Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Dialoogiaknas on 6 vahekaarti: Tiitlid (ingl. Titles) – dia- grammi pealkirja ja telje- nimede tekstiread, Teljed (ingl. Axes) – telgede kujuta- mine (näit. kas näidata või mitte, või hoopiski x-telg aja- teljena), Ruudujooned (ingl. Gridlines) – koordinaatjoonte kujutamine, Legend – legendi asukoht, Andmesildid (ingl. Data Labels) ja Andmetabel (ingl. Data Table) – andmetabeli kuvamine diagrammi all, legendi kuvamine.
Dialoogid on Traat kirjutanud Tartu kõnemurdes, aga hiljem leidub ka mõne tegelase puhul ka Eesti kirjakeeles fraase (näiteks kohtutäitur Pettai rääkis kirjakeeles).
Dialoogis on nelja tüüpi reegleid: 1) kõneviisi reeglid (veenmise korral küsimused, kinnitused, väited) 2) kahekõne reeglid (kelle, on kuidas lubatud juhtida kõneviisi) 3) kohustuse reeglid (kellel ja kuidas lasuvad kohustused ja õigused) 4) lõppreeglid ( mis määrab tulemuse ,kaotuse või võidu)

Dialoogi aluseks on enamasti olukord, kus tegelased omavad erinevat infot või vaatepunkte, nii et neil tekib vajadus kõnelemiseks. Kahekõne sõltub:  tegelaste arvust,  tegelaste ühiskondlikust positsioonist, iseloomust, meeleolust,  konkreetsest kõnelemissituatsioonist.
Dialoogikastid on mõeldud arvutile mingi ülesande täitmisel lisainfo andmisel Vaimise märgitud valikunuppu ümbritseb raam,arusaamatu dialoogiakna saab sulgeda sulgemisnupist • Kerimisroba võimaldab aknas olevat infot liigutada,võib olla horisontaaselt ja vertikaalselt.
Dialoogivorm tähendab seda et teksti räägivad vaid tegelased(mitte jutustaja). Autor saab lisada selgitavaid märkusi teksti, et lavastaja, näitlejad ja lavastajad jm saaks autori nägemusest paremini aru. Neid märkusi nimetatakse remarkideks.

Dialoogiboksis on tekstiväli, kuhu käsutaja saab tippida sisestatava väärtuse, ning kaks nuppu OK ja Cancel (vt jaotis 1). Kui käsutaja klõpsab nuppu OK või vajutab klahvile Enter, omistatakse tekstiväljas olev väärtus antud muutujale.
Dialoogilne kõne – Suur osa argipäevast suhtlusest leiab aset dialoogi vormis - kaks või enam osapoolte osalejaid. Kõneaktid on nüüd situatiivsed- tihedalt seotud selle konkreetse olukorraga, kus suhtlus toimub.
Dialoogilisus – teksti põhiosa moodustab tegelaskõne 2. Tegevuslikkus – sisemine struktuur on keskendatud tegevuse ümber 3. Olevikulisus – sündmused leiavad aset siin ja praegu

Dialoogiline kõne on valdavalt reaktiivne, spontaanselt teiste kõnelejate ütlustele reageeriv, sageli leiab kasutamist ehholaalia ja öeldu muudetud sõnastuses ülekordamine.
Dialoogi aluseks on vastava valdkonna (maailma) parim teadmine, rahvusvahelise kogemuse analüüs, Eesti kohta käiv usaldusväärne andmestik ja selle üldistused.
Dialoogid on lihtsad ja rahvalikud. "Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimsed päevad" (1893) räägib talurahvaülestõusust Liivi sõja ajal.

Dialoogistseenides on Michel pidevalt liikvel, kõndides kas ringi, edasi-tagasi või siis näppides vestluse ajal erinevaid ettejuhtuvaid asju.
Dialoogi – laialdase viljelemise algataja; ta on esimene antiikfilosoofia suurkuju, kelle teosed on peaaegu täielikult säilinud.
Dialoogi aluseks on enamasti olukord, kus tegelastel on erinev info või erinevad vaatepunktid, nii et neil tekib vajadus kõnelemiseks.

Dialoogis on nimetatud järgmised abivahendid: kepp, küünarkepid, kaenlaalused, kargud, tugiraam, rulaator, ratastool, tõstuk.
Dialoogi - kast Show Table Kuvab Kuvab päringuruudus- märgistatud Ripploend päringu tiku rea Total välja liikidega omadused
Dialoogi aluseks on enamasti olukord, kus tegelased omavad erinevat infot või vaatepunkte, nii et neil tekib vajadus kõnelemiseks.

Dialoogis on Hermogenes vaate poolt, et keel on konventsionaalne, Kratylos aga seda, et keel põhineb inimloomusel.
Dialoogides on tema vestluskaaslaseks tihti Sokrates ise, kelle ideed on Platon oma suu kaudu edasi kandnud.
Dialoogil ehk kahekõnel. Selle kaudu antakse edasi teose tegevustik ning kangelaste tunded ja mõtted.

Dialoogimetafooris on uurija dialoogis selle kultuuriga, mida ta uurib, see on mõlema poolt aktiivne protsess.
Dialoogi alus on olukord, kus tegelastel on eri info või vaatepunkt, nii et tekib kõnelemiseks vajadus.
Dialoogilne kõne on kontekstiline. Nt üksikud väited, ütlused, hinnangud on tihedalt seotud teistega.

Dialoogiline kommunikatsioon on inimestevaheline suhtlemine, kus rääkija ja kuulaja rollid vahelduvad.
Dialoogide peategelane on Sokrates, kelle suu läbi Platon enamasti oma tõekspidamisi esitas.
Dialoogikastid on mõeldud arvutile mingi ülesande täitmisel lisainfo andmiseks.

Dialoogis on mitteverbaalsel suhtlemisel sama suur tähtsus kui verbaalselgi.
Dialoogiline – luuakse pilt millestki, mille peab kuulaja-lugeja ära arvama.
Dialoogid on koostatud vaheldumisi eesti ja hispaania keeles.

Dialoogiakna make - Table, kuhu tipitakse uue loodava tabeli nimi.
Dialoogid on kas väga pikad ja ülepaisutatud või napid.
Dialoogide tõttu on seda raamatut ka huvitavam lugeda.

Dialoogina – filosoofide mõttevahetustena.
Dialoogid on ka välja mõeldud koha peal.
Dialoogid on huvitavad ja kaasahaaravad.

Dialoogiaken on üldjoontes järgmine:
Dialoogid on kõik jutumärkides.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun