Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Diferentseerumine on embrüonaalse raku muutumine spetsialiseerituks vastavalt koeomasele funktsioonile. Enne venimiskasvu lõppu, hakkavad rakud arenema erinevas suunas.
Diferentseerumine - geenide valikulisest avaldumisest tulenev rakkude areng, mille käigus nad omandavad kindlale koetüübile iseloomuliku kuju ja talitluse.
Diferentseerumine – ettevõte pakub midagi väga spetsiifilist (luuakse unikaalne väärtus- pakkumine). Peavad olema täidetud eeldused: toote erilised omadused, kõrge innovaatiline potentsiaal, ettevõtlikult mõtlevad töötajad, intensiivne töö avalikkusega, perfektse kaubandusvõrgu loomine.
Diferentseeruv funktsioon on kasvav vahemikus, kus f ( x) 0 ja kahanev vahemikus, kus f ( x) 0 . Seega tuleb leida funktsiooni tuletis ning seejärel lahendada võrratused f ( x) 0 ja f ( x) 0 . Kuna on tegemist kuupfunktsiooniga, siis võrratused f ( x) 0 ja f ( x) 0 kujutavad ruutvõrratusi.
Diferentseeruv funktsioon - kui funktsioonil y = f(x) on tuletis punktis x = x0, siis ütleme, et funktsioon on diferentseeruv punktis x0. Kui funktsioon on aga diferentseeruv mingi piirkonna igas punktis, öeldakse, et funktsioon on diferentseeruv selles piirkonnas.
Diferentseerumise protsessile on iseloomulik(üldreeglid): geenide valikuline ekspressioon; diferentseerumisega kaasneb tihti rakkude jagunemisvõime vähenemine; rakkude erinevad diferentseerumisastmed on stabiilsed ja mittetagasipööratavad.
Diferentseerumine - eri rakutüüpide ja kudede tekkimine) 2. morfogenees - alates molekulaarstruktuuridest lõpetades organitega ja tervikorganismi anatoomilise ehitusega 3. kasvamine
Diferentseerumine on aluseks sellistele protsessidele nagu embrüogenees, organogenees. Raku diferentseerumine on pöördumatu: vererakust ei saa arendada lihasrakku jne.
Diferentseeruv hinnaeesmärk on siis kui ei soovita võistelda hinnas vaid suunata oma tegevus mõnele muule valdkonnale nt tõsta tootesarja tuntust, võita klientide lojaalsust.
Diferentseerumis - potentsiaal.Tüvirakk-hulkrakse looma jagunemisvõimeline rakk,mille tütarrakud võivad dife- rentseeruda eri tüüpi koerakkudeks.
Diferentseerumisel metsas on kaks peamist põhjust: 1. puude pärilikud omadused(genotüübid) on erinevad; 2. puud satuvad erinevatesse kasvutingimustesse.
Diferentseerumisvööde – hakkavad tekkima püsikoed, moodustuvad juurekarvad(tekivad epipleemi väljakasvudena). Seda nimetatakse ka imavaks vöötmeks
Diferentseerumine - rakkude eristumine, mis leiab aset hulkrakse organismi arengus toimuvate rakkudevaheliste interaktsioonide tulemusel.
Diferentseerumise põhjused on seemnete pärilikud omadused, seemnete sattumine erinevatesse kasvutingimustesse – loodusliku valiku protsess.
Diferentseeruvus – Kui funktsioon f omab punktis a lõplikku tuletist, siis öeldakse et ta on selles punktis deferentseeruv.
Diferentseeruv funktsioon - Kui funktsioon f omab punktis a lõplikku tuletist, siis öeldakse et ta on selles punktis diferentseeruv.
Diferentseeruvus – Kui funktsioonil f on lõplik tuletis kohal x, siis öeldakse, et ta on diferentseeruv sellel kohal
Diferentseerumine on protsess, mille käigus vähespetsialiseerunud rakk muutub kõrgesti spetsialiseerunud rakuks.
Diferentseerumine – eristumata rakud/koed muutuvad kindla morfoloogia või funktsiooniga rakuks/koeks
Diferentseerumisel metsas on kaks peamist põhjust: 1. Puude pärilikud omadused (genotüübid) on erinevad.
Diferentseerumine on erinevuste teke samavanuseliste ja samaliigiliste puude vahel puistus.
Diferentseerumine e. eristumine Ühe organismi keharakud on ühesuguse pärilikkusega.
Diferentseeruv ehk siis f `(x)=D(x0), siis same leida temast omakorda tuletise.
Diferentseerumisfaas – meioos, mille tulemusena haploidsed ( 23 kromosoomi)
Diferentseerunud b - lümfotsüütides. Mutatsioonid esinevad piirkonnas.
Diferentseerumise protsessile on iseloomulik: 1. Geenide valikuline ekspressioon.
Diferentseerumine tähendab geenide valikulist ekspressiooni.
Diferentseeru - vuse geomeetriline sisu.
Diferentseerumis - ja valmimisstaadiumeid.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun