Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Dioodi pinge - voolu tunnusjoone mittelineaarsus võimaldab dioode kasutada kõrgsageduslike võnkumiste sageduste liitmiseks ja lahutamiseks (segustusdioodid) ning kordistamiseks (varaktordioodid). Tööks kõrgetel ja ülikõrgetel sagedustel peavad dioodi mahtuvus ja seda määrav pn-siirde pindala olema küllalt väikesed, mille saavutamiseks kasutatakse eritehnoloogiaid (punktdioodid, Schottky
Dioodi korral on positiivse poolperioodi ajal väljundpinge väärtus 0,6 V võrra väiksem ja kui pinge läheb väiksemaks, kui 0,6 V on väljundpinge 0 V. Ruutkeskmise pinge jaoks võib ideaalse dioodi korral jagada kogu signaali ruutkeskmise pinge kahega (vaata vahelduvsignaali osa Urms = 1,41 V). Sildlülituses aladi korral on ruutkeskmine 2 korda suurem.
Dioodtüristori vastusuunarežiim on tavaline dioodi vastusuunarežiim seal esineva vastuvooluga, kuna siirded j 1 ja j2 on pingestatud vastusuunas. Sellest johtuvalt on siis ka dioodtüristoril piirparameetriteks suurim lubatav pärivool I FMAX koos sealjuures esineva päripinge-languga U FMAX ja suurim lubatav vastupinge U . RMAX

Diood on kahe erineva pooljuhi ühendus (p ja n). See võimendab voolutugevust kui talle rakendada päripinge, st vooluallika +pool ühendada dioodi p-poolega. See vähendab voolutugevust kui rakendada vastupinge, st et vooluallika – pool ühendada p-poolega.
Diood - transistor loogika DTL.................................................................................17 3.6. Transistor transistor loogika TTL........................................................................... 17 3.6.1. TTL tööpõhimõte.
Dioodidest on enamlevinud stabilitronid (zenerdioodid), mahtuvusdioodid, valgusdioodid, fotodioodid. Dioodide põhiparameetrid on järgmised: 1.    suurim lubatav pärivool I , mis antakse dioodi tüübist sõltuvalt kas keskväärtusena, FMAX

Dioodi parameetrid on I = 0,5I ja U = U , F t R 2max
Dioodoptroni vooluülekandetegur on tavaliselt alla 0,01. Dioodoptronis võib fotodiood töötada ka fotogeneraatorina, tekitades elektromotoorjõudu kuni 0,8 V. Dioodoptroneid (ja transistoroptroneid) kasutatakse
Dioodi pinge - voolu tunnusjoon on toodud joonisel 3.5. Kui diood on päripingestatud, s. t. anoodil on katoodi suhtes positiivne pinge, siis juhib diood voolu ja päripingelang on väike.

Dioodi pinge - voolu tunnusjoon: A - anood; K - katood; UF - päripingelang; IF - pärivool; UF0 - kanalipinge; Urmax - suurim lubatav vastupinge; UBR – läbilöögipinge [2].
Dioodpiirikutega on võimalik saada ka 0 erinevat piiramis nivood selleks tuleb lülitusse viia täiendav pinge allikas, mille toimel muutub dioodi avanemispinge 0 erinevaks.
Dioodi pn - siirde p-juhtivusega piirkonnaga ühendatud väljaviiku nimetatakse anoodiks ning n-juhtivusega piirkonnaga ühendatud väljaviiku nimetatakse katoodiks.

Dioodtüristori pinge - voolu tunnusjoon vastab trioodtüristori tunnusjoonele tingimusel, kui IG = 0. Dioodtüristoride osa toodetavate türistoride seas on suhteliselt väike.
Dioodtüristor ehk dinistor................................................................... ..................................... 64 ELEKTROONIKAKOMPONENDID lk. 107
Dioodsilla ülesandeks on muuta vahelduvvool (AC) alalisvooluks (DC). All pildil on näidatud millised dioodsillad välja näevad ja kuidas 4'ja dioodi ühendamisel on saadud

Diood - transistor loogika DTL E1 E2 Punktis A on 1,6V Sisendioodil on 0,6V 0,6V R2 Transistor on suletud ja R1 VD1 VD4 väljundis on 1. 1V Sisend1 A1,6V
Dioodtüristor ehk dinistor Dioodtüristor koosneb neljakihilisest ränikristallist, millel on kaks elektroodi joonisel 8.1 toodud struktuuri kohaselt.
Dioodidel on üheaegselt, mistõttu ei teki sisestatava kahendarvu ja annab mikroprotsessorsüsteemide takistus, seetõttu tekib hilistumist.

Diood on elektroonika seadis mis juhib voolu ainult ühes suunas Pooljuhtdiood on kaheväljastusega ja ühe PN siirdega pooljuht seadis.
Diood - ja türistoralaldite kasutamine tekitab elektromagnetilise ühildatavuse (EMC - Electromagnetic Compatibility) probleeme.
Dioodi nimipinge on tavaliselt 80 ... 90 % läbilöögipingest. Praktilisel kasutusel võetakse tööpinge 60 ... 70 % läbilöögipingest.

Dioodlaserid ehk injektsioonlaserid........................................................................11 5.LASERITE KASUTAMINE.
Dioodloogikalülitused on väga lihtsad ja nad pole üldse kallid ning spetsiifilistes siutatsioonides saab neid väga efektiivselt kasutada.
Diood - poolperioodalaldi (ebasümmeetrilise mitteresistiivse lülituselemendi) mittelineaarne ülekandekarakteristik [1].

Dioodlaser ehk pooljuhtlaser Rubiinlaser Seda tüüpi laseris on rubiinist varras, mille otstes kristall kiirgavate on peeglid.
Dioodtüristori vastusuunarežiim on tavaline dioodi vastusuunarežiim seal esineva vastuvooluga, kuna siirded j 1 ja j2 on pingestatud vastusuunas.
Diood - on elektroonikas kasutatav komponent, mille eesmärk on tagada vaid ühesuunaline elektrilaengute liikumine.

Dioodoptronil on see 1% ringis, transistoroptronil 30.. 100%, liittransistoriga vastuvõtja puhul aga veelgi suurem.
Dioodidel on takistus,seetõttu tekib väljundisse igal juhul mingi pinge (U=IR), seetõttu teda ei tarvitata.
Dioodtüristori nimetatakse ka mõnikord SUS-ks, mis tuleb ingliskeelsest nimetusest Silicon Unilateral Switch.

Diood – ühe pn-siirdega pooljuhtseadis, kus kasutatakse pn-siirde ühesuunalist elektrijuhtivust
Diood - p-n siire kui lüliti- päripingestatult sees, vastupingestatult väljas.
Dioodi p - kihi ehk anoodiga (joonis 8.10, a) ja miinusklemm n-kihiga ehk katoodiga.

Diood on pooljuhtide ühend, kus on omavahel ühendatud 2 eriliiki pooljuhti.
Diood on nime saanud saksa füüsiku Walter Schottky (1886–1976) järgi.
Dioodtüristori pinge - voolu tunnusjoon, kus on näha eelkirjeldatud režiimid: normaalne

Dioodlaserid on väikseimad, ökonoomseimad ning kasutatavaimad nüüdislaserid.
Dioodtüristor e. dinistor. Türistori eriliigiks on dioodtüristor ehk dinistor.
Dioodtüristor on kahe elektroodiga neljakihiline p-n-p-n - struktuuriga seadis.

Dioodtüristori edasiarendus on sümmeetriline e. kahepolaarne dinistor e. diiak (ingl.k.
Dioodidega on tegemist. Kui seda mitte teha tekitame radikaga lühise.
Diood on koostisosa, mis juhib elektrivoolu ainult ühes suunas.

Diood – türistor (Dinistor) → mittetüüritav seadis.
Diood on tore skeemidetail, natuke (lambi)lüliti sarnane.
Diood - türistor → Diak; triood-türistor → Triak.

Dioodide asemel on transistorid. aritmeetika- loogikaploki tulem.
Diood - laseb elektrivoolu ainult ühte pidi läbi.
Diood – on PN siire millel on 2 elektroni

Diood vd1 on ooterežiimi organiseerimiseks.
Diood on siis omadega igaveseks läbi.
Diood - transistor-loogika (DTL)

Vote UP
-1
Vote DOWN
Dioodlaserid ehk injektsioonlaserid on pooljuhtalaldid, millest tugeva pärivoolu (umbes 103 A/cm2) läbiminekul hakkab kiirgama alaldav siirdekiht.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun