa nende rakendamisele, arutab läbi dokumendihalduse alaste õigusaktide eelnõud ja juhiste kavandid.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun